Home Aktualności Wolne miejsca w mieszkaniach dla studentów 
AktualnościEdukacja

Wolne miejsca w mieszkaniach dla studentów 

177

Szczecińskie TBS ogłasza nabór uzupełniający w programie „Dom dla studenta”. Wnioski o najem mieszkania mogą składać studenci szczecińskich uczelni pochodzący spoza Szczecina. Nabór rusza w poniedziałek 20 maja.

Oferowane lokale położone są w ścisłym centrum i w bezpośrednim sąsiedztwie szczecińskich uczelni. Mieszkania są przystosowane do potrzeb studentów. W pokojach znajdują się biurka, łóżka, szafy i komody. Kuchnia i łazienka są wyposażone w meble i podstawowy sprzęt AGD (lodówki, kuchenki oraz pralki).

Nabór dotyczy niżej wymienionych wolnych miejsc:

 1. pokój jednoosobowy (żeński) nr 4 w lokalu nr 12 położonym w budynku przy ul. ks. Piotra Ściegiennego 58 opłaty: 618,39 zł, w tym czynsz: 353,83 zł
 2. pokój jednoosobowy (męski) nr 2 w lokalu nr 23 położonym w budynku przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 1
  opłaty: 743,74 zł, w tym czynsz: 383,48 zł;
 3. miejsce w pokoju dwuosobowym nr 1 (pokój męski) w lokalu nr 6 położonym w budynku przy al. Wojska Polskiego 48
  opłaty: 605,34 zł, w tym czynsz: 459,49 zł;
 4. miejsce w pokoju dwuosobowym nr 2 (pokój żeński) w lokalu nr 11 położonym w budynku przy ul. Bolesława Śmiałego 13
  opłaty: 689,71 w tym czynsz: 418,34 zł;
 5. miejsce w pokoju dwuosobowym nr 4 (pokój żeński) w lokalu nr 5 położonym w budynku przy al. Wojska Polskiego 36
  opłaty: 539,57 zł, w tym czynsz: 394,62 zł;
 6. miejsce w pokoju dwuosobowym nr 4 (pokój żeński) w lokalu nr 7 położonym w budynku przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 1
  opłaty: 770,38 zł w tym czynsz: 366,41 zł;
 7. miejsce w pokoju dwuosobowym nr 2 (pokój męski) w lokalu nr 7 położonym w budynku przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 1
  opłaty: 747,02 zł w tym czynsz: 343,05 zł.

Umowa najmu obejmuje pokój (do wyłącznego wykorzystania dla jednej lub dwóch osób w przypadku miejsca w pokoju dwuosobowym) oraz możliwość korzystania z pozostałych pomieszczeń wspólnych znajdujących się w lokalu – kuchni, łazienki.
W mieszkaniach znajduje się również pokój dzienny przeznaczony do użytkowania przez wszystkich mieszkańców (nie dotyczy lokalu nr 12 przy ul. ks. Piotra ściegiennego 58).

Wnioski o wynajęcie pokoju w danym lokalu wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy składać osobiście w biurze spółki przy ul. Błogosławionej Królowej Jadwigi 45/U2 lub za pomocą poczty elektronicznej na adres biuro@stbs.pl w terminie od 20 maja 2024 r od godz. 8.00 do 28 maja 2024 do godz. 15.00.

O zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność złożenia wniosków. Osoby, które nie uzyskały miejsca na wybrany przez siebie lokal będą mogły ubiegać się o miejsce w innym lokalu, na który nie zostanie złożony wniosek. W takim wypadku o wyborze osoby, z którą zawarta zostanie umowa najmu zadecyduje losowanie przeprowadzone, przy udziale wnioskodawców.

Uwaga: Wnioski złożone przed godziną 8.00 dnia 20 maja 2024 r. nie będą rozpatrywane.

Umowy najmu zostaną zawarte z osobami zakwalifikowanymi do programu.

Warunki jakie musi spełnić przyszły najemca w dniu zawarcia umowy najmu:

 1. jest studentem szczecińskiej uczelni,
 2. nie posiada tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie Gminy Szczecin, ma niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe,
 3. dochód studenta nie przekracza górnych progów dochodowych określonych w przepisach regulujących zasady gospodarowania zasobem mieszkaniowym spółki, tj. których średniomiesięczny dochód za okres trzech ostatnich miesięcy i za rok 2023 nie przekracza kwoty 8133 zł (za dochód uważa się dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych)
 4. nie zamieszkiwał dotychczas w lokalu wynajmowanym w ramach programu lub okres niezamieszkiwania w takim lokalu jest dłuższy niż 6 miesięcy.

Umowy najmu zawierane będą na czas trwania studiów z możliwością wcześniejszego ich rozwiązania na dzień 31 sierpnia danego roku.

Przed podpisaniem umowy przyszły najemca zobowiązany będzie do wpłacenia kaucji mieszkaniowej zabezpieczającej należności z tytułu najmu w wysokości czterokrotności czynszu oraz przedłożenia zaświadczenia z uczelni potwierdzającego status studenta.

Szczegóły dotyczące programu „Dom dla studenta” można uzyskać kontaktując się pod numerami telefonu: 91 829 90 61, 91 430 91 89 lub pod adresem e‑mail: atelicha@stbs.pl

Powiązane artykuły

Aktualności

Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 

Za rogiem Dzień Dziecka, a rodzice dalej zastanawiają się jak najlepiej spędzić...

Aktualności

Informacje na żywo w aplikacji Jakdojade. Łatwiej zaplanować podróż przez Szczecin

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych aplikacji do planowania podróży transportem publicznym w...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Szczecinianie z patentem, który może ekonomicznie zrewolucjonizować przemysł elektroniki

Szczecińska spółka mPower uzyskała patent na nowatorski system chłodzenia falowników. To przełomowe...

EdukacjaInspirationLifestyle

Szczeciner dla dzieci. Numer specjalny będzie można otrzymać nieodpłatnie w szczecińskich księgarniach

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przygotowaliśmy specjalny numer czasopisma adresowany do...