Home Biznes i inwestycje Regionalne wsparcie dla wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Gdzie złożyć wnioski?
Biznes i inwestycje

Regionalne wsparcie dla wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Gdzie złożyć wnioski?

145

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczy środki publiczne na imprezy kulturalne, festiwale czy wystawy artystyczne organizowane przez organizacje pozarządowe. Pula funduszy w konkursie to 650 tys. złotych. Wnioski można składać do 21 stycznia 2024 r.

To kolejna edycja konkursu, podczas którego organizacje mają szansę otrzymać wsparcie na realizację wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Co roku dzięki tej pomocy dofinansowanie otrzymuje ok. 30 podmiotów.

– To cykliczne wsparcie finansowe pomaga w organizacji niezwykłych, ciekawych wydarzeń kulturalnych w różnych częściach Pomorza Zachodniego. Różnorodność inicjatyw co roku jest ogromna – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.Konkurs zakłada wsparcie wydarzeń kulturalnych i artystycznych w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Projekty muszą odbywać się na Pomorzu Zachodnim i być kierowane do mieszkańców naszego regionu. Zadania mogą być realizowane w różnej formie, np. poprzez organizację: koncertu, spektaklu, widowiska plenerowego, wystawy, festiwalu, przeglądu, imprezy filmowej lub interdyscyplinarnej.

Wnioskujący mogą ubiegać się o dotacje nie niższe niż 10 tys. zł i nie wyższe niż 50 tys. zł. Wymagane jest także wykazanie w kosztorysie wkładu własnego oraz pozyskanego z innych źródeł w wysokości co najmniej 20% wnioskowanej kwoty. Łączna pula środków w konkursie to 650 tys. zł. Wnioski należy składać za pośrednictwem generatora Witkac.pl do 21 stycznia 2024 r.

W konkursie mogą uczestniczyć m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W otwartym konkursie ofert na wspieranie zadań publicznych woj. zachodniopomorskiego
w zakresie kultury dofinansowane zostaną przedsięwzięcia o wysokiej randze artystycznej, służące podnoszeniu atrakcyjności i poszerzeniu oferty kulturalnej Pomorza Zachodniego.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w konkursie znajdują się na stronie Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWZ: 

https://bip.rbip.wzp.pl/artykul/otwarty-konkurs-ofert-z-zakresu-kultury-sztuki-ochrony-dobr-kultury-i-dziedzictwa-narodowe-5

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieBiznes i inwestycje

Wspólnoty mieszkaniowe dostaną pieniądze na Zielone Przedogródki i Podwórka

W tym roku pięć wspólnot mieszkaniowych otrzyma dofinansowanie w ramach programów: Zielone...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Powstała stacja badawcza. W sierpniu będzie w Szczecinie

Gotowa jest już mobilna stacja badawcza, która ma wykrywać i usuwać dodatkowe...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Tylko jedna oferta w przetargu na 14 nowych elektrobusów. Będą kolejne Solarisy?

Tylko jedna oferta pojawiła się w przetargu na 14 nowych autobusów elektrycznych...

Biznes i inwestycje

Światowy gigant otwiera w Szczecinie nowoczesną przestrzeń cowor­kingową

International Workplace Group, największa na świecie firma zajmująca się pracą hybrydową i...