Home Kultura Spotkanie z literaturą w lekkim tonie, czyli odrobina humoru dla studentów i nie tylko 
Kultura

Spotkanie z literaturą w lekkim tonie, czyli odrobina humoru dla studentów i nie tylko 

156

W piątkowy wieczór 19 kwietnia Klub Studencki Pralnia wypełni się miłośnikami dobrej literatury, bowiem w tym dniu promocję książki zapowiada autor Radosław Stopka. O dobrą zabawę zadba również Wojciech Linartowicz, znany jako Leny TV, który poprowadzi spotkanie. Szykuje się nietypowe literackie wydarzenie z odpowiednią dawką humoru. 

19 kwietnia wszystkie oczy zwrócone będą w stronę najnowszej książki Radosława Stopki „Student 19”. Jest to drugi, a zarazem prawdopodobnie ostatni, tom serii o tym samym tytule. Pierwsza część ukazała się w styczniu, druga zaś w księgarniach zadebiutuje 24 kwietnia. Lektury opisują historię studenta, który przyjeżdża do miasta i zmuszony jest odnaleźć się w nowej rzeczywistości, nowym życiu i uczelni. W tym czasie pojawiają się konflikty z wykładowcami, a na ich tle tworzy się nowe uczucie. Czy główny bohater odnajdzie miłość?

– W swojej literaturze skupiam się na emocjach i na tym, by czytelnik doświadczył tego wszystkiego. Z resztą jest to całe clou czytania książek. Człowiek się przejmuje, pojawiają się emocje i to jest wtedy najlepsza reklama – mówi Radosław Stopka. 

W powieści pojawiają się znane ze Szczecina miejsca, które są na co dzień odwiedzane, jednak czasem zbyt mało doceniane. Z jednej strony lektura jest skierowana do młodych osób, które rozumieją, co to znaczy być studentem, z drugiej zaś jej grupa docelowa w żaden sposób nie jest ograniczona. Dla starszych czytelników może być powrotem do przeszłości i stanowić przyczynek do wspomnień oraz dumań nt. tego, jak to było być studentem dawniej. Albo, po prostu, zapewniać literacką ucztę wszystkim zainteresowanym. 

Samo wydarzenie ma ciekawą koncepcję, idealnie wpasowującą się w temat przewodni książki. Autor gwarantuje miłą atmosferę w studenckim stylu. Co ciekawe, akcja umiejscowiona jest też w Klubie Studencki Pralnia, więc dobór miejsca spotkania nie jest przypadkowy. 

– Zależało mi na tym, by było to troszeczkę luźniejsze spotkanie nie tylko o książce, ale też o życiu studenckim, jak to wszystko wygląda. Może dla niektórych powrót do przeszłości. Można będzie się troszkę pośmiać, żeby to było z żartem i troszkę inaczej niż na typowym spotkaniu – dodaje Radosław Stopka. 

Luźne spotkanie autorskie odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 18.30 w Klubie Studenckim Pralnia przy al. Bohaterów Warszawy 75. Wydarzenie jest okazją do przedpremierowego zakupu drugiej części „Studenta 19”. 

Powiązane artykuły

LifestyleKultura

Taki będzie długi weekend w Szczecinie

Na najbliższy długi weekend wcale nie trzeba wyjeżdżać za miasto, aby wspaniale...

KulturaLifestyleTurystyka

Grzeszczak, Lanberry, Zalewski i wielu innych. ONI wystąpią podczas finału regat The Tall Ships Races!

Czwarty szczeciński finał regat The Tall Ships’ Races odbędzie się już za...

KulturaRozmowy

Konrad Modrzejewski – aplikant radcowski, pisarz i autor serii kryminałów o Filipie Schillerze

Seria o komisarzu Filipie Schillerze podbija serca polskich czytelników i fanów kryminałów....

KulturaLifestyle

Taki będzie najbliższy weekend w Szczecinie! Jest w czym wybierać

Przed nami ostatni weekend maja. Warto sprawdzić, jakie atrakcje zaplanowano dla szczecinian....