Home Biznes i inwestycje Asfaltowanie na ostatniej prostej. Będą utrudnienia
Biznes i inwestycje

Asfaltowanie na ostatniej prostej. Będą utrudnienia

160

Ostatnia prosta na budowie placu Zwycięstwa w Szczecinie. Łatwo jednak nie jest. Najpierw w położeniu nowej nawierzchni przeszkodziła pogoda, a zaraz potem awaria. Kierowcy, to nie koniec utrudnień. 

 

Zmiana planów przy przebudowie placu Zwycięstwa. Harmonogram robót budowlanych pokrzyżowała pogoda. Obfity deszcz we wtorek uniemożliwił położenie nowej nawierzchni w nocy, dlatego dziś i jutro szczecińscy kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Okazuje się, że deszcz nie był jedynym problemem.

 

– Prace zostały wznowione w środę rano i następnie kontynuowane zgodnie z planem wieczorem i w nocy. Jednak w trakcie ich wykonywania awarii uległ sprzęt. Zepsuła się układarka mas bitumicznych, bez której drogowcy nie mogli zrealizować wszystkich zaplanowanych robót. Aby dotrzymać harmonogramu, drogowcy pracować będą dzisiaj wieczorem, w nocy oraz jutro w ciągu dnia – mówi Piotr Zieliński, rzecznik spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. 

 

Inwestycja obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego. W tym miejscu powstają wspólne pasy tramwajowo-autobusowe. 

 

– Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostanę ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu – dodaje Piotr Zieliński. 

 

Łączny koszt przebudowy placu to prawie 40 milionów złotych. 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Wkrótce pojedziecie nad morze nowym fragmentem S3

W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest zmiana organizacji ruchu na połączeniu...

Biznes i inwestycje

Koszt to blisko 8 milionów. Wiemy, kto to zbuduje

Najpierw projekt budowalny, a potem prace budowlane – w tej kolejności firma...

Biznes i inwestycje

Zwycięzca zostanie wyłoniony przez losowanie

Od szczęśliwego losu zależy, który projekt zostanie zrealizowany. W tegorocznym Szczecińskim Budżecie...

Biznes i inwestycje

Zielona energia z odpadów organicznych lub rolniczych. Zapraszają na konferencję

Czy biogaz może być alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii? Skąd możemy go...