Home Ekologia i zdrowie Woliński Park Narodowy ogłasza konkurs na imię dla młodego żubra
Ekologia i zdrowie

Woliński Park Narodowy ogłasza konkurs na imię dla młodego żubra

140

Latem w Pokazowej  Zagrodzie Żubrów przyszło na świat żubrzątko. Mały samiec nie ma jeszcze imienia, dlatego Woliński Park Narodowy wychodzi z ciekawą propozycją dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Teraz ojcem lub matką chrzestną żubra może zostać każdy. 

 

Żubrzątko urodzone w Wolińskim Parku Narodowym pilnie potrzebuje imienia, a mogą