Home Ekologia i zdrowie Dzielą się dobrem i karmą dla zwierząt. W Szczecinie powstała KARMOdzielnia
Ekologia i zdrowie

Dzielą się dobrem i karmą dla zwierząt. W Szczecinie powstała KARMOdzielnia

252

Na Prawobrzeżu Szczecina od kilku dni znajdziemy KARMOdzielnię dla zwierząt. Można tam zostawiać niepotrzebną karmę dla psów i kotów, a także koce, legowiska i zabawki. To pierwsze takie miejsce w Szczecinie. 

 

Wszystko po to, by pomóc ludziom w gorszej sytuacji finansowej w zakupie potrzebnych rzeczy dla swoich pupili i nie skazywać zwierząt na bezdomność. 

 

– Szukaliśmy jakiegoś sposobu na niemarnowanie jedzenia zwierzęcego. Raz, żeby pomóc ludziom w gorszej sytuacji finansowej. Mieszkamy we dwójkę, jedno straci wypłatę i już stajemy przed dylematem – czy jemy my, czy jedzą zwierzęta. Społeczeństwo ma moim zdaniem problemy finansowe, więc te zwierzęta będą prędzej czy później porzucane. Psy będą podrzucane do schroniska, a koty wypuszczane na działki. Stwierdziliśmy, że taka inicjatywa się przyda – mówi Karolina Zabielska, która wraz z Marcinem Śliżewskim założyła KARMOdzielnię. 

 

W tej chwili najbardziej potrzebna jest zwykła, sucha karma, ale wszystkie przysmaki dla zwierząt, smycze, legowiska czy ręczniki również będą mile widziane. Choć punkt powstał przede wszystkim z myślą o psach i kotach, można przynosić także rzeczy dla mniejszych zwierząt domowych – królików czy świnek morskich. 

 

Dary można przynosić do punktu przy ul. Leszczynowej 22 w szczecińskich Zdrojach od poniedziałku do piątku między 9:00 a 20:00. 

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

Ekologia i zdrowieBiznes i inwestycje

Okrągły milion pana Włodzimierza

To miał być transport jak każdy inny. Pan Włodzimierz nie raz przecież...

AktualnościBiznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

To lądowisko było potrzebne!

Budynek ma pięć pięter i liczy 4,5 tysiąca metrów kwadratowych, a na...

Ekologia i zdrowie

W jakiej kondycji jest Twoja wątroba? Sprawdź to

Bezpłatne badania elastografii wątroby z wykorzystaniem urządzenia Fibroscan odbędą się 25 maja...