Home Edukacja Akademicki pochód w Szczecinie. Przed nami “Spacerek na uniwerek”
Edukacja

Akademicki pochód w Szczecinie. Przed nami “Spacerek na uniwerek”

121

Inauguracja roku akademickiego już za kilka dni. Z tej okazji szczecińskie uczelnie już po raz drugi organizują uroczysty przemarsz pod hasłem “Spacerek na uniwerek”. 

 

W ubiegłym roku, choć obchody wejścia w nowy rok akademicki były huczne, to pogoda nie spisała się najlepiej. Studenci szli w strugach deszczu i mają nadzieję, że tym razem będzie lepiej. Zwłaszcza, że “Spacerek na uniwerek” to okazja przede wszystkim do dobrej zabawy i godnego pożegnania trzymiesięcznych wakacji. 

 

– To idealna okazja do wspólnej integracji między uczelniami i poznania się, ale także do pokazania mieszkańcom co nasze szczecińskie uczelnie mają do zaoferowania. Już dzień po naszym przemarszu ruszają zajęcia, więc to ostatnia chwila na relaks przed rozpoczęciem roku akademickiego – mówi Piotr Zaremba, przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Szczecińskiego. 

 

Po spacerze nie zabraknie kolejnych atrakcji, tym razem na Jasnych Błoniach. W programie znalazły się między innymi pokazy naukowe, duża dawka sportu i prezentacja, co każda z uczelni ma do zaoferowania studentom z Pomorza Zachodniego. Czego możemy się spodziewać?

 

– Uczelnie przygotowały tyle atrakcje, że chyba całe Jasne Błonia będą zajęte. To atrakcje przede wszystkim naukowe, takie jak pokaz modelu samochodu napędzanego energią wodorową, ogród w szklance wody, pokaz dłoni wyprodukowanej w drukarce 3D. Będzie też można zapoznać się z psem robotem o imieniu Wimuś, który potrafi robić niesamowite rzeczy. Nie zabraknie też atrakcji sportowych, w tym pokazu koszykówki, piłki nożnej czy wioślarstwa – wymienia dr hab. inż. Arkadiusz Terman, prorektor do spraw studenckich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 

 

Studenci, rektorzy, a także wszyscy chętni mieszkańcy Szczecina wyruszą 1 października w samo południe z placu Solidarności. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeEdukacja

Architektura, która uwrażliwia. Fantastyczna adaptacja wraku Betonowca

7 listopada odbyło się uroczyste zakończenie XIV edycji konkursu na najlepszą pracę...

Edukacja

Pracodawcy pojawili się na uczelni. Giełda Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim

Odbyła się kolejna edycja organizowanej dwa razy w roku Giełdy Pracy na...

Edukacja

Uniwerek wziął wszystko! To 7 laurów

Laury Uniwersyteckie 2023 rozdane. W tym roku nagrody we wszystkich siedmiu konkurencjach...

Edukacja

Szkoły branżowe są niedoceniane? „Kształtowanie przyszłości poprzez praktykę jest ważne” 

W świecie, gdzie tempo zmian jest coraz szybsze, a wymagania rynku pracy...