Home Kultura Szczeciner na weekend
KulturaLifestyle

Szczeciner na weekend

189

Co robić w Szczecinie w  weekend między 24 a 25 lutego? Więcej niż 10 propozycji na spędzenie czasu w mieście. Od bazaru smakoszy, przez Chopina w Willi Lentza aż po Punk Rock Fest i Spiętego w nowej trasie.

 

Bazar Smakoszy

Wydarzenie 24 i 25 .02 , g . 10.00-14.00
https://www.facebook.com/SzczecinskiBazarSmakoszy/?locale=pl_PL

Dwa dni potrwa Szczeciński Bazar Smakoszy podczas którego pierwszy raz zobaczycie szczecińskich laureatów brandu Zrobione w Szczecinie. Więcej informacji

Apetyt na czereśnie, w Teatrze Kameralnym

24.02 g.17.00

http://www.teatrkameralny.lap.pl/

Mężczyzna i Kobieta. Oboje po przejściach. Spotykają się w przedziale pociągu i skazani na wspólną podróż wspominają dobre i złe chwile swoich zakończonych związków, wcielając się w postaci z przeszłości w Apetycie na czereśnie Agnieszki Osieckiej.

Neighbours – twórcy z Europy dla Ukrainy

Filharmonia, 24.02. g. 14.00

https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/2190-NEIGHBOURS_-_TWORCY_Z_EUROPY_DLA_UKRAINY

W drugą rocznicę wybuchu wojny pragniemy zaprosić Państwa na wydarzenie ukazujące wsparcie świata artystycznego dla naszych ukraińskich sąsiadów.
Wystawa przedstawia reakcję artystów na ogromną krzywdę, jaką wyrządza Rosja Ukrainie. Wydarzenie połączone jest z promocją albumu ‘Neighbours’ a cały dochód ze sprzedaży albumów przekazany zostanie Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, na pomoc ukraińskim dzieciom ewakuowanym z domów dziecka i dzieciom z rodzin zastępczych.

Opowieści babć szeptane córkom przez matki

Teatr  Współczesny, 25.02 g 19.00

https://wspolczesny.szczecin.pl/pl/spektakle/opowiesci-babc-szeptane-corkom-przez-matki

Czy mroczna historia Rumunii, przekazywana przez opowieści babć  i matek, może stanowić ostrzeżenie? Czy przeszłość Rumunii może stać się przyszłością Polski, Węgier, Stanów Zjednoczonych?

Artyści rezydenci dla Szczecina

Filharmonia, 25.02  g.19.00

https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/2058-Artysci_Rezydenci_dla_Szczecina

Jubileuszowy sezon Filharmonii w Szczecinie jest doskonałym pretekstem do podsumowań. Jednym z nich będzie koncert dotychczasowych artystów rezydentów, którzy po raz pierwszy, specjalnie dla Państwa, spotkają się na jednej scenie. Artyści w charakterystyczny dla siebie sposób odniosą się do osobistych skojarzeń i wspomnień związanych ze Szczecinem, wnosząc do całości indywidualną i wysublimowaną narrację. Marcin Masecki, Paweł Tomaszewski, Miłosz Wośko oraz zespół Atom String Quartet przygotowali unikalne kompozycje muzyczne, w których powracający motyw muzyczny będzie jak urbanistyczne ronda w Szczecinie – pełne dźwięków, społecznych interakcji i wizualnych odniesień. Stosując jazzowe i sonorystyczne improwizacje, wprowadzą elementy muzyki ludowej, minimalizmu, a także dźwięki miejskiej atmosfery Szczecina. Artyści wykorzystają także szczeciński hejnał autorstwa Janusza Stalmierskiego.

