Home Biznes i inwestycje Pusty teren zostanie zagospodarowany. Są pierwsze wizualizacje
Biznes i inwestycje

Pusty teren zostanie zagospodarowany. Są pierwsze wizualizacje

160

Budowa polana rodzinnej przy ul. Księżnej Dąbrówki na Stołczynie to projekt w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mają czas do 4 października na składanie ofert.

 

Chodzi o niezagospodarowany teren pomiędzy budynkiem mieszkalnym przy Księżnej Dąbrówki 22-24b a boiskiem Szkoły Podstawowej nr 9. Zgodnie z projektem ma on zostać całkowicie odmieniony. Miejsce zostanie uporządkowane, powstaną ozdobne ogrodzenia z bramą wejściową, alejki i trawniki. Na środku stanie drewniana, zadaszona wiata rekreacyjna, a obok stanowisko z grillem parkowym.

 

– W różnych zakątkach polany pojawią się siedziska ze stołami piknikowymi, ławki, leżaki, a nawet podwójne huśtawki – informuje Paulina Łątka z Urzędu Miasta Szczecin – Wybudowane zostanie również rekreacyjne boisko trawiaste dla dzieci. Ważnym elementem nowej przestrzeni będzie zieleń: 25 nowych drzew, m.in. brzozy białe, klony jesionolistne, lipy i ozdobne wiśnie, do tego 275 krzewów iglastych i liściastych, takich jak róże, jałowce i cisy oraz tysiące bylin i pnączy na wyniesionych kwietnikach.

 

Drugi element tego projektu w ramach SBO stanowi Portowy Fotopunkt Grobla. To miejsce, w którym mieszkańcy oraz turyści będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Szczecina, na tle przepływających po Odrze statków. Będzie to możliwe dzięki specjalnej tablicy z kodem QR, odsyłającym do strony internetowej informującej o ruchach statków na Odrze. Punkt będzie miał kształt dziobu łodzi. Na realizację tej części projektu ZUK podpisał już umowę z firmą Usługi Budowlane Wiesław Furtak.  

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Biznes i inwestycje

Nad jeziorkiem rozpoczęły się prace. Co tu powstaje?

To tylko jeden z elementów całego projektu, obejmującego poprawę infrastruktury rekreacyjnej przy...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Problem przymrozków dotyczy nie tylko winnic. Sadownicy także mają duży kłopot 

Fala nieoczekiwanych przymrozków zaskoczyła sadowników i winiarzy całej Polski. Właściciele liczą straty...

Biznes i inwestycje

Parking za ponad 672 tysiące złotych już dostępny dla kierowców

Parking przy ul. Dunikowskiego w Szczecinie jest już dostępny dla mieszkańców. Powstało...