Home Polityka Grodzki i Kochan w Senacie? Trudno o inne rozstrzygnięcia
Polityka

Grodzki i Kochan w Senacie? Trudno o inne rozstrzygnięcia

93
Foto AdobeStock

Pomorze Zachodnie to cztery okręgi wyborcze do Senatu. Na ten moment zarejestrowano wyniki z 78,36% komisji wyborczych, a to pokazuje rozkład głosów i pozwala na pierwsze prognozy. Jak na razie wszystkie mandaty trafiają do Koalicji Obywatelskiej i trudno przypuszczać, by cokolwiek się tu zmieniło.

 

 

Okręg wyborczy 97 to powiat policki oraz Szczecin. Tu Tomasz GRODZKI ma jak na razie 168 219 głosów, co daje mu 69,04% poparcia. Konkurentka, Agnieszka Kurzawa cieszy się poparciem zaledwie 30,96% wyborców.

 

Okręg wyborczy 98to powiaty goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, myśliborski, pyrzycki, stargardzki, łobeski oraz Świnoujście. Tu zdecydowanie prowadzi Magdalena KOCHAN (108 812 głosów), ma poparcie 61,58%. Rywalka, Halina SZYMAŃSKA otrzymała 67 897 głosów (38,42%). I choć liczenie wciąż trwa, to trudno oczekiwać, że kandydatka PiS może nawiązać jeszcze jakąkolwiek walkę o mandat senatorski.

 

Okręg wyborczy 99 to powiaty białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński oraz wałecki. Tu o Senat „biło się” trzech kandydatów. Zdecydowanie prowadzi Janusz GROMEK – jak na razie 72 684 głosów (53,57%). Barbara AŚCIUKIEWICZ (PiS) oraz Mariusz NAGÓRSKI (Konfederacja) nie mogą uznać tych wyborów za udane.

 

Okręg wyborczy 100 to powiaty koszaliński, sławieński, szczecinecki oraz miasto Koszalin. Tu o wejście do Senatu walczyło aż 6 kandydatów, najlepszy wynik jak na razie osiągnął Stanisław GAWŁOWSKI – 52 119 głosów (42,11%), kandydat PiS, Andrzej JAKUBOWSKI, jak na razie zdobył 33 120 głosów (26,76%). Pozostali nie liczą się w walce o mandat, choć zapewne nawet kandydat PiS nie ma już tu złudzeń…

 

Powiązane artykuły

KulturaPolityka

Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę

„Wszystko o czym nie powiedziałem” to zapis rozmów Dariusza Staniewskiego, szczecińskiego dziennikarza...

RozmowyPolityka

Samorząd ma w nas swoją reprezentację

Rozmowa z Cezarym Urbanem, przewodniczącym Klubu Koalicji Samorządowej w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego....

Polityka

Nowy klub w sejmiku. To samorządowcy bez partyjnej plakietki

Chcemy pokazać, że ludzie działający lokalnie potrafią zjednoczyć się pod jednym nie...

Polityka

Legenda szczecińskiej polityki odchodzi… z polityki

Była aktywnym politykiem i kontrowersyjnym komentatorem sceny politycznej. Małgorzata Jacyna-Witt odchodzi z...