XXVII Urodziny Czarnego Kota – Jak dawniej ale do nowa 

Teatr Polski, 24 02. G. 19.00, 25.02. g.16.00

https://www.teatrpolski.eu/spektakle/71/jak-dawniej-ale-od-nowa-xxvii-urodziny-czarnego-kota-rudego

Tradycyjnie, jak co roku w lutym, odbywają się huczne obchody rocznicowe działającego w Teatrze Polskim kabaretu Czarny Kot Rudy. Corocznie imprezy jubileuszowe sceny kabaretowej są wyjątkowe. Nawiązują klimatem zarówno do francuskich kabaretów literackich, jak też twórczości artystów krakowskiej Piwnicy pod Baranami czy najlepszych polskich kabaretów sprzed kilku dekad.

Moskwa Punk Rock Fest

Centrum Kultury Krzywy Gryf , 24.02. g.18.00

https://www.facebook.com/KrzywyGryf

40 lat od debiutu  Moskwy w Jarocinie w 1984 roku, zespół wydaje winylową płytę z tego koncertu. Można jej posłuchać utworów na żywo  w Centrum Kultury Krzywy Gryf .

Fryderyk Chopin w Willi Lentza. Ewa Pobłocka

24.02. g.19.00

https://willa-lentza.pl/wydarzenia#wl_calendar_events_day_24-02

Niekwestionowaną Gwiazdą wieczoru będzie Ewa Pobłocka – pianistka zaliczana do grona najwybitniejszych europejskich chopinistek. Zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Gian Battisty Viottiego w Vercelli (1977) przyznano złoty medal Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów w Bordeaux (1979), a także piąte miejsce oraz nagrodę specjalną Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków Fryderyka Chopina.

Koncert Muzyki Filmowej

Netto Arena, 24.02 g.19.00

https://netto.arenaszczecin.eu/wydarzenie/koncert-muzyki-filmowej-3/

Największe hity muzyki filmowej w doskonałych aranżacjach. Usłyszymy m.in. suity symfoniczne z filmów: Star Wars, The Lord Of The Rings, Pirates Of The Caribbean, The Dark Knight, Jurrasic Park, Inception, Cinema Paradiso, Harry Potter. Widowisko z wykorzystaniem ekranu LED w najwyższej rozdzielczości 4K

Spięty z nowa płytą

DK Słowianin, 24.02 g.20.00

https://slowianin.org/wydarzenia/

Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej promującej „Heartcore”, trzeci solowy album Huberta ”Spiętego” Dobaczewskiego, gitarzysty, wokalisty i autora tekstów znanego z wieloletnich występów z zespołem LAO CHE.

Muzyka filmowa Harry Potter Symfonicznie Orchestral Tribute

Netto Arena, 25.02 g 20.00

https://netto.arenaszczecin.eu/wydarzenie/harry-potter-symfonicznie-orchestral-tribute/

Wydarzenie dla fanów Harry’ego Pottera i koneserów muzyki symfonicznej. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć na żywo najlepsze kompozycje ze wszystkich filmów o najsłynniejszym czarodzieje świata w wykonaniu orkiestry symfonicznej. W ten miły wieczór wyruszymy w muzyczną podróż do świata pełnego magii i niesamowitych przygód, do którego chce się wracać raz po raz.

 

Powiązane artykuły

szczecińskie tramwaje
AktualnościKultura

Męskie Granie zaczyna się już dzisiaj. Jak dojechać na koncerty? 

Przed nami dwa dni wypełnione najlepszą muzyką od najlepszych reprezentantów polskiej alternatywy....

LifestyleKultura

Nie tylko „Męskie Granie” – przed nami weekend pełen atrakcji! Każdy znajdzie coś dla siebie

Może najbliższy weekend nie będzie tak ciepły jak poprzedni, ale jedno jest...

Kultura

Jutro seans dla całych rodzin. Kino na Leżakach i „Opowieści z Narnii”

Pełna przygód i tajemnic historia czwórki rodzeństwa, która po odnalezieniu starej szafy...

Kultura

Komisarz Zawieja i Szczecin powracają. Za chwilę premiera drugiego sezonu „Odwilży”

Ten serial zdobył już rzesze sympatyków nie tylko w Polsce, ale również...