Home Polityka Legenda szczecińskiej polityki odchodzi… z polityki
Polityka

Legenda szczecińskiej polityki odchodzi… z polityki

114

Była aktywnym politykiem i kontrowersyjnym komentatorem sceny politycznej. Małgorzata Jacyna-Witt odchodzi z PiS i jak oświadcza, nie chce już startować w wyborach.

 

Pytacie się mnie, czy odeszłam z PiS? Tak, złożyłam rezygnację z bycia członkiem PiS po 15 miesiącach oczekiwania na decyzję partyjnej Komisji Dyscyplinarnej – napisała na platformie X radna sejmiku województwa zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyna-Witt.

 

 

Pytacie się mnie, czy odeszłam z PiS?

Tak, złożyłam rezygnację z bycia członkiem PiS po 15 miesiącach oczekiwania na decyzję partyjnej Komisji Dyscyplinarnej.

I po, a nie przed wyborami, wspierając PiS w wyborach. Proszę nie liczyć na to, że zacznę PiS atakować. Tak się po odejściu z partii nie powinno robić. Nie, nie wybieram się do żadnej innej partii. Po 20 latach absolutnie niezależnej i mocno aktywnej działalności w samorządzie nie chcę więcej startować w wyborach. Po prostu.

 

 

Małgorzata Jacyna-Witt w swojej politycznej karierze była radną miejską, ubiegała się bezskutecznie o prezydenturę Szczecina. Ostatnie lata pracuje jako radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, była tu nawet przewodniczącą klubu PiS.

 

W lipcu 2022 roku opublikowała zdjęcie z pola golfowego komentarzem skierowanym do opozycji: „Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z Prawa i Sprawiedliwości, na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z 3 najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa” – napisała.

 

Ten komentarz wywołał falę krytyki w internecie, na fali której powił się kolejny wpis: „To ja jestem elitą” – tłumaczyła internautom Małgorzata Jacyna-Witt.

 

W następstwie wpisów radnej, ówczesny sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że radna decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.

Powiązane artykuły

Polityka

Do urn wyborczych pójdziemy 7 kwietnia 2024 roku?

W przyszłym roku czeka nas wyborczy maraton. Po tegorocznych wyborach parlamentarnych w...

KulturaPolityka

Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę

„Wszystko o czym nie powiedziałem” to zapis rozmów Dariusza Staniewskiego, szczecińskiego dziennikarza...

RozmowyPolityka

Samorząd ma w nas swoją reprezentację

Rozmowa z Cezarym Urbanem, przewodniczącym Klubu Koalicji Samorządowej w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego....

Polityka

Nowy klub w sejmiku. To samorządowcy bez partyjnej plakietki

Chcemy pokazać, że ludzie działający lokalnie potrafią zjednoczyć się pod jednym nie...