Home Biznes i inwestycje Prezydent zachęca: To już na prawdę ostatni dzwonek, by zagłosować na wybrany przez siebie projekt
Biznes i inwestycje

Prezydent zachęca: To już na prawdę ostatni dzwonek, by zagłosować na wybrany przez siebie projekt

128

Tylko do jutra, do godziny 12.00 można jeszcze oddać swoje głosy na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest aż 149 pomysłów.

 

Przypominamy. 124 projekty lokalne i 25 w kategorii „Zielonego SBO”, spośród tylu propozycji można cały czas jeszcze wybrać te projekty, które zdaniem mieszkańców są ciekawe i warte realizacji w naszym mieście.

 

Wystarczy wejść na stronę www.sbo.szczecin.eu, wybrać przycisk „Głosuj”, zapoznać się z instrukcją i w kilku prostych krokach dokonać wyboru. Do dyspozycji mieszkańców są dwa głosy, jeden na projekty lokalne i jeden na projekty z kategorii „Zielonego SBO”.  W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.

 

– To już na prawdę ostatni dzwonek, by zagłosować na wybrany przez siebie projekt w ramach SBO – zachęca do głosowania prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. – Budżet Obywatelski w naturalny sposób dopełnia zadania inwestycyjne w określonych dzielnicach. Nikt przecież nie ma tak dobrej wiedzy o potrzebach jak właśnie mieszkańcy. Dzięki głosom powstało już wiele ciekawych inicjatyw i projektów. To realna szansa na zmianę danego miejsca. Wystarczy tylko mała mobilizacja wspólnie z sąsiadami. W ten sposób czynimy miasto lepszym – dodaje.

 

Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej. Mieszkańcy, którzy nie będą mogli zagłosować samodzielnie, mogą skorzystać z pomocy asystenta w Urzędzie Miasta Szczecin przy placu Armii Krajowej 1, lub filii na Prawobrzeżu przy ul. Rydla 39-40 (sala obsługi interesantów). Pomoc asystenta dostępna będzie w godzinach pracy urzędu. Wsparcia w głosowaniu elektronicznym udzieli również Akademia SBO.

 

Więcej:

www.sbo.szczecin.eu

 

Statystyki głosowania aktualizowane na bieżąco:

https://sbownioski.szczecin.eu/publicReport/byTaskType

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeKulturaOn i Ona Turystyka

Szukali spokoju, a są w centrum uwagi. „Trochę się tego nie spodziewaliśmy”

Sylwia i Hieronim Rzeppa prowadzili niewielki biznes w Polsce, zajmowali się dystrybucją...

Biznes i inwestycje

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów zostanie przebudowany. Tak ma wyglądać

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów zostanie przebudowany w ciągu trzech lat – taką zapowiedź...

Biznes i inwestycjeEdukacja

Naukowcy ze Szczecina badają rynek pracy. Są ciekawe spostrzeżenia

Zespół badawczy składający się z pięciu uniwersytetów z krajów V4 (w tym...

Biznes i inwestycjeKultura

Książnica z nominacją w prestiżowym konkursie architektów

Stargardzianie od dawna wiedzą, że ich biblioteka jest miejscem wyjątkowym, a teraz...