Home Polityka Wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz odchodzi
Polityka

Wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz odchodzi

178

Łukasz Kadłubowski nowym zastępcą prezydenta Szczecina. Funkcję obejmie na początku marca. Z kolegium odchodzi dotychczasowy wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz.

 

W szczecińskim magistracie duże zmiany, na półtora miesiąca przed wyborami odchodzi z urzędu wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz.

– Jak Państwo wiecie, 12 stycznia Koalicja Obywatelska poparła moją kandydaturę na prezydenta Szczecina w zbliżających się wyborach samorządowych – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – To poparcie jest wynikiem współpracy niezależnego prezydenta miasta oraz radnych związanych z Koalicją tak w sejmiku jak i radzie miasta Szczecin. Przyjąłem jednocześnie propozycję Kolacji Obywatelskiej, która chce wziąć większą odpowiedzialność za sprawy miasta. Są dwa powody takiej decyzji: po pierwsze moje doświadczenia z tej kadencji są takie, że Koalicja potrafi i chce współpracować, dlatego możemy pójść krok dalej i rozpocząć bliższą współpracę, także w ramach zarządu miasta. Po drugie przedstawiciele KO, po wygranych wyborach 15 października tworzą rząd, mają więc wpływ na decyzje władzy centralnej, która w ostatnich latach marginalizowała samorząd Szczecina. Dlatego uważam, że w interesie miasta jest nasza współpraca w samorządzie, a taką współpracę KO deklaruje – tłumaczy.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Piotr Krzystek podziękował swojemu dotychczasowemu zastępcy mówiąc, że wspólna praca w tych niełatwych czasach była prawdziwą przyjemnością.

– Znamy się od lat i pewnie nie raz będziemy korzystać z jego samorządowego doświadczenia – zakończył Piotr Krzystek.

Z kolei Daniel Wacinkiewicz wyjaśnia, że teraz planuje skupić się na swojej karierze naukowej.

– Państwo tego nie wiecie, ale w 2018 roku z panem prezydentem umówiliśmy się, że to będzie moja ostatnia kadencja. Obowiązki zastępcy są bardzo absorbujące, a moją pasją zawsze była praca naukowa.

Daniel Wacinkiewicz wspomniał też o zrealizowanych projektach z których jest szczególnie dumny – udało się przygotować niezwykle ważny dokument jakim jest Studium Planowania Przestrzennego miasta.

– Rewitalizacja Wojska Polskiego także się właściwie zakończyła. Choć największe efekty i nowe życie tej ulicy poznamy podczas sezonu letniego. Mamy także największy TBS w Polsce, która nie tylko buduje nowe mieszkania, ale zmienia i rewitalizuje przestrzeń w śródmiejskich kwartałach. Moim finałem będzie zaś postępowanie na rewitalizację pl. Orła Białego. Myślę, że niebawem państwo o tym usłyszycie. Z tego miejsca chciałbym oczywiście podziękować wszystkim współpracownikom, z którymi przez tyle lat realizowaliśmy te wszystkie projekty. Bez Was by się to nie udało, dziękuję – mówi Daniel Wacinkiewicz.

 

Powiązane artykuły

Polityka

Jak wypadła II tura wyborów w zachodniopomorskim? Jest wiele niespodzianek

Choć w takich miastach, jak Szczecin i Świnoujście, wybory samorządowe rozstrzygnięto już...

Polityka

Wiadomo już, którzy politycy zasiądą w sejmikowych ławach

Znamy już rezultat głosowania do sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Wybory do samorządu Pomorza...

Polityka

Rada Miasta po nowemu. KO będzie rządziło samodzielnie

Znamy już wyniki wyborów do Rady Miasta Szczecina. Zdecydowaną większość zdobyła Koalicja...

Polityka

Nowy stary prezydent. OFICJALNIE! Piotr Krzystek triumfuje – pewne zwycięstwo już w I turze

Piotr Krzystek wciąż prezydentem Szczecina. Jego wygrana rozstrzygnęła się już w I...