Home Nieruchomości  Atrakcyjne mieszkania w odnowionym kwartale. TBS ogłasza nabór
Nieruchomości 

Atrakcyjne mieszkania w odnowionym kwartale. TBS ogłasza nabór

187

Szczecińskie TBS  ogłasza nabór osób chętnych do partycypowania w kosztach budowy mieszkań przeznaczonych na wynajem. Lokale powstają w ramach rewitalizacji  Kwartału 36. Nabór rozpocznie się w środę 11 października.

 

Kwartał 36 znajduje się  w Szczecinie w obrębie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Księcia Bogusława X, Małkowskiego, Bł. Królowej Jadwigi. Wnętrze Kwartału aktualnie podlega kompleksowej przebudowie.

 

Osoby partycypujące w kosztach budowy mieszkań, po wybudowaniu zostaną ich najemcami.  W ofercie jest 14 lokali, w tym 8 jednopokojowych (pow 35,39 m2),  3 dwupokojowe małe ( 46,93 m2) i trzy dwupokojowe duże (53,06 m2).

 

Nabór  odbywać się będzie zgodnie z zasadami opublikowanymi na stronie spółki:

 

http://www.stbs.pl/index.php/aktualnosci/3265-nabor-wnioskow-na-nabycie-partycypacji-w-kosztach-budowy-lokali-mieszkalnych-2023-10-31.html

 

Wnioski  należy składać w terminie od 11 do 31 października 2023 roku – osobiście w godzinach od 10 do 15.30 w biurze Szczecińskiego TBS  przy ul. Królowej Jadwigi 45/U2. Wnioski złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej lub w inny sposób oraz złożone w innym niż we wskazanym wyżej terminie nie będą rozpatrywane.

 

O inwestycji

Przebudowa kwartału 36 rozpoczęła się w czerwcu 2021 r. W ramach rewitalizacji planuje się uporządkowanie wnętrza kwartału i zrealizowanie nowego zagospodarowania terenu z elementami małej architektury oraz wprowadzeniem nowej zieleni. Zakres prac obejmuje budowę dwupoziomowego parkingu podziemnego, budowę budynku mieszkalnego i budynku usługowego, a także  budowę żłobka oraz rozbudowę siedziby Szczecińskiego TBS. Centralna część kwartału zostanie przeznaczona na główny plac publiczny. Wzdłuż placu, przez środek kwartału zostanie poprowadzona charakterystyczna pergola – zadaszenie pod którym zaplanowano miejsca do spotkań, rekreacji lub zabaw. Z centralnego placu  zapewniony będzie dostęp do wszystkich podwórek zaprojektowanych w kwartale, w tym do każdego z budynków mieszkalnych i usługowych. Centralny plac  będzie wzbogacony mini amfiteatrem, fontanną w formie posadzkowych dysz, z siedziskami i zielenią. 

 

Inwestycję realizuje Szczecińskie TBS. Wykonawcą jest szczecińska spółka Prime Construction. Projekt przebudowy przygotowała Grupa Architektoniczna Domino ze Szczecina.

 

Zakończenie realizacji robót budowlanych planowane jest w drugim kwartale 2024 roku.  

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeNieruchomości 

Remont willi na Pogodnie wchodzi w nowy etap

Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych rozpoczyna drugi etap remontu zabytkowej willi przy...

Biznes i inwestycjeNieruchomości 

Kolejne mieszkania na wynajem na osiedlu „Wrzosowe wzgórze” 

Jeszcze w tym roku Szczecińskie TBS planuje rozpocząć realizację III etapu osiedla ...

Biznes i inwestycjeNieruchomości 

Willa przejdzie remont. To XIX-wieczny budynek z West Endu na Łęknie

Dziewiętnastowieczna willa przy ul. Królowej Korony Polskiej 20 będzie kompleksowo wyremontowana. Miasto...

Biznes i inwestycjeNieruchomości 

Szczecin pozyskał miliony na remonty mieszkań

W ostatnich trzech latach Szczecin pozyskał na remonty mieszkań ponad 7 mln...