Home Biznes i inwestycje Kamienica na Deptaku wypięknieje. Zakończono już całość prac rozbiórkowych i konstrukcyjnych
Biznes i inwestycjeNieruchomości 

Kamienica na Deptaku wypięknieje. Zakończono już całość prac rozbiórkowych i konstrukcyjnych

125

Zmiany widać gołym okiem. Pracom remontowym już od jakiegoś czasu poddany jest budynek przy ul. Ks. Bogusława X 49. To oznacza, że kolejna kamienica w ścisłym centrum Szczecina wypięknieje. Na jakim etapie są prace?

 

Trwa remont kolejnej kamienicy przy Deptaku Bogusława. To element rewitalizacji Śródmieścia Szczecina, które obejmowało przede wszystkim remont al. Wojska Polskiego. Tuż obok, na Deptaku Bogusława toczą się obecnie prace, dzięki którym ten rejon miasta będzie ładniejszy i bardziej przyjazny mieszkańcom. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace. 

 

– Zakończono już całość prac rozbiórkowych i konstrukcyjnych. Poza tym zrobiono remonty stropów i dachu, wykonano ściany działowe, okablowanie elektryczne lokali. Oprócz tego położono tynki na ścianach wewnętrznych, wykonano wentylację niskociśnieniową mieszkań i izolację poziomą wszystkich ścian piwnicy – mówi Tomasz Klek, rzecznik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie. 

 

Obecnie w kamienicy trwa montaż okien, układanie płyt podłogowych w mieszkaniach czy montaż sufitów podwieszanych. Co jeszcze?

 

– Aktualnie prowadzone są takie prace jak szpachlowanie i przygotowywanie pod malowanie ścian i sufitów, murowanie ścian działowych w piwnicy, wykonywanie izolacji w łazienkach, renowacja elewacji frontowej, a także instalacje kanalizacji sanitarnej, ciepłej wody użytkowej, zimnej wody oraz ogrzewania. Do tego prace instalacyjne elektryczne i teletechniczne – wymienia Tomasz Klek. 

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna być gotowa na przełomie października i listopada 2024 roku. Warto przypomnieć, że w tym roku oddany został  już budynek po rewitalizacji Ks. Bogusława 52. W kiepskim stanie pozostaje jeszcze w tym rejonie kamienica przy ul. Ks. Bogusława X 46. Ten budynek jednak jest w rękach prywatnych i na razie nie wiadomo, jaki czeka go los. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Biznes i inwestycje

Nad jeziorkiem rozpoczęły się prace. Co tu powstaje?

To tylko jeden z elementów całego projektu, obejmującego poprawę infrastruktury rekreacyjnej przy...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Problem przymrozków dotyczy nie tylko winnic. Sadownicy także mają duży kłopot 

Fala nieoczekiwanych przymrozków zaskoczyła sadowników i winiarzy całej Polski. Właściciele liczą straty...

Biznes i inwestycje

Parking za ponad 672 tysiące złotych już dostępny dla kierowców

Parking przy ul. Dunikowskiego w Szczecinie jest już dostępny dla mieszkańców. Powstało...