Home Biznes i inwestycje Kładka nad Struga powstanie! Wykonawca został wybrany
Biznes i inwestycje

Kładka nad Struga powstanie! Wykonawca został wybrany

108

To od lat zmora mieszkańców Prawobrzeża. Wygląda jednak na to, że długo wyczekiwana kładka nad ul. Struga powstanie. Władze miasta wybrały wykonawcę tej inwestycji. 

 

Mieszkańcy Prawobrzeża Szczecina zawalczyli o swoje. Pomiędzy ul. Iwaszkiewicza i Outlet Parkiem powstanie kładka pieszo-rowerowa. To jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory osoby, które chciały przedostać się na drugą stronę ruchliwej ulicy, musiały cofać się kilkaset metrów, bo w tym rejonie nie było ani jednego przejścia dla pieszych. Teraz jednak wybrana została firma, która zbuduje kładkę nad ul. Struga. Co będą obejmować prace, zapytaliśmy Piotra Zielińskiego ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. 

 

– Przede wszystkim budowę kładki pieszo-rowerowej nad ulicą Struga wraz z pochylniami i schodami, przebudowę chodników, ścieżek rowerowych, jezdni i przejść dla pieszych w celu połączenia z istniejącą infrastrukturą, wykonane zostanie oświetlenie. Pracami objęte będą również sieci, w tym kanalizacja deszczowa, wykonane zostanie zagospodarowania zieleni. Zamontowane będzie również poidełko w pobliżu projektowanej kładki – mówi Piotr Zieliński. 

 

Koszt inwestycji to 7,6 miliona złotych. To drożej niż zakładało miasto – na ten cel chciało wydać maksymalnie do 6 milionów. Kładka ma być gotowa w ciągu 17 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Zwycięska firma to PORR S.A, która wcześniej pracowała między innymi przy budowie tunelu w Świnoujściu. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Wojna o fotowoltaikę. Mieszkańcy Gminy Dobra nie chcą farm w pobliżu domów

Mieszkańcy Bezrzecza i innych miejscowości w gminie Dobra nie zgadzają się na...

Biznes i inwestycje

Kolejna kamienica odzyskała swój blask

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a...

Biznes i inwestycjeW regionie

Pracowników szukają także w naszym województwie

HiProMine rozpoczęła proces rekrutacji do nowego zakładu w Karkoszowie, w okolicy Gorzowa...

Biznes i inwestycje

Wkrótce pojedziecie nad morze nowym fragmentem S3

W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest zmiana organizacji ruchu na połączeniu...