Home Edukacja 70 tys. zł do wygrania. Ostatnia szansa na zgłoszenie
Edukacja

70 tys. zł do wygrania. Ostatnia szansa na zgłoszenie

109

Do 30 września można składać wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową. Na laureatów czekają nagrody finansowe w wysokości 70 tys. zł. 

 

Do konkursu można zgłaszać prace, które zostały obronione na szczecińskich uczelniach w tym roku akademickim lub w roku poprzednim. Ważna jest także ocena – pod uwagę brane będą rozprawy ze stopniem wyższym niż dobry. Nagrody zostaną przyznane w czterech dziedzinach: nauki ścisłe i przyrodnicze, nauki humanistyczno-społeczne, nauki inżynieryjno-techniczne, nauki medyczne i nauki o zdrowiu. W wyborze najlepszych prac wspierać będzie powołana przez Prezydenta Miasta Kapituła Nagród, która przyjrzy się wszystkim zgłoszeniom i oceni je w każdej z dziedzin.

 

– Młodzi ludzie są przyszłością Szczecina. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego chcemy ich docenić i zmotywować do kolejnych działań, ale też czerpać z ich wiedzy i pomysłów dla dobra naszego miasta – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

 

Ważnym kryterium jest to, aby praca (doktorska, magisterska, licencjacka lub inżynierska) niosła szereg korzyści dla zrównoważonego rozwoju Szczecina oraz zawierała możliwe do zrealizowania aspekty, których zastosowanie będzie pożyteczne dla miasta i regionu. W przypadku prac o charakterze architektonicznym, ważne jest poruszenie zagadnień z punktu widzenia kształtowania przestrzeni i estetyki Szczecina.

 

Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową i wykazem niezbędnych dokumentów znajduje się na stronie internetowej stypendia.szczecin.eu. Wnioski można składać drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście – w Urzędzie Miasta Szczecin. Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone w październiku.

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacjaKultura

Namaluj sobie herb Szczecina

W dniu dziecka do niezależnych szczecińskich księgarni trafił „Szczeciner dla dzieci” –...

AktualnościEdukacjaPolityka

Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany przez CBA

Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany, w tle jest afera związana z...

Edukacja

Już jutro w Teatrze Letnim Ogólnopolski Dzień Przedszkoli „Święto Konwalii”

Przed nami kolejna odsłona Ogólnopolskiego Dnia Przedszkoli „Święto Konwalii”. W tym wyjątkowym...

EdukacjaEkologia i zdrowie

Dzieci uczą i dorosłych, i siebie nawzajem. Mają ważne przesłanie

Toaleta to nie śmietnik. Nieumiejętne korzystanie z niej powoduje awarie i problemy...