Home Aktualności Ponad 50 policjantów i strażaków szukało grzybiarza ze Szczecina
Aktualności

Ponad 50 policjantów i strażaków szukało grzybiarza ze Szczecina

188

Lasy na północ od Szczecina potrafią zwieść nawet najbardziej doświadczonego piechura. Przekonał się o tym pewien 70-letni szczecinianin, dla którego relaksacyjne grzybobranie zmieniło się w pełne nerwów poszukiwanie właściwej drogi do domu. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było m.in. 39 policjantów oraz 13 strażaków. 

Zawiadomienie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca Szczecina zgłosiła jego zaniepokojona rodzina. Mężczyzna wyszedł rano do lasu na grzyby, które miał zbierać w rejonie Tanowa i Dobieszczyna. Gdy zaczynało się ściemniać, senior zadzwonił do członków swojej rodziny i przyznał, że nie jest w stanie odnaleźć drogi powrotnej z lasu. Później nie było już z nim kontaktu.

Po tym zawiadomieniu w polickiej komendzie ogłoszono alarm dla wszystkich mundurowych.

– Do służby stawili się policjanci wszystkich pionów – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak, oficer prasowy KPP w Policach. – Ponadto w poszukiwaniach udział wzięli strażnicy leśni, policcy strażacy, oraz OSP Wołczkowo i Trzebież.

Jak informuje zachodniopomorska policja, zaangażowani w poszukiwania funkcjonariusze przeczesywali ciemny las metr po metrze. Sprawdzane były miejsca, w których mógł zabłądzić mężczyzna. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie i seniora udało się odnaleźć wieczorem.

– Po godzinie 20:00 policjant wraz ze strażnikiem leśnym odnaleźli zaginionego seniora. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Z uwagi na wyziębienie 70-latka na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego – mówi mł. asp. Anna Kaźmierczak.

W sumie w akcję poszukiwawczą zostało zaangażowanych 39 policjantów, 13 strażaków oraz 3 leśników. Historia ta może stanowić przestrogę dla wszystkich, którzy „znają las jak własną kieszeń”. Zawsze lepiej do spaceru dobrze się przygotować i być wyposażonym w naładowany telefon, najlepiej z dobrą baterią. 

Powiązane artykuły

AktualnościEdukacja

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Szkołę Doktorską US

Zbliża się IV edycja Konferencji MKDUS 2.0 organizowanej przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu...

Aktualności

Tym razem nie rolnicy, ale przewoźnicy. Znów będą protestować na drogach

22 czerwca przewoźnicy kilku stowarzyszeń zapowiadają protesty i akcje informacyjne. Zamierzają spowalniać...

AktualnościHistoria

Od 43 lat pracuje w ZWiK-u. „To chodząca skarbnica wiedzy i historii”

„W dzisiejszych czasach niewiele jest osób, które kilkadziesiąt lat pracują w jednej...

AktualnościSport

Ostatnie przygotowania i ruszają na regaty. Zbliża się finał The Tall Ships Races

Trwają przygotowania załóg i jednostek do wypłynięcia na tegoroczne regaty The Tall...