Home Aktualności Ponad 50 policjantów i strażaków szukało grzybiarza ze Szczecina
Aktualności

Ponad 50 policjantów i strażaków szukało grzybiarza ze Szczecina

174

Lasy na północ od Szczecina potrafią zwieść nawet najbardziej doświadczonego piechura. Przekonał się o tym pewien 70-letni szczecinianin, dla którego relaksacyjne grzybobranie zmieniło się w pełne nerwów poszukiwanie właściwej drogi do domu. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było m.in. 39 policjantów oraz 13 strażaków. 

Zawiadomienie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca Szczecina zgłosiła jego zaniepokojona rodzina. Mężczyzna wyszedł rano do lasu na grzyby, które miał zbierać w rejonie Tanowa i Dobieszczyna. Gdy zaczynało się ściemniać, senior zadzwonił do członków swojej rodziny i przyznał, że nie jest w stanie odnaleźć drogi powrotnej z lasu. Później nie było już z nim kontaktu.

Po tym zawiadomieniu w polickiej komendzie ogłoszono alarm dla wszystkich mundurowych.

– Do służby stawili się policjanci wszystkich pionów – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak, oficer prasowy KPP w Policach. – Ponadto w poszukiwaniach udział wzięli strażnicy leśni, policcy strażacy, oraz OSP Wołczkowo i Trzebież.

Jak informuje zachodniopomorska policja, zaangażowani w poszukiwania funkcjonariusze przeczesywali ciemny las metr po metrze. Sprawdzane były miejsca, w których mógł zabłądzić mężczyzna. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie i seniora udało się odnaleźć wieczorem.

– Po godzinie 20:00 policjant wraz ze strażnikiem leśnym odnaleźli zaginionego seniora. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Z uwagi na wyziębienie 70-latka na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego – mówi mł. asp. Anna Kaźmierczak.

W sumie w akcję poszukiwawczą zostało zaangażowanych 39 policjantów, 13 strażaków oraz 3 leśników. Historia ta może stanowić przestrogę dla wszystkich, którzy „znają las jak własną kieszeń”. Zawsze lepiej do spaceru dobrze się przygotować i być wyposażonym w naładowany telefon, najlepiej z dobrą baterią. 

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Śmiertelny wypadek na poligonie. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy

Około godziny 9:30 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko doszło do tragicznego...

Aktualności

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach SKM

Miasto Szczecin przekaże ponad 1,7 mln zł na dodatkowe połączenia na trasach...

Aktualności

Jak to jest z czystością znaków drogowych? Ten przykład jest rażący

Jednym z zadań Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego jest utrzymanie w czystości...

Aktualności

Zielona woda w kranie. Czy jest to niebezpieczne? 

Dzisiaj ruszyła akcja Szczecińskiej Energetyki Cieplnej, mająca za zadanie wykryć pewne nieprawidłowości...