Home Aktualności Ukradł przypinkę wózka inwalidzkiego wolontariuszowi WOŚP. Odpowie za to przed sądem
Aktualności

Ukradł przypinkę wózka inwalidzkiego wolontariuszowi WOŚP. Odpowie za to przed sądem

214
Skradzioną przystawkę udało się odzyskać. Foto FB/Łukasz Berezak

Od pół roku do 12 lat więzienia grozi złodziejowi-recydywiście, który rok temu ukradł przypinkę wózka inwalidzkiego Łukaszowi Berezakowi – najbardziej znanemu wolontariuszowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za swoje czyny odpowie przed sądem. 

 

Zanim przejdziemy do meritum, warto wyjaśnić kim jest Łukasz Berezak. Jest to 21-letni wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zdobył sympatię Polaków za sprawą faktu, że pomimo swojej choroby i problemów z chodzeniem, co roku od lat kwestuje na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka, zbierając ogromne sumy pieniędzy. 

Do kradzieży przypinki do wózka, który jest niezbędny Łukaszowi do poruszania się poza domem, doszło 12 lutego 2023 roku na klatce schodowej bloku przy alei Wyzwolenia. 

– Skradziono przystawkę do inwalidzkiego wózka elektrycznego. Bez wskazanego elementu wózek nie nadawał się do użytku, co uniemożliwiało jego użytkownikowi poruszanie się – wyjaśnia prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy  Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Sprawca szybko został ustalony i schwytany przez policję, po czym wskazał miejsce, gdzie ukrył swój łup. Ten został błyskawicznie rozpoznany przez matkę chłopca. Okazało się, że jest bardzo dobrze znany organom ścigania. 

– Podejrzany przyznał się do popełnienia kradzieży szczególnie zuchwałej. Wyraził skruchę z powodu popełnionego przestępstwa – dodaje Wieczorkiewicz – Uprzednio był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, co oznacza że dopuścił się zarzucanego mu czynu w warunkach recydywy.

Prokurator Rejonowy w Szczecinie właśnie skierował do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o kradzież elementu wózka inwalidzkiego.

Powiązane artykuły

Aktualności

Zmiany w zarządzie SEC. Adam Palacz nowym prezesem spółki

Roszady w zarządzie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej stały się faktem. Nowym prezesem spółki...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...