Home Turystyka POMYSŁ NA WEEKEND: Ogród Dendrologiczny w Glinnej zachwyca jesienią
Turystyka

POMYSŁ NA WEEKEND: Ogród Dendrologiczny w Glinnej zachwyca jesienią

89

Nie macie pomysłu na jesienny spacer? To urokliwe miejsce na skraju Puszczy Bukowej z pewnością was zachwyci. Ogród Dendrologiczny w Glinnej można odwiedzać jeszcze tylko do końca października. I bez dwóch zdań warto to zrobić. 

 

Jesień w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej potrafi zaskoczyć. Wszystko dlatego, że znajdziemy tam ponad 800 gatunków drzew i krzewów, a większość z nich to okazy egzotyczne. Uważny obserwator przyrody wypatrzy tam wiele perełek, ale dla osób, które nie potrafią rozpoznawać mniej popularnych gatunków, też znajdzie się rozwiązanie. Przy większości roślin można znaleźć specjalne kody QR z odnośnikami do strony Nadleśnictwa Gryfino, a tam dokładny opis i pochodzenie danego gatunku. 

 

Warto rozglądać się uważnie i spędzić w ogrodzie więcej czasu. Jesień to pora kwitnienia oczaru wirginijskiego i franklinii amerykańskiej. W październiku kwitnie również szczęślin późny, roślina, która rośnie głównie w Chinach i Japonii. Liście późną jesienią pięknie zmieniają barwy, a ogród pokazuje żółto-pomarańczowo-czerwone oblicze. Warto zwrócić uwagę między innymi na liście stewarcji, ambrowca amerykańskiego, berberysów czy grójecznika japońskiego.  

 

Od niedawna w ogrodzie można też oglądać kolekcję „Rośliny zielne, rzadkie i zagrożone Pomorza Zachodniego”. To przede wszystkim okazy, które pochodzą ze Szczecina, Wzgórz Bukowych i Doliny Dolnej Odry – w sumie około 50 gatunków, zgromadzonych na rabatkach na samym końcu ogrodu. 

 

Ogród jest otwarty tylko do 31 października. Kolejna okazja dopiero w marcu przyszłego roku. Od poniedziałku do piątku można odwiedzać go w godzinach 9.00-18.00, a w soboty i niedziele od 10.00-19.00. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeKulturaOn i Ona Turystyka

Szukali spokoju, a są w centrum uwagi. „Trochę się tego nie spodziewaliśmy”

Sylwia i Hieronim Rzeppa prowadzili niewielki biznes w Polsce, zajmowali się dystrybucją...

TurystykaAktualności

Finał The Tall Ships’ Races 2024 już za ponad miesiąc. Jaka będzie trasa regat?

Wielkimi krokami zbliża się finał regat The Tall Ships’ Races, który odbędzie...

Turystyka

Podróżujący kamperami mają miejsce w Szczecinie

W wyjątkowych okolicznościach przyrody, z dostępem do wody i prądu – od...

AktualnościTurystyka

Szczecin zachęca turystów do odwiedzin nie tylko podczas zlotu żaglowców

Miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia ruszyła poza granice Polski. W ostatnich...