Home Wydarzenia Zamek Książąt Pomorskich
WydarzeniaMarzec 2024

Zamek Książąt Pomorskich

29
Julia Pietrucha

Początek wiosny w Zamku zapowiada się bardzo ciekawie!

Weekend Kobiet (7-10 marca). Tegoroczne święto kobiet trwać będzie kilka dni. Rozpocznie je wernisaż Fotoklubu Zamek „Kobieta…”. Kino Zamek zaprasza na film „Babska sprawa” o rzeźbiarkach Leonii Chmielnik i Annie Paszkiewicz, autorkach pomnika Bogusława X i Anny Jagiellonki oraz dramat romantyczny „Bulion i inne namiętności”. Pokaz dokumentu „Ula” o Urszuli Dudziak, a także „Apolonia, Apolonia”, koprodukcja ZFF Pomerania Film ze szczecińskim wątkiem, nominowana m.in. do Polskich Nagród Filmowych Orły w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. Zamek planuje też spotkania z niezwykłymi kobietami – Martą Strzelecką, autorką książki „Ziemianki. Co panie z dworów łączyło z chłopkami”, prof. Agnieszką Teterycz-Puzio, która opowie o kobietach Gryfitów oraz Joanną Tylkowską-Drożdż, autorką „Szczecińskich salonów muzycznych XIX wieku”.

Julia Pietrucha w Szczecińskim Salonie Poezji (21 marca). Poezje Haliny Poświatowskiej czyta Julia Pietrucha, aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, a także piosenkarka, prezenterka i modelka. Znana m.in. z takich filmów jak „Testosteron”, „Lejdis”, „Jutro idziemy do kina”, „Tatarak”, seriali m.in. „Blondynka”, „M jak miłość”, „Na wspólnej”, „39 i pół”. W 2016 r. wydała debiutancki album „Parsley”, a w 2018 r. kolejny „Postcards From The Seaside”.

I Turniej Szczecińskich Gier Planszowych o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (23 marca). Miłośnicy planszówek zmierzą się w znanych i lubianych szczecińskich grach: Był Sobie Szczecin, Guldeny Księcia Bogusława, Para na Zamek i Kim Jest Krzysztof Jarzyna Ze Szczecina? Na zwycięzców czekać będą nagrody finansowe.

więcej: http://zamek.szczecin.pl

http://facebook.com/zamek.szczecin

Powiązane artykuły

Kwiecień 2024Wydarzenia

Filharmonia

Wspaniali Artyści, wizyta jednej z czołowych orkiestr w Polsce NFM Filharmonii Wrocławskiej,...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Teatr Współczesny

Zapraszamy na „Dobrego pieska”, czyli do Klubu Miłośników Psów. To zbiorowość odrobinę...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Teatr Polski

Ponad pięćdziesiąt wydarzeń, w tym premierowy spektakl, warsztaty dla dzieci, przedstawienia z...

Kwiecień 2024Wydarzenia

Zamek Książąt Pomorskich

Zaprasza m.in. na koncert, ciekawe spotkania oraz festiwalowe nowości w Kinie Zamek...