Home Polityka Legenda szczecińskiej polityki odchodzi… z polityki
Polityka

Legenda szczecińskiej polityki odchodzi… z polityki

174

Była aktywnym politykiem i kontrowersyjnym komentatorem sceny politycznej. Małgorzata Jacyna-Witt odchodzi z PiS i jak oświadcza, nie chce już startować w wyborach.

 

Pytacie się mnie, czy odeszłam z PiS? Tak, złożyłam rezygnację z bycia członkiem PiS po 15 miesiącach oczekiwania na decyzję partyjnej Komisji Dyscyplinarnej – napisała na platformie X radna sejmiku województwa zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyna-Witt.

 

 

Pytacie się mnie, czy odeszłam z PiS?

Tak, złożyłam rezygnację z bycia członkiem PiS po 15 miesiącach oczekiwania na decyzję partyjnej Komisji Dyscyplinarnej.

I po, a nie przed wyborami, wspierając PiS w wyborach. Proszę nie liczyć na to, że zacznę PiS atakować. Tak się po odejściu z partii nie powinno robić. Nie, nie wybieram się do żadnej innej partii. Po 20 latach absolutnie niezależnej i mocno aktywnej działalności w samorządzie nie chcę więcej startować w wyborach. Po prostu.

 

 

Małgorzata Jacyna-Witt w swojej politycznej karierze była radną miejską, ubiegała się bezskutecznie o prezydenturę Szczecina. Ostatnie lata pracuje jako radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, była tu nawet przewodniczącą klubu PiS.

 

W lipcu 2022 roku opublikowała zdjęcie z pola golfowego komentarzem skierowanym do opozycji: „Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z Prawa i Sprawiedliwości, na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z 3 najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa” – napisała.

 

Ten komentarz wywołał falę krytyki w internecie, na fali której powił się kolejny wpis: „To ja jestem elitą” – tłumaczyła internautom Małgorzata Jacyna-Witt.

 

W następstwie wpisów radnej, ówczesny sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że radna decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.

Powiązane artykuły

Polityka

Wybory do Parlamentu Europejskiego za nami. Kto ze „szczecińskiego” okręgu trafi do Europarlamentu?

Piąte polskie wybory do Parlamentu Europejskiego już za nami. Wybraliśmy 53 polityków,...

AktualnościEdukacjaPolityka

Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany przez CBA

Rektor uczelni niepublicznej ze Szczecina zatrzymany, w tle jest afera związana z...

PolitykaAktualności

Wybory do europarlamentu 2024: Transport dla osób z niepełnosprawnością

9 czerwca, w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie...

Polityka

Sławomir Nitras o Campus Polska Przyszłości. Wręczenie biletów dla szczecińskiej młodzieży

Przed Pomnikiem Czynu Polaków minister sportu Sławomir Nitras wraz z posłem Patrykiem...