Home Kultura Aurelia Michalska: „Fake dates and moon cakes” to książka nie tylko dla młodzieży
Kultura

Aurelia Michalska: „Fake dates and moon cakes” to książka nie tylko dla młodzieży

598

Nie uwierzycie, ale moje ukochane Wydawnictwo Literackie, które wydało między innymi ,,Stan splątania”, ,,Młodość” i ,,Nienauczalnych”, przeczytało jedną z moich recenzji i zdecydowało się wysłać mi swoje inne książki do przeczytania. Pierwszą z nich, którą przeczytałam, jest ,,Fake dates and moon cakes”. Zacznę od tego, że jest to, niefortunnie dla mnie, romans, czyli jeden z moich najmniej ulubionych gatunków literackich… ale naprawdę pozytywnie zaskoczyła mnie treść tej książki.

 

Przede wszystkim jest to historia o dwóch chłopakach: Dylanie, który stara się pogodzić naukę w liceum z pracą w lokalu swojej cioci (która ledwo radzi sobie finansowo) oraz o Theo, który zmaga się z różnymi rodzinnymi aferami i jest niezwykle bogaty, nigdy też nie musiał przejmować się brakiem pieniędzy. Pochodzą oni z bardzo różnorodnych rodzin i zakochują się w sobie pomimo przeciwności losu. Oprócz wątku miłosnego możemy dowiedzieć się z tej książki masy informacji na temat chińskiej… kuchni na przykład tej, że Xiao long bao to pierożki, w których środku znajduję się zupa… Długo zastanawiałam się w jaki sposób zamyka się ją w środku i na moje szczęście informacja znalazła się w książce.

 

Jedną z ciekawszych chińskich tradycji, które poznałam z tej lektury jest to, że w niektórych chińskich kulturach, podczas zawierania związku małżeńskiego, ceremonia picia herbaty jest ważniejsza od przyjęcia weselnego, czyli wszystkiego co my w Polsce postrzegamy za najlepsze, mianowicie: tańca, tortu, zabaw itp. Wszystko to składa się na naprawdę dobrą młodzieżówkę.

 

,,Fake dates and moon cakes” idealnie wpisze się w zastój czytelniczy, ponieważ czyta się tę książkę niezwykle szybko i równie niezwykle przyjemnie. Dziękuję Wydawnictwu Literackiemu za przesłanie mi jej, i życzę miłej lektury.

Powiązane artykuły

AktualnościKultura

Z małego Maszewa na prestiżowy festiwal do Kanady

Teatr „Krzyk” z Maszewa na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Kanadzie. Reprezentuje...

AktualnościHistoriaKultura

Ale tu był ruch. Oto nabrzeże statków parowych w Szczecinie

Ten obraz na przedwojennym nabrzeżu wprowadza nas w epokę, kiedy rewolucja przemysłowa...

AktualnościKulturaSport

Nie tylko zawodowcy zagrają w tenisa. Gwiazdy też pokażą, że potrafią!

Invest in Szczecin Open to nie tylko turniej najlepszych męskich rakiet z...

AktualnościHistoriaKultura

Hakenterrasse stały się częstym motywem malarskim ze względu na potrzeby turystyki

Wały Chrobrego, niegdyś Hakenterrasse, od zawsze były jedną z atrakcji turystycznych Szczecina....

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com