Home Biznes i inwestycje Asfaltowanie na ostatniej prostej. Będą utrudnienia
Biznes i inwestycje

Asfaltowanie na ostatniej prostej. Będą utrudnienia

190

Ostatnia prosta na budowie placu Zwycięstwa w Szczecinie. Łatwo jednak nie jest. Najpierw w położeniu nowej nawierzchni przeszkodziła pogoda, a zaraz potem awaria. Kierowcy, to nie koniec utrudnień. 

 

Zmiana planów przy przebudowie placu Zwycięstwa. Harmonogram robót budowlanych pokrzyżowała pogoda. Obfity deszcz we wtorek uniemożliwił położenie nowej nawierzchni w nocy, dlatego dziś i jutro szczecińscy kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Okazuje się, że deszcz nie był jedynym problemem.

 

– Prace zostały wznowione w środę rano i następnie kontynuowane zgodnie z planem wieczorem i w nocy. Jednak w trakcie ich wykonywania awarii uległ sprzęt. Zepsuła się układarka mas bitumicznych, bez której drogowcy nie mogli zrealizować wszystkich zaplanowanych robót. Aby dotrzymać harmonogramu, drogowcy pracować będą dzisiaj wieczorem, w nocy oraz jutro w ciągu dnia – mówi Piotr Zieliński, rzecznik spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. 

 

Inwestycja obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego. W tym miejscu powstają wspólne pasy tramwajowo-autobusowe. 

 

– Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostanę ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu – dodaje Piotr Zieliński. 

 

Łączny koszt przebudowy placu to prawie 40 milionów złotych. 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeEdukacja

Szczecinianie z patentem, który może ekonomicznie zrewolucjonizować przemysł elektroniki

Szczecińska spółka mPower uzyskała patent na nowatorski system chłodzenia falowników. To przełomowe...

Biznes i inwestycjeLifestyleTurystyka

Wielkie odliczanie do otwarcia Fabryki Wody. Znamy wszystkie atrakcje czekające na gości

Marzec 2016 rok-  to początek wielkiego przedsięwzięcia, które po tylu latach zostało...

przebudowa wojska polskiego
Biznes i inwestycje

Na koniec prac jeszcze poczekamy. Aleja Wojska Polskiego wciąż w przebudowie

Choć ulica od wielu miesięcy jest w pełni przejezdna i choć wygląda...

Biznes i inwestycje

Pierwszy tramwaj przejechał ulicą Sosabowskiego. Otwarcie już za miesiąc

Po niemal roku od rozpoczęcia prac budowlanych pierwszy tramwaj przejechał nowym odcinkiem...