Home Ekologia i zdrowie Woliński Park Narodowy ogłasza konkurs na imię dla młodego żubra
Ekologia i zdrowie

Woliński Park Narodowy ogłasza konkurs na imię dla młodego żubra

170

Latem w Pokazowej  Zagrodzie Żubrów przyszło na świat żubrzątko. Mały samiec nie ma jeszcze imienia, dlatego Woliński Park Narodowy wychodzi z ciekawą propozycją dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Teraz ojcem lub matką chrzestną żubra może zostać każdy. 

 

Żubrzątko urodzone w Wolińskim Parku Narodowym pilnie potrzebuje imienia, a mogą w tym pomóc mieszkańcy Szczecina i regionu. Jest jednak kilka zasad. Przede wszystkim, zgodnie z tradycją, imię musi zaczynać się na sylabę “Po” – od słowa Polska. 

 

– Wszystkie imiona żubrów urodzonych w zagrodach zamkniętych w Polsce, muszą zaczynać się na sylabę “Po”. Dotychczasowe imiona można sobie sprawdzić w księdze rodowodowej, która jest dostępna również w Internecie. Imię może być fikuśne, sympatyczne, ale nie może być wulgarne czy obraźliwe – mówi Wioletta Nawrocka, dyrektorka Wolińskiego Parku Narodowego. 

 

Rodzice małego żubra to Polanin II i Pozowa. Swoje propozycje mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogą przesyłać do 5 listopada. Władz WPN-u wybiorą 10 najciekawszych, a potem to mieszkańcy zadecydują, jakie imię zwycięży. W pierwszej kolejności brane będą pod uwagę imiona, które nie figurują w Księdze Rodowodowej Żubrów. Zwycięzca lub zwyciężczyni zyska miano ojca lub matki chrzestnej żubrzątka i otrzyma rodzinne zaproszenie na zwiedzanie żubrowiska. 

 

Link do formularza, za pomocą którego można zgłaszać swoje propozycje, znajdziecie na stronie Wolińskiego Parku Narodowego. 

Powiązane artykuły

AktualnościEkologia i zdrowie

Kolorowy Szczecin. Ponad 25 000 kolorowych roślin

„Ponad 25 tys. kolorowych roślin zapełniło w tym roku miejskie kwietniki i...

Ekologia i zdrowieBiznes i inwestycje

Okrągły milion pana Włodzimierza

To miał być transport jak każdy inny. Pan Włodzimierz nie raz przecież...

AktualnościBiznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

To lądowisko było potrzebne!

Budynek ma pięć pięter i liczy 4,5 tysiąca metrów kwadratowych, a na...

Ekologia i zdrowie

W jakiej kondycji jest Twoja wątroba? Sprawdź to

Bezpłatne badania elastografii wątroby z wykorzystaniem urządzenia Fibroscan odbędą się 25 maja...