Home Biznes i inwestycje Na Placu Zwycięstwa nowe utrudnienia. Do końca inwestycji coraz bliżej
Biznes i inwestycje

Na Placu Zwycięstwa nowe utrudnienia. Do końca inwestycji coraz bliżej

252

Przejazd przez centrum Szczecina w okolicach Bramy Portowej może w najbliższych dniach przysporzyć kierowcom więcej trudności. Od dziś duże zmiany na Placu Zwycięstwa. 

 

Prace w rejonie Placu Zwycięstwa zmierzają ku końcowi, ale kilka rzeczy wciąż jest tam do zrobienia. Nie ma wątpliwości, że szczecińskich kierowców czeka w najbliższych dniach sporo utrudnień w tym rejonie miasta. 

 

– Z uwagi na prace związane z poszerzaniem pobocza pod budowę chodnika i ścieżki rowerowej, do jednego pasa ruchu zostanie zawężony prawoskręt z al. Niepodległości w kierunku Placu Zwycięstwa. Prace toczą się również w obrębie torowiska tramwajowego. Betonowane będą ostatnie fragmenty płyty torowiska. Na ukończeniu są drobne prace sieciowe – teletechniczne jak i wodociągowe – mówi Piotr Zieliński, rzecznik spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. 

 

Później zainstalowane zostaną elementy małej architektury. W dalszym ciągu prowadzone będą także prace związane z przygotowaniem pod wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni. 

 

Przypomnijmy: inwestycja obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego. Chodzi o to, by w tym miejscu powstały wspólne pasy tramwajowo-autobusowe.

 

– Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostaną ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu – wymienia Piotr Zieliński. 

 

Koszt przebudowy Placu Zwycięstwa w Szczecinie to blisko 40 milionów złotych. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Coraz bliżej obwodnicy Mierzyna. Właśnie trwa odbiór projektu budowlanego

Obwodnica Mierzyna wkracza w kolejną fazę realizacji. Proces inwestycyjny trwa w najlepsze...

Biznes i inwestycje

Co z tymi tramwajami? Przepiera odpowiada Słowikowi

Nie milkną echa decyzji włodarzy miasta w sprawie wniosku o nowe tramwaje...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Pierwsze umowy na S10 podpisane! Droga ma być gotowa w 2028 roku

Odcinek drogi S10 Suchań – Recz o długości 19,6 km wybuduje konsorcjum...

Biznes i inwestycje

Wcześniej zaniedbany teren. Teraz świetne miejsce rekreacji

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i...