Home Turystyka POMYSŁ NA WEEKEND: Ogród Dendrologiczny w Glinnej zachwyca jesienią
Turystyka

POMYSŁ NA WEEKEND: Ogród Dendrologiczny w Glinnej zachwyca jesienią

52

Nie macie pomysłu na jesienny spacer? To urokliwe miejsce na skraju Puszczy Bukowej z pewnością was zachwyci. Ogród Dendrologiczny w Glinnej można odwiedzać jeszcze tylko do końca października. I bez dwóch zdań warto to zrobić. 

 

Jesień w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej potrafi zaskoczyć. Wszystko dlatego, że znajdziemy tam ponad 800 gatunków drzew i krzewów, a większość z nich to okazy egzotyczne. Uważny obserwator przyrody wypatrzy tam wiele perełek, ale dla osób, które nie potrafią rozpoznawać mniej popularnych gatunków, też znajdzie się rozwiązanie. Przy większości roślin można znaleźć specjalne kody QR z odnośnikami do strony Nadleśnictwa Gryfino, a tam dokładny opis i pochodzenie danego gatunku. 

 

Warto rozglądać się uważnie i spędzić w ogrodzie więcej czasu. Jesień to pora kwitnienia oczaru wirginijskiego i franklinii amerykańskiej. W październiku kwitnie również szczęślin późny, roślina, która rośnie głównie w Chinach i Japonii. Liście późną jesienią pięknie zmieniają barwy, a ogród pokazuje żółto-pomarańczowo-czerwone oblicze. Warto zwrócić uwagę między innymi na liście stewarcji, ambrowca amerykańskiego, berberysów czy grójecznika japońskiego.  

 

Od niedawna w ogrodzie można też oglądać kolekcję „Rośliny zielne, rzadkie i zagrożone Pomorza Zachodniego”. To przede wszystkim okazy, które pochodzą ze Szczecina, Wzgórz Bukowych i Doliny Dolnej Odry – w sumie około 50 gatunków, zgromadzonych na rabatkach na samym końcu ogrodu. 

 

Ogród jest otwarty tylko do 31 października. Kolejna okazja dopiero w marcu przyszłego roku. Od poniedziałku do piątku można odwiedzać go w godzinach 9.00-18.00, a w soboty i niedziele od 10.00-19.00. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

 

 

Powiązane artykuły

TurystykaEkologia i zdrowie

Spływy Drawą zagrożone? W rzece obniża się poziom wody

Mieszkańców Pojezierza Drawskiego i miłośników rzeki Drawy niepokoi od lat obniżający się poziom...

Turystyka

Powstała Aleja Gwiazd Kolarstwa Polskiego. Miała upamiętniać, dziś jej… nikt nie pamięta

Aleja Gwiazd Kolarstwa Polskiego została otwarta w czerwcu 2002. Pomysł zainicjowali w...

TurystykaHistoria

Pomysł na weekend: Wyjątkowe bunkry nad Drawą

Gdzie wybrać się na weekendową wyprawę? Dajemy ciekawą propozycję szczególnie dla tych,...

TurystykaW regionie

Trasa rowerowa wyróżniona w europejskim konkursie!

Trasa rowerowa Wierz – Siekerki – Choszczno została laureatem Europejskiej Nagrody Zielonych...