Home Edukacja Akademicki pochód w Szczecinie. Przed nami “Spacerek na uniwerek”
Edukacja

Akademicki pochód w Szczecinie. Przed nami “Spacerek na uniwerek”

159

Inauguracja roku akademickiego już za kilka dni. Z tej okazji szczecińskie uczelnie już po raz drugi organizują uroczysty przemarsz pod hasłem “Spacerek na uniwerek”. 

 

W ubiegłym roku, choć obchody wejścia w nowy rok akademicki były huczne, to pogoda nie spisała się najlepiej. Studenci szli w strugach deszczu i mają nadzieję, że tym razem będzie lepiej. Zwłaszcza, że “Spacerek na uniwerek” to okazja przede wszystkim do dobrej zabawy i godnego pożegnania trzymiesięcznych wakacji. 

 

– To idealna okazja do wspólnej integracji między uczelniami i poznania się, ale także do pokazania mieszkańcom co nasze szczecińskie uczelnie mają do zaoferowania. Już dzień po naszym przemarszu ruszają zajęcia, więc to ostatnia chwila na relaks przed rozpoczęciem roku akademickiego – mówi Piotr Zaremba, przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Szczecińskiego. 

 

Po spacerze nie zabraknie kolejnych atrakcji, tym razem na Jasnych Błoniach. W programie znalazły się między innymi pokazy naukowe, duża dawka sportu i prezentacja, co każda z uczelni ma do zaoferowania studentom z Pomorza Zachodniego. Czego możemy się spodziewać?

 

– Uczelnie przygotowały tyle atrakcje, że chyba całe Jasne Błonia będą zajęte. To atrakcje przede wszystkim naukowe, takie jak pokaz modelu samochodu napędzanego energią wodorową, ogród w szklance wody, pokaz dłoni wyprodukowanej w drukarce 3D. Będzie też można zapoznać się z psem robotem o imieniu Wimuś, który potrafi robić niesamowite rzeczy. Nie zabraknie też atrakcji sportowych, w tym pokazu koszykówki, piłki nożnej czy wioślarstwa – wymienia dr hab. inż. Arkadiusz Terman, prorektor do spraw studenckich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. 

 

Studenci, rektorzy, a także wszyscy chętni mieszkańcy Szczecina wyruszą 1 października w samo południe z placu Solidarności. 

Powiązane artykuły

EdukacjaBiznes i inwestycje

Wiemy, kto chce wybudować żłobek. Wszystkie oferty przekraczają budżet 

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę żłobka przy ulicy Pszczelnej na...

Edukacja

Szczecińska uczelnia pomaga w locie na Marsa

Uniwersytet Szczeciński liderem eksperymentu przybliżającego podróż na Czerwoną Planetę. Ich zadaniem będzie...

AktualnościEdukacja

Czy ta strefa powinna działać inaczej?

Przy placówkach oświatowych nierzadko znajduje się wydzielone miejsce w Strefie Płatnego Parkowania,...

KulturaEdukacjaLifestyle

Trwa drugi dzień Juwenaliów. Jak bawiliście się wczoraj?

Tegoroczne seria koncertów w ramach szczecińskich Juwenaliów rozpoczęła się 16 maja. Zarówno...