Home Polityka Pytamy kandydatów na prezydenta o „Moje trzy najważniejsze zadania do zrobienia w Szczecinie”
Polityka

Pytamy kandydatów na prezydenta o „Moje trzy najważniejsze zadania do zrobienia w Szczecinie”

204

7 kwietnia zapraszamy na wybory samorządowe

W wyborach samorządowych ważne są konkretne osiągnięcia. Mniej liczy się, to kto ładniej wygląda, lepiej prezentuje się przed kamerą albo barwniej opowiada. Tu liczą się konkrety – po pierwsze sprawy, którymi kandydaci mogą pochwalić się – zrobiłem to , to , i to itd. Po drugie liczy się wiarygodność, czyli jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś z robi to co obiecuje? Takie właśnie są wybory samorządowe.

Tutaj decydujemy o gospodarzu miasta, albo gminy. Jakie cechy powinien mieć taki gospodarz? Jak mówią badania – powinien mieć doświadczenie,  być sprawdzonym człowiekiem, raczej dojrzałym, a jednoczenie z mieć energię do działania. Powinien w końcu – być jednym z nasz mieszkańców, żyć w mieście na co dzień, znać potrzeby mieszkańców, być z mieszkańcami, kochać swoje miasto.  Takich osób szukajcie wśród kandydatów – mniej słuchajcie obietnic, bardziej patrzcie na dokonania.

Tutaj trzeba patrzeć na to „co stoi” za kandydatami – ale stoi konkretnie – radni są najbliżej ludzi, a przynajmniej tacy być powinni. Nie patrzmy zatem na partyjne szyldy lecz na ludzi. Oceniajmy to co robią, co zrobili w życiu, na to jakie mają pasje.

Prezentujemy Państwu kandydatów do urzędu prezydenta Szczecina oraz kandydatów na radnych, do Rady Miasta Szczecina oraz Sejmiku Województwa. Czytajcie, sprawdzajcie, wybierajcie! 07 kwietnia lokale wyborcze czynne są od godz. 7.00 do 21.00.

 

Moje trzy najważniejsze zadania do zrobienia w Szczecinie

 

Zbigniew Bogucki (KW Prawo i Sprawiedliwość)

 

Po 17 latach przeciętności rządów starego prezydenta, nie można wskazać jedynie 3 priorytetów. Dlatego podczas mojej konwencji programowej zaproponowałem 7 Nowych Dróg Przyszłości Szczecina: TAK dla szczecinianek, TAK dla przedsiębiorców i inwestycji, TAK dla zieleni i trasy rowerowej 4 jezior, TAK dla głosu mieszkańców, TAK dla rodziny, seniorów i młodego pokolenia, TAK dla sprawnej i taniej komunikacji oraz TAK kierowców, mniejszej strefy SPP i parkingowców. Te 7 haseł programowych rozwijam do 49 konkretów dla Szczecina, które zostaną przeze mnie zrealizowane kiedy zostanę nowym prezydentem Szczecina. Pozostałe 51 konkretów opracuję wspólnie z mieszkańcami naszego miasta, bo to oni najlepiej znają jego potrzeby – TAK dla głosu mieszkańców. Kiedy zostanę nowym prezydentem Szczecina chcę stworzyć, wspólnie z mieszkańcami nową, silną, dynamiczną drużynę, która będzie wykorzystywać wszystkie szanse i dotrzymywać obietnic.

Bogdan Jaroszewicz (Nowa Lewica)

 

„Po pierwsze, drugie i trzecie, Bezpieczeństwo.

BEZPIECZEŃSTWO CYWILNE; budowa i odbudowa miejsc schronienia, oznakowanie miejsc zbiórek, tras ewakuacji i schronów, obowiązkowe szkolenia z obrony cywilnej w szkołach i zakładach pracy. Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Każdy mieszkaniec Szczecina musi być przygotowany żeby chronić siebie, swoją rodzinę, najbliższych i swoich sąsiadów.

