Home Aktualności Okradał pacjentów w szpitalach w całej Polsce. Wpadł w Szczecinie
Aktualności

Okradał pacjentów w szpitalach w całej Polsce. Wpadł w Szczecinie

510

Przebiegłe podszywanie się pod osobę odwiedzającą, czy dalekiego krewnego, a nawet personel medyczny sprawiło, że przez kilka miesięcy pacjenci szpitali byli ofiarami bezwzględnego złodzieja na terenie całego kraju. Mundurowi z Komisariatu Szczecin – Niebuszewo przerwali jego seryjne kradzieże, zatrzymując na terenie Szczecina. Funkcjonariusze w tej chwili poszukują potencjalnych pokrzywdzonych.

 

Policjanci z Komisariatu Szczecin – Niebuszewo, współpracując z ofiarami i personelami szczecińskich szpitali, odkryli tę niebezpieczną działalność przestępczą. Mężczyzna, który wyszedł na wolność w listopadzie 2023 roku, działał na terenie całego kraju. Zatrzymany przez dzielnicowych przyznał się do kradzieży w kilkunastu miastach, między innymi w Jaworznie, Gdańsku, Świnoujściu, Gdyni, Krakowie, Oławie, czy Warszawie.

– Złodziej, wykorzystując chwile nieuwagi pacjentów, wchodził pewnym krokiem na sale szpitalne, czy korytarze, często udając osobę odwiedzającą, członka personelu medycznego czy nawet dalekiego krewnego, który przyszedł w odwiedziny – informuje biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. – Często po prosu podchodził do śpiącego pacjenta, zabierał pieniądze i inne wartościowe rzeczy z jego szafki, czy torebki, po czym wychodził, jakby nic szczególnego się nie wydarzyło. Jego ofiary były najczęściej śpiące lub otępione lekami, co ułatwiało mu bezczelne kradzieże. Dodatkowym „atutem” złodzieja była jego aparycja i wygląd zewnętrzny starszego, elokwentnego mężczyzny. To nie wzbudzało żadnych podejrzeń. Do czasu, aż nie został zauważony przez personel szpitalny po zgłoszeniu pacjentki, która nie dała się okraść. W tym samym czasie wpłynęło kolejne zgłoszenie, dotyczące kradzieży karty płatniczej na terenie innego szpitala. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast, łącząc te dwa zdarzenia. W wyniku skrupulatnych i skoordynowanych działań mundurowych z pionu dochodzeniowo – śledczego, kryminalnych i dzielnicowych, sprawca został zidentyfikowany, namierzony i zatrzymany.

Decyzją sądu trafił on do aresztu, a teraz policjanci poszukują osób, które mogą być poszkodowane w okresie od 24 listopada 2023 roku, kiedy mężczyzna opuścił więzienie, do końca stycznia 2024 roku. Osoby proszone są o kontakt z prowadzącym czynności, pod adresem mailowym: arkadiusz.klimecki@sc.policja.gov.pl lub pod numerami telefonów: 47 78 14 652, 47 78 19 102.

Powiązane artykuły

Aktualności

Dronem podczas The Tall Ship Races nie polatasz

Drony i inne jednostki latające nie będą mogły latać podczas The Tall...

Aktualności

Zatrzasnęła kluczyki i dziecko w aucie

O tym, jak niebezpieczne jest pozostawienie dziecka w samochodzie w upalny dzień,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

AktualnościSport

Młodzież wyrusza na regaty The Tall Ships’ Races. Początek żeglarskiej przygody już w sobotę

Już w sobotę, 20 lipca Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall...