Home Aktualności Szlifowanie Szmaragdu. Piknik ze sprzątaniem Puszczy Bukowej już w tę sobotę
Aktualności

Szlifowanie Szmaragdu. Piknik ze sprzątaniem Puszczy Bukowej już w tę sobotę

127

Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Tego zadania podjęli się organizatorzy wydarzenia Szlifowanie Szmaragdu. To piknik, na którym mieszkańcy będą mogli wziąć udział w warsztatach, pokazach i animacjach, ale także posprzątać Puszczę Bukową. Sprzątanie odbędzie się także pod powierzchnią Jeziora Szmaragdowego.

 

Piknik Szlifowanie Szmaragdu organizowany przez Stowarzyszenie Bezpieczne Miejsce rozpocznie się nad Jeziorem Szmaragdowym w sobotę o godz. 11:00. Wtedy zacznie się wydawanie pakietów – worków na śmieci i rękawiczek. Uczestnicy będą sprzątać teren Puszczy Bukowej, ale najciekawiej będzie w samym jeziorze. Osoby z Centrum Nurkowego Zanurkowani będą sprawdzać, co skrywa dno akwenu i wyławiać znajdujące się tam przedmioty. Po powierzchni natomiast pływać łódką będą członkowie Stowarzyszenia Wywrotka, którzy złowią pozostałe nieczystości. 

 

O godz. 11:30 rozpoczną się pierwsze z kilkunastu warsztatów m.in. malowanie farbami na drewnie, tworzenie portretów i szkiców plastycznych czy przygotowywanie kiszonek w wekach. Do wzięcia udziału w warsztatach niezbędne jest przesłanie formularza dostępnego na stronie wydarzenia. Jednym formularzem możemy zapisać się tylko na jedne zajęcia, dlatego chętni na więcej aktywności muszą przesłać kilka zgłoszeń. 

 

Poza tym organizatorzy przygotowali liczne animacje, gry terenowe i pokazy, które przeprowadzi Hufiec ZHP Szczecin. Wycieczkę śladami mitów i legend Parku Leśnego Zdroje poprowadzi Przewodnik Legendziarz. Na miejscu będą też wystawy multimedialne – o podziemiach Pomorza Zachodniego, nietoperzach oraz powstaniu Jeziora Szmaragdowego. 

 

Pogoda o tej porze roku potrafi spłatać figla, ale organizatorzy tym się nie martwią.

 

– Pogoda ma być bardziej zimowa niż jesienna. Mimo to walczymy bez względu na pogodę, ponieważ w razie niesprzyjających warunków warsztaty przeniesiemy do budynku Centrum Edukacji Leśnej Szmaragd lub budynku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Ubierzcie się ciepło! – uspokaja Stowarzyszenie Bezpieczne Miejsce.

 

Wydarzenie ma patronat honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.

Powiązane artykuły

Aktualności

Mróz nie wystraszył. Tłumy na Jarmarku [GALERIA FOTO]

Pogoda dziś nie rozpieszcza, ale na Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawia się coraz więcej...

Aktualności

Rozpoczął się Jarmark. Mieszkańcy mówią, że… jest zimno

Jest mroźnie, ale czuć klimat świat – mówią mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy...

Aktualności

Mieszkańcy Szczecina i okolic dostają maile z informacją o zwrocie podatku. To oszustwo

Ministerstwo Finansów poinformowało o docierających sygnałach na temat wiadomości e-mail, w których...

Aktualności

Tramwaj do mycia, wandal poszukiwany. Aktualizacja sprawy ulicznego „artysty”

O tym zdarzeniu pisaliśmy na początku tego tygodnia. Z powodu awarii i...