Home Z archiwum Szczecinera Zaczynamy „Z Archiwum Szczecinera”!
Z archiwum SzczecineraHistoria

Zaczynamy „Z Archiwum Szczecinera”!

241

Przed Państwem nowy cykl na łamach naszego portalu: „Z Archiwum Szczecinera”. Będziemy w nim przypominać artykuły i dodatki specjalne, które ukazały się wcześniej w naszym czasopiśmie.

 

Przypomnijmy: „Szczeciner – Magazyn Miłośników Stolicy Pomorza” ukazuje się od 2011 roku, a wyłonił się z wcześniej wydawanego tytułu „sedina.pl magazyn – Rocznik Miłośników Dawnego Szczecina”.

Do dzisiaj ukazało się 16 numerów pisma, 8 dodatków tematycznych i 2 numery specjalne oraz Nr 0 zawierający najlepsze teksty, które znalazły się w 5 numerach „sedina.pl magazyn”.

W ramach cyklu „Z Archiwum Szczecinera” będziemy udostępniać poszczególne artykuły z archiwalnych numerów czasopisma, które będziecie mogli pobrać jako pliki PDF. Co tydzień będzie udostępniany jeden plik, przy czym nie zawsze będzie to kolejność zgodna z zawartością poszczególnych numerów – pozostawiamy sobie w tym obszarze pełną dowolność, pozwólcie nam się zaskakiwać za każdym razem.

Przed nami zatem ponad sto kilkadziesiąt różnorodnych tekstów, których wspólnym mianownikiem jest oczywiście Szczecin i jego niezwykła historia, albo niezwykłe historie w jakiś sposób związane ze Szczecinem.

Na początek mamy coś specjalnego: dodatek „1947 Barwy Ruin„, który towarzyszył Nr 3/2013, a który zawiera wyjątkowe kolorowe fotografie wykonane w tużpowojennym zrujnowanym Szczecinie. Historię tych zdjęć poznacie czytając ten niezwykły dodatek. I choć ta historia jest niezwykła sama w sobie, to owe zdjęcia były też pretekstem, by opisać proces, który rozpoczął się w drugiej połowie lat 40. XX wieku, stąd podtytuł dodatku: „Szczecin w przededniu (od)budowy„.

Mam nadzieję, że nasz nowy cykl spotka się z ciepłym przyjęciem, czekam na komentarze, zapraszam do lektury!

 

 

Powiązane artykuły

Z archiwum Szczecinera

Parkhaus przy Łabędzim Stawie

Jak zapewne wszyscy wiedzą 3 kwietnia to szczególna dla Szczecina data –...

Z archiwum Szczecinera

Spotkanie dwóch szczecińskich celebrytów

Temat utworzenia Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry stał się bezsprzecznie tematem przyciągającym...

AktualnościHistoria

Duet to szczecińska legenda. Wielu zakochanych spędzało tam czas

  Miejsce o niepowtarzalnym klimacie, z wieloletnimi tradycjami i – co najważniejsze...

Z archiwum Szczecinera

Rozmowa o poszukiwaniach pewnej kolekcji…

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, że w naszym cyklu „Z Archiwum Szczecinera” będziemy...