Home Ekologia i zdrowie Dzieci ruszyły na pomoc uwięzionej sarence
Ekologia i zdrowieAktualności

Dzieci ruszyły na pomoc uwięzionej sarence

212
Fot. FB/OSP Wołczkowo

Takie zachowania najmłodszych cieszą szczególnie.  W środę 27 marca trójka dzieci wykazała się wrażliwością i zatroszczyła o uwięzioną sarenkę. Do zdarzenia doszło w Bezrzeczu na ul. Nastrojowej, a interwencję podjęła OSP Wołczkowo. 

Wczoraj w godzinach popołudniowych Ochotnicza Straż Pożarna Wołczkowo wezwana została do sarny, która zaplątała się w wysokiej roślinności. Zwierzę nie potrafiło uwolnić się samodzielnie, a dzięki trójce rozsądnych dzieci sarna została uratowana. 

– Dobra postawa dzieci, które od razu zareagowały. Dzieci powiedziały rodzicom, a rodzice zadzwonili pod numer 112 i nas wysłali tam. W innym przypadku ta sarna mogłaby nie przeżyć, a teraz jest nadzieja – mówi Jan Suszczyński, prezes OSP Wołczkowo.

Jak informuje dalej Jan Suszczyński, dzieci na sarnę natknęły się w czasie spaceru z psem. Widząc uwięzione zwierzę Zosia, Nel oraz Kuba poinformowali rodziców, którzy przekazali informację odpowiednim służbom. 

– Dzieci pokazały nam, w którym miejscu jest ta sarenka. Myśmy ją stamtąd ewakuowali, zgłosiliśmy wszystko do stanowiska kierowania – takie obowiązują nas procedury. Następnie pojawił się łowczy, który odebrał sarenkę i odwiózł w odpowiednie miejsce. Nasza rola się w tym momencie kończy – mówi Jan Suszczyński. 

Sarna została odpowiednio zaopieowana i odzyskuje siły, by móc jak najszybciej wrócić do środowiska naturalnego. Wzorowa postawa dzieci i brak obojętności na krzywdę zwierzęcia zasługuje na uznanie. 

Powiązane artykuły

Aktualności

Targi Zwierząt Egzotycznych. Przyjechali hodowcy z całej Polski 

Dziś rano ruszyła kolejna edycja Targów Zwierząt Egzotycznych. Zwiedzający mogli zobaczyć małe...

Aktualności

Grzybobranie na majówkę? W Polsce już zbierają pierwsze „rurkowce”

Pierwsze borowiki, koźlarze i przede wszystkim maślaki – w centralnej oraz południowo-wschodniej...

Aktualności

Szukali bliźniaka dla Patrycji. Tłumy na stoisku podczas meczu Pogoni z Piastem Gliwice

Dziś podczas meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice fundacja DKMS zachęcała potencjalnych...

Aktualności

Zielona woda wróciła. Zamiast z kranu płynie ulicami

 Zabarwienie wody było częścią wykrywania nieprawidłowości w sieci ciepłowniczej. Szczecińska Energetyka Cieplna...