Home Aktualności Wysoka kara dla kursantki w „elce”. Policja nie mogła puścić tego płazem
Aktualności

Wysoka kara dla kursantki w „elce”. Policja nie mogła puścić tego płazem

490

Rutynowa kontrola drogowa pojazdów nauki jazdy może być dla młodych kierowców stresująca, ale nie jest niczym nadzwyczajnym. Zazwyczaj kończy się w kilka minut. Sytuacja do jakiej doszło dziś rano była jednak bardziej skomplikowana zarówno dla funkcjonariuszy, jak i kursantki. 18-latka wsiadła bowiem za kółko na podwójnym gazie.Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP zatrzymali dzisiaj w godzinach porannych do kontroli samochód osobowy marki Toyota Yaris, będący własnością jednej ze szkół jazdy. W czasie badania okazało się, że 18-letnia kursantka kierująca pojazdem była w stanie po spożyciu alkoholu. Alkomat wskazał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mieszkanka Nowogardu swoje doświadczenie drogowe rozpocznie od dużej kary.

– Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić policjanci z Dąbia – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu bądź środków o podobnym działaniu grozi grzywna nie niższa niż 2500 złotych (maksymalna to 30 tys. zł) lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz 15 punktów karnych.Cała sytuacja to także ogromny problem dla instruktora nauki jazdy, który był oczywiście obecny w czasie kontroli. Policjanci sprawdzą zakres jego odpowiedzialności za nietrzeźwą kursantkę.

– Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. W znacznym stopniu pogarsza się jej ostrość widzenia i ocena odległości, następuje opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji, zaburzenie równowagi i błędna ocena własnych możliwości – przypominają funkcjonariusze z KMP w Szczecinie.

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...