BEZPIECZEŃSTWO SOCJALNE nikt kto potrzebuje pomocy nie może być jej pozbawiony i musi wiedzieć gdzie w Szczecinie ma się po nią zwrócić. Nikt nie może być pozbawiony dachu nad głową, każdy musi mieć możliwość pracy za godne wynagrodzenie. Miejsce w żłobku, przedszkolu i szkole musi być zagwarantowane dla każdego dziecka. Każdy powinien mieć możliwość wypoczynku i korzystania z infrastruktury sportowo rekreacyjnej oraz uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych.

BEZPIECZEŃSTWO TRANSPORTOWE, właściwy system nadzoru i kierowania ruchem, niezawodny ekologiczny transport publiczny, strefy wyciszonego ruchu w miejscach szczególnie narażonych na konflikty komunikacyjne.

Piotr Krzystek (Koalicja Samorządowa)

 

Chciałbym, aby Szczecin był fajnym miejscem do życia. Miastem, w którym chce się być. Przez ostatnie lata zrobiliśmy bardzo dużo. Cieszę się, że nasze miasto ma tyle zielonych terenów, dostęp do wody, że żyje się tu spokojnie, myślę że to będzie bardzo ważne dla ludzi poszukujących miejsca do życia. Inwestycyjnie – zdecydowanie Łasztownia. Mamy dziś ogromną szansę na to, by stała się nowym, nadwodnym sercem miasta. Przed nami budowa mostu Kłodnego, odrestaurowanie historycznej zabudowy i nowe inwestycje w tej części miasta. Przyszłość to także remont ostatniego nabrzeża, o które walka trwała 8 ostatnich lat. W końcu przejęliśmy Bulwar Chrobrego czyli najbardziej reprezentacyjny kawałek przy Odrze. Mam nadzieję, że już niedługo to miejsce będzie wyglądać jak miejskie bulwary po drugiej stronie Odry.

Dariusz Olech (Konfederacja, Prezes okręgu Szczecin Nowej Nadziei)

 

Wprowadzenie polityki przyjaznej dla biznesu – w tym momencie dział zajmujący się przyciąganiem biznesu działa nieefektywnie. Szczecin powinien mieć dział marketingu i promocji miasta z prawdziwego zdarzenia, na wzór dużych, prywatnych firm. Powinniśmy zabiegać o biznes, o przyciąganie go do naszego miasta. Powinniśmy być konkurencyjni – proponujmy czasowe obniżki podatków lokalnych, pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca na firmę, pomoc przy formalnościach, uzbrojeniu terenu, doprowadzeniu mediów.

Komunikacja i transport – trzeba zoptymalizować działanie komunikacji miejskiej, przyspieszyć powstawanie SKM-ki i skończyć z przebudowami ulic, które powodują zmniejszenie ich przepustowości, a co za tym idzie korki. Polityka anty samochodowa musi ustać. Komunikacja miejska powinna otworzyć się na obsługę części tras przez podmioty prywatne.

Wprowadzenie zarządzania urzędem miejskim i usługami publicznymi bazującymi na AI – korzystajmy ze zdobyczy techniki XXI wieku!

Wprowadźmy AI do urzędu i przeprowadźmy za jej pomocą audyt wydajności w poszczególnych działach. Część procesów wykonywanych przez ludzi może wykonywać sztuczna inteligencja – co przełoży się na oszczędność kosztów i zwiększenie ich efektywności.

Powiązane artykuły

Polityka

Wiadomo już, którzy politycy zasiądą w sejmikowych ławach

Znamy już rezultat głosowania do sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Wybory do samorządu Pomorza...

Polityka

Rada Miasta po nowemu. KO będzie rządziło samodzielnie

Znamy już wyniki wyborów do Rady Miasta Szczecina. Zdecydowaną większość zdobyła Koalicja...

Polityka

Nowy stary prezydent. OFICJALNIE! Piotr Krzystek triumfuje – pewne zwycięstwo już w I turze

Piotr Krzystek wciąż prezydentem Szczecina. Jego wygrana rozstrzygnęła się już w I...

Polityka

Dla dobra szczecinian w polskim prawie będę chciał zmienić… – o tym mówią kandydaci na prezydenta

7 kwietnia zapraszamy na wybory samorządowe W wyborach samorządowych ważne są konkretne...