Home Wydarzenia Willa Lentza
WydarzeniaLipiec 2024

Willa Lentza

93

Różnorodny lipiec- literatura, teatr, wystawa, koncert.

1.07.2024 roku, godz. 17.00 w ramach cyklu KOCHAMY KSIĄŻKI, odbędzie się finał tegorocznej edycji SZCZECIŃSKIEJ WIOSNY POEZJI. Uroczystość wręczenia nagród uświetni reżyserowany przez Zenona Lacha koncert pt. „Sprzątam mój świat… muzyką i poezją”. Wezmą w nim udział aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie – Krystyna Maksymowicz i Robert Gondek, Laura Wójcik (skrzypce) i Michał Dąbrowski (akordeon).

Wstęp wolny.

FRIDA. KOLEKCJONERKA Z WESTENDU (15.07, g. 20:00) Monodram w wykonaniu Olgi Adamskiej odkrywa liryczną stronę Fridy Doering, która kochała sztukę i piękno. Ostatnie chwile w ukochanej willi na Westendzie przywołują wspomnienia i obrazy – te cenne, powieszone w ramach, ukryte w skarbcu i te jeszcze cenniejsze, żywe, utrwalone przez życie w duszy kolekcjonerki.

27.07, g. 11:00 Willa Lentza i Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie zapraszają na finisaż wystawy „Szczecin w malarstwie przełomu XIX i XX wieku. Ze zbiorów kolekcjonerów szczecińskich.”.

Wstęp wolny.

27.07, g. 19:00 Recital fortepianowy z cyklu FRYDERYK CHOPIN W WILLI LENTZA. DZIEŁA WSZYSTKIE. Tym razem zaproszenie na recital chopinowski w artystycznym salonie miasta przyjął genialny artysta – Saleem Abboud Ashkar.

Więcej: willa-lentza.pl

facebook.com/willalentzaszczecinskainstytucjakultury

Powiązane artykuły

WydarzeniaLipiec 2024

Filharmonia

Pierwsze  zapowiedzi sezonu 10 lat temu w nowym gmachu Filharmonii zabrzmiał pierwszy...

WydarzeniaLipiec 2024

Teatr Lalek „Pleciuga”

OLIMPIADA BLISKOŚCI – nowy projekt  „Pleciugi” Od 16 maja do 30 listopada...

WydarzeniaLipiec 2024

Dom Kultury „13 Muz”

Serdecznie zapraszamy do Pałacu pod Głowami, a także na wydarzenia mające miejsce...

WydarzeniaLipiec 2024

Klub Skolwin

Przed nami wakacje, pora zadbać o wakacyjny wypoczynek dzieci.  01 – 05...