Home Aktualności Szlifowanie Szmaragdu. Piknik ze sprzątaniem Puszczy Bukowej już w tę sobotę
Aktualności

Szlifowanie Szmaragdu. Piknik ze sprzątaniem Puszczy Bukowej już w tę sobotę

146

Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Tego zadania podjęli się organizatorzy wydarzenia Szlifowanie Szmaragdu. To piknik, na którym mieszkańcy będą mogli wziąć udział w warsztatach, pokazach i animacjach, ale także posprzątać Puszczę Bukową. Sprzątanie odbędzie się także pod powierzchnią Jeziora Szmaragdowego.

 

Piknik Szlifowanie Szmaragdu organizowany przez Stowarzyszenie Bezpieczne Miejsce rozpocznie się nad Jeziorem Szmaragdowym w sobotę o godz. 11:00. Wtedy zacznie się wydawanie pakietów – worków na śmieci i rękawiczek. Uczestnicy będą sprzątać teren Puszczy Bukowej, ale najciekawiej będzie w samym jeziorze. Osoby z Centrum Nurkowego Zanurkowani będą sprawdzać, co skrywa dno akwenu i wyławiać znajdujące się tam przedmioty. Po powierzchni natomiast pływać łódką będą członkowie Stowarzyszenia Wywrotka, którzy złowią pozostałe nieczystości. 

 

O godz. 11:30 rozpoczną się pierwsze z kilkunastu warsztatów m.in. malowanie farbami na drewnie, tworzenie portretów i szkiców plastycznych czy przygotowywanie kiszonek w wekach. Do wzięcia udziału w warsztatach niezbędne jest przesłanie formularza dostępnego na stronie wydarzenia. Jednym formularzem możemy zapisać się tylko na jedne zajęcia, dlatego chętni na więcej aktywności muszą przesłać kilka zgłoszeń. 

 

Poza tym organizatorzy przygotowali liczne animacje, gry terenowe i pokazy, które przeprowadzi Hufiec ZHP Szczecin. Wycieczkę śladami mitów i legend Parku Leśnego Zdroje poprowadzi Przewodnik Legendziarz. Na miejscu będą też wystawy multimedialne – o podziemiach Pomorza Zachodniego, nietoperzach oraz powstaniu Jeziora Szmaragdowego. 

 

Pogoda o tej porze roku potrafi spłatać figla, ale organizatorzy tym się nie martwią.

 

– Pogoda ma być bardziej zimowa niż jesienna. Mimo to walczymy bez względu na pogodę, ponieważ w razie niesprzyjających warunków warsztaty przeniesiemy do budynku Centrum Edukacji Leśnej Szmaragd lub budynku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Ubierzcie się ciepło! – uspokaja Stowarzyszenie Bezpieczne Miejsce.

 

Wydarzenie ma patronat honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na...

Aktualności

Niedługo ruszy nabór wniosków o tramwaje z Krajowego Planu Odbudowy. Czy Szczecin wykorzysta tą szansę?

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, Centrum Unijnych Programów Transportowych zapowiedziało rozpoczęcie konkursu na...

AktualnościTurystyka

Prawie stuletni szczeciński tramwaj odnalazł się w Krakowie i odzyskał swoją świetność 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma powody do dumy. Do kolekcji zabytkowych...