Home Aktualności Wysoka kara dla kursantki w „elce”. Policja nie mogła puścić tego płazem
Aktualności

Wysoka kara dla kursantki w „elce”. Policja nie mogła puścić tego płazem

470

Rutynowa kontrola drogowa pojazdów nauki jazdy może być dla młodych kierowców stresująca, ale nie jest niczym nadzwyczajnym. Zazwyczaj kończy się w kilka minut. Sytuacja do jakiej doszło dziś rano była jednak bardziej skomplikowana zarówno dla funkcjonariuszy, jak i kursantki. 18-latka wsiadła bowiem za kółko na podwójnym gazie.Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP zatrzymali dzisiaj w godzinach porannych do kontroli samochód osobowy marki Toyota Yaris, będący własnością jednej ze szkół jazdy. W czasie badania okazało się, że 18-letnia kursantka kierująca pojazdem była w stanie po spożyciu alkoholu. Alkomat wskazał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mieszkanka Nowogardu swoje doświadczenie drogowe rozpocznie od dużej kary.

– Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić policjanci z Dąbia – informuje Komenda Miejska Policji w Szczecinie. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu bądź środków o podobnym działaniu grozi grzywna nie niższa niż 2500 złotych (maksymalna to 30 tys. zł) lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz 15 punktów karnych.Cała sytuacja to także ogromny problem dla instruktora nauki jazdy, który był oczywiście obecny w czasie kontroli. Policjanci sprawdzą zakres jego odpowiedzialności za nietrzeźwą kursantkę.

– Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. W znacznym stopniu pogarsza się jej ostrość widzenia i ocena odległości, następuje opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji, zaburzenie równowagi i błędna ocena własnych możliwości – przypominają funkcjonariusze z KMP w Szczecinie.

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Śmiertelny wypadek na poligonie. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy

Około godziny 9:30 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko doszło do tragicznego...

Aktualności

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach SKM

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach...

Aktualności

Jak to jest z czystością znaków drogowych? Ten przykład jest rażący

Jednym z zadań Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego jest utrzymanie w czystości...

Aktualności

Zielona woda w kranie. Czy jest to niebezpieczne? 

Dzisiaj ruszyła akcja Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, mająca za zadanie wykryć pewne nieprawidłowości...