Home Aktualności Pies Karzeł odnalazł zaginionego mężczyznę. 51-latek chciał popełnić samobójstwo
Aktualności

Pies Karzeł odnalazł zaginionego mężczyznę. 51-latek chciał popełnić samobójstwo

291

Policyjny przewodnik psa tropiącego i jego podopieczny uratowali życie 51-letniemu mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Do tragedii nie doszło dzięki szybkiej reakcji zaangażowanych w poszukiwania funkcjonariuszy i czujnemu nosowi wyszkolonego czworonoga. 

 

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał informację o zaginięciu 51-latka, który wyszedł z mieszkania bez poinformowania bliskich o swoim miejscu pobytu. Mundurowi oraz przewodnik psa służbowego z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

 

– Podczas sprawdzenia pobliskiego terenu asp. Piotr Szczepanowski usłyszał komunikat, iż mężczyzna był widziany na Prawobrzeżu. Natychmiast tam pojechał wraz z Karłem – poinformowała Komenda Miejska Policji w Szczecinie. – Mundurowy i jego czworonożny partner odnaleźli zaginionego, który jest już bezpieczny.

 

Po stwierdzeniu zaginięcia osoby, z którą nie ma kontaktu od dłuższego czasu, nie należy czekać. Policjant dyżurny przyjmie zgłoszenie oraz zapyta o podanie istotnych informacji m.in.: pełnych danych personalnych osoby zaginionej, cech wyglądu i znaków szczególnych, ubioru w chwili zaginięcia, oznaczenia grupy krwi, okoliczności i miejsca zaginięcia czy rodzaju chorób i nałogów. Szczególnie ważne jest przekazanie stanu psychicznego osoby zaginionej oraz uwzględnienie możliwych prób samobójczych.

 

– Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne – nie musimy być sami z naszymi problemami – radzi Komenda Miejska Policji w Szczecinie. –  Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

 

Dostępnych jest kilka bezpłatnych numerów, które niosą pomoc osobom w kryzysie psychicznym. Jednym z nich jest całodobowa infolinia Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod nr 800 702 222.

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

AktualnościLifestyleTurystyka

Zwiedzanie Szczecina nigdy wcześniej nie było takie łatwe

Lubisz spacerować po Szczecinie i chciałbyś poznawać jego historię oraz ciekawostki na...

Aktualności

Niedługo ruszy nabór wniosków o tramwaje z Krajowego Planu Odbudowy. Czy Szczecin wykorzysta tą szansę?

Jak poinformował portal transport-publiczny.pl, Centrum Unijnych Programów Transportowych zapowiedziało rozpoczęcie konkursu na...

AktualnościTurystyka

Prawie stuletni szczeciński tramwaj odnalazł się w Krakowie i odzyskał swoją świetność 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma powody do dumy. Do kolekcji zabytkowych...