Home Biznes i inwestycje Kamienica na Deptaku wypięknieje. Zakończono już całość prac rozbiórkowych i konstrukcyjnych
Biznes i inwestycjeNieruchomości 

Kamienica na Deptaku wypięknieje. Zakończono już całość prac rozbiórkowych i konstrukcyjnych

93

Zmiany widać gołym okiem. Pracom remontowym już od jakiegoś czasu poddany jest budynek przy ul. Ks. Bogusława X 49. To oznacza, że kolejna kamienica w ścisłym centrum Szczecina wypięknieje. Na jakim etapie są prace?

 

Trwa remont kolejnej kamienicy przy Deptaku Bogusława. To element rewitalizacji Śródmieścia Szczecina, które obejmowało przede wszystkim remont al. Wojska Polskiego. Tuż obok, na Deptaku Bogusława toczą się obecnie prace, dzięki którym ten rejon miasta będzie ładniejszy i bardziej przyjazny mieszkańcom. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace. 

 

– Zakończono już całość prac rozbiórkowych i konstrukcyjnych. Poza tym zrobiono remonty stropów i dachu, wykonano ściany działowe, okablowanie elektryczne lokali. Oprócz tego położono tynki na ścianach wewnętrznych, wykonano wentylację niskociśnieniową mieszkań i izolację poziomą wszystkich ścian piwnicy – mówi Tomasz Klek, rzecznik Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie. 

 

Obecnie w kamienicy trwa montaż okien, układanie płyt podłogowych w mieszkaniach czy montaż sufitów podwieszanych. Co jeszcze?

 

– Aktualnie prowadzone są takie prace jak szpachlowanie i przygotowywanie pod malowanie ścian i sufitów, murowanie ścian działowych w piwnicy, wykonywanie izolacji w łazienkach, renowacja elewacji frontowej, a także instalacje kanalizacji sanitarnej, ciepłej wody użytkowej, zimnej wody oraz ogrzewania. Do tego prace instalacyjne elektryczne i teletechniczne – wymienia Tomasz Klek. 

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna być gotowa na przełomie października i listopada 2024 roku. Warto przypomnieć, że w tym roku oddany został  już budynek po rewitalizacji Ks. Bogusława 52. W kiepskim stanie pozostaje jeszcze w tym rejonie kamienica przy ul. Ks. Bogusława X 46. Ten budynek jednak jest w rękach prywatnych i na razie nie wiadomo, jaki czeka go los. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Wojna o fotowoltaikę. Mieszkańcy Gminy Dobra nie chcą farm w pobliżu domów

Mieszkańcy Bezrzecza i innych miejscowości w gminie Dobra nie zgadzają się na...

Biznes i inwestycje

Kolejna kamienica odzyskała swój blask

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a...

Biznes i inwestycjeW regionie

Pracowników szukają także w naszym województwie

HiProMine rozpoczęła proces rekrutacji do nowego zakładu w Karkoszowie, w okolicy Gorzowa...

Biznes i inwestycje

Wkrótce pojedziecie nad morze nowym fragmentem S3

W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest zmiana organizacji ruchu na połączeniu...