Home Ekologia i zdrowie Oddział okulistyki w szpitalu przy Arkońskiej znów działa
Ekologia i zdrowie

Oddział okulistyki w szpitalu przy Arkońskiej znów działa

115

Mieszkańcy Szczecina przez 2 miesiące nie mogli skorzystać z planowanych operacji oczu. Oddział okulistyki w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie nie działał przez cały sierpień i wrzesień. Teraz zabiegi wracają, ale lekarzy wciąż brakuje. 

 

Oddział okulistyki w Szpitalu Wojewódzkim w Szczecinie ponownie został otwarty. Jednostka była wyłączona przez 2 miesiące w powodu braku lekarzy. Teraz okuliści wrócili po przerwie na swoje stanowiska. Czy taka sytuacja może zdarzyć się ponownie?

 

– W czasie przerwy personel szpitala zadecydował o przeorganizowaniu swojej pracy, ale przede wszystkim nabrał sił po chyba bardzo wyczerpującym wcześniejszym okresie. Dyrekcja szpitala jest w trakcie rozmów i ustaleń z lekarkami, które potencjalnie mogłyby i są zainteresowane pracą w szpitalu wojewódzkim. Mamy nadzieję, że to jest szansa na to, aby personel oddziału zasilić dodatkowymi rękami do pracy, umiejętnościami i doświadczeniem – mówi Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. 

 

Personel szpitala skontaktował się już z pacjentami, którzy od kilku miesięcy czekają na przyjęcie na oddział i wyznaczył nowe terminy zabiegów. Na oddziale okulistyki przy ul. Arkońskiej w Szczecinie znajduje się 6 łóżek. Pacjenci nie spędzają tam zwykle dłużej niż jedną dobę. To dlatego, że do najczęściej wykonywanych zabiegów należą operacje zaćmy i jaskry. 

 

Oddział nie zmienił swojej lokalizacji, wszystko funkcjonuje po staremu w budynku „D”, w pobliżu poradni okulistycznej. Na terenie Szczecina i regionu działa również 6 innych oddziałów okulistycznych: w Stargardzie, Gryficach, Kołobrzegu, Szczecinku, Koszalinie i Wałczu. Jeśli chodzi o okulistykę dziecięcą to takie oddziały znajdziemy w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach i w Zdrojach.

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieW regionie

Młody żubr z Wolińskiego Parku Narodowego otrzymał imię

Rozstrzygnięto konkurs na imię dla młodego żubra, który przyszedł na świat w...

TurystykaEkologia i zdrowie

Spływy Drawą zagrożone? W rzece obniża się poziom wody

Mieszkańców Pojezierza Drawskiego i miłośników rzeki Drawy niepokoi od lat obniżający się poziom...

Ekologia i zdrowie

Anonimowo, bezpłatnie, bez skierowania. Możesz wykonać test w kierunku HIV

Od 1988 roku, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia, 1 grudnia obchodzony jest...

sadzenie drzew w szczecinie
Ekologia i zdrowie

Od grudnia będą sadzić drzewa za 880 tysięcy złotych

Ponad 300 nowych drzew zostanie w najbliższych tygodniach zasadzonych na terenie całego...