Home Kultura Dwa wilki i trudne pytania. Czerwony kapturek w Teatrze Współczesnym w Szczecinie
Kultura

Dwa wilki i trudne pytania. Czerwony kapturek w Teatrze Współczesnym w Szczecinie

172
Foto: Teatr Współczesny

Czerwień, wilk i las niezmiennie kojarzą nam się z jedną z najsłynniejszych baśni braci Grimm. “Czerwony kapturek” już w piątek zagości na szczecińskiej scenie. Teatr Współczesny w Szczecinie tym razem wyciąga rękę do młodszego widza, choć stawia na odważną interpretację klasycznej baśni. 

 

Relacje rodzinne, zwłaszcza między kobietami, źródła naszych lęków i przygoda, która jednocześnie przeraża i wyzwala. Czerwony kapturek w reżyserii Anny Smolar nie boi się zadawać trudnych pytań, ale nie zabraknie też humoru. Warto zwrócić uwagę także na warstwę muzyczną. 

 

– Spektakl nasz jest o tym, jak my się mierzymy z lękiem, jak go przekazujemy naszym dzieciom, jak sobie z nim poradzić. Jak przejść na drugą stronę mroku i strachu? Co w ogóle symbolizuje wilk albo czerwień i gdzie jest ich miejsce w spektaklu? Nie dajemy takich prostych odpowiedzi. Prowokujemy trochę, aby dzieci szukały interpretacji na własną rękę, a także do odczuwania strachu, ale jednak w bezpiecznych warunkach, po to, aby poczuć to przejście na drugą stronę – mówi Anna Smolar, reżyserka spektaklu. 

 

Baśniowe opowieści to dla Anny Smolar nic nowego. Wcześniej reżyserka zajmowała się spektaklami “Jedną ręką”, “Pinokiem” i “Kopciuszkiem”. Wszystkie oparte były o teksty współczesnego francuskiego dramatopisarza i reżysera Joëla Pommerat.

 

Polska prapremiera odbędzie się 22 września na dużej scenie. Kolejnych terminów szukajcie w repertuarze. Spektakl rekomendowany jest dla dzieci od 7 roku życia, ale dorośli również nie będą się nudzić. 

Powiązane artykuły

Kultura

To będzie niesamowita podróż w czasie!  „Zadzwońcie po milicję” już w grudniu w Netto Arenie

Szykuje się kolejna muzyczna podróż w przeszłość, a konkretnie w lata osiemdziesiąte...

Felietony Kultura

Głośnia, Marcin i taadaam!

Czwartkowy wieczór, Piwnica Kany. Wchodzę w gronie znajomych. Wewnątrz kilkanaście osób krząta...

AktualnościKulturaLifestyle

To będzie niesamowity weekend! Oto najciekawsze wydarzenia na 19-21 kwietnia

  Weekend zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźmy, jakie są najciekawsze propozycje na...

Kultura

Szczecińskie kryminały podbijają miasto. Już niebawem ciekawe spotkanie z pisarzami

Już w przyszły w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 17.00...