Home Biznes i inwestycje Lada moment rusza głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim
Biznes i inwestycje

Lada moment rusza głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim

145

Już za kilka dni szczecinianie będą mogli oddać głos na wybrane przez siebie projekty w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. W tym roku do wyboru jest aż 149 propozycji, w tym 124 projekty lokalne i 25 projektów w kategorii „Zielone SBO”. Trzeba jednak uważać, bo zasady głosowania są tym razem nieco inne. 

 

Karuzela w kształcie paprykarza szczecińskiego, muzyka na leżakach, a może magnoliowy zakątek? Na początku listopada rusza głosowanie SBO 2024. Lista do głosowania została zamknięta, projekty wybrane, a to oznacza, że teraz mieszkańcy Szczecina będą mogli zadecydować o przyszłych inwestycjach w naszym mieście. Każdy głos się liczy. 

 

W tym roku zasady głosowania są nieco inne. 

 

 – To pierwsze głosowanie SBO na zupełnie nowych zasadach. Do dyspozycji mieszkańców będą dwa głosy, jeden na projekty lokalne i jeden na projekty z kategorii „Zielonego SBO”. Ale zanim będzie można oddać swoje głosy zapraszamy mieszkańców do zapoznania się z listą projektów, a projektodawców do promowania swoich pomysłów – wyjaśnia Magdalena Błaszczyk, dyrektorka Biura Dialogu Obywatelskiego.

 

Głosowanie potrwa od 8 do 23 listopada. Udział może wziąć każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania. Głosowanie odbywa się online, ale osoby, które nie są w stanie tego zrobić, mogą skorzystać z pomocy asystenta w Urzędzie Miasta przy placu Armii Krajowej 1 lub filii na Prawobrzeżu przy ul. Rydla. 

 

Osoby, których pomysły zakwalifikowały się do głosowania i chciałyby je wypromować, mogą wziąć udział w warsztatach Akademii SBO. 

 

– Na warsztatach przyjrzymy się regulaminowi Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, tym razem pod kątem działań promocyjnych. Omówione zostaną zapisy regulaminowe, odnoszące się do zasad prowadzenia kampanii promocyjnej i zachęcania mieszkańców do oddania głosu – mówi Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta. 

 

Pierwsze takie warsztaty pod hasłem „Jak promować swój projekt zgodnie z regulaminem” odbędą się już dzisiaj, online, o godzinie 18:00. 

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeAktualnościLifestyle

Szczecin drugim najlepszym miastem do życia w Polsce – wyniki badania BEAS

Z oceną lokalizacji 8,9/10 Szczecin zajął drugie miejsce w rankingu badania BEAS...

Biznes i inwestycje

Nad jeziorkiem rozpoczęły się prace. Co tu powstaje?

To tylko jeden z elementów całego projektu, obejmującego poprawę infrastruktury rekreacyjnej przy...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Problem przymrozków dotyczy nie tylko winnic. Sadownicy także mają duży kłopot 

Fala nieoczekiwanych przymrozków zaskoczyła sadowników i winiarzy całej Polski. Właściciele liczą straty...

Biznes i inwestycje

Parking za ponad 672 tysiące złotych już dostępny dla kierowców

Parking przy ul. Dunikowskiego w Szczecinie jest już dostępny dla mieszkańców. Powstało...