Home Aktualności Trzy imprezy w tym samym czasie. Gorzej się nie dało tego zaplanować
AktualnościFelietony 

Trzy imprezy w tym samym czasie. Gorzej się nie dało tego zaplanować

7k

The Tall Ships Races w Szczecinie, Poland Rock Festival w Czaplinku oraz Festiwalu Wikingów w Wolinie zostały zorganizowane w tym samym czasie. Trzy ogromne imprezy, ważne dla regionu mocno ze sobą korespondowały i pokazały, że Pomorze Zachodnie w marnotrawieniu potencjały turystycznego nie ma sobie równych.

 

The Tall Ships Races to jedna z największych imprez żeglarskich na świecie, przyciągająca setki tysięcy odwiedzających. Szczecin stał się na kilka dni areną niesamowitych widowisk, gdzie można było podziwiać majestatyczne żaglowce z całego świata. Wydarzenie to nie tylko promuje żeglarstwo, ale także stało się pretekstem do licznych koncertów, pokazów i spotkań kulturalnych. Tegoroczna edycja przyciągnęła tłumy zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Poland Rock Festival, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, to największy darmowy festiwal muzyczny w Polsce i jeden z największych w Europie. Przyciąga setki tysięcy fanów muzyki rockowej i alternatywnej. W tym roku również nie zabrakło głośnych nazwisk i niezapomnianych koncertów.

Festiwal Wikingów w Wolinie to wydarzenie, które przenosi uczestników w czasie do epoki średniowiecza. Rekonstruktorzy z całej Europy zjeżdżają się, aby odtworzyć życie, walki i rzemiosło Wikingów. Festiwal ten, chociaż mniej znany niż dwa pozostałe, przyciąga swoją autentycznością i atmosferą. Dla miłośników historii i kultury jest to okazja nie do przegapienia.

Każde z tych wydarzeń jest ważne i każde mogłoby przyciągnąć więcej uczestników. Jednak wielu potencjalnych uczestników musiało dokonać trudnego wyboru między tymi wydarzeniami odbywającymi się w tym samym czasie – bo niestety: w trzech miejscach na raz nie można przebywać.

Marnotrawstwo potencjału

Zbieżność terminów tych trzech dużych wydarzeń to nie tylko problem logistyczny dla uczestników, ale także ogromne marnotrawstwo potencjału turystycznego i kulturalnego całego regionu. Każde z tych wydarzeń mogłoby przyciągnąć jeszcze większą liczbę uczestników, gdyby odbywało się w innym terminie. Ba – wielu turystów mogłoby zostać w naszym regionie na dłużej i zaliczyć wszystkie trzy imprezy, gdyby tylko dać im możliwość. Nie ukrywajmy: turystyka festiwalowa w naszym regionie to znaczący segment gospodarki, a takie kolizje terminów oznaczają utratę potencjalnych przychodów dla miast goszczących te imprezy. Znacznie tracą na tym również przedsiębiorcy, działający w sektorze turystyki – brak spójnej polityki turystycznej odbija się na ich działalnościach.

Warto rozmawiać i planować. Współpraca między organizatorami wydarzeń, władzami lokalnymi i krajowymi mogłaby zapobiec nakładaniu się terminów i umożliwić pełniejsze wykorzystanie potencjału każdego wydarzeń. W ten sposób można by zyskać nie tylko większe zainteresowanie turystów, ale także stworzyć spójniejszy kalendarz imprez, który przyciągałby uczestników przez całe lato na Pomorze Zachodnie.

Powiązane artykuły

dolina dolnej odry
AktualnościW regionie

Jak wygląda sytuacja hydrologiczna w województwie?

Na chwilę obecną rzeki w całym województwie zachodniopomorskim nie przekraczają stanów ostrzegawczych...

Biznes i inwestycjeAktualności

Oświetlili park na Pomorzanach

Dzięki nowemu oświetleniu park przy ulicy Boryny to teraz bezpieczne i klimatyczne...

AktualnościBiznes i inwestycjeW regionie

Przy lotnisku w Goleniowie powstanie park handlowy. Otwarcie za dwa lata

Polska spółka Refield, która niedługo zbuduje nowe parki handlowe w Łańcucie i...

Aktualności

Wzywają do oprotestowana podwyżek w strefie parkowania. NiOL „To anonimowe, kłamliwe ulotki”

„Na klatkach schodowych w śródmieściu Szczecina pojawiły się oszukańcze ulotki wzywające do...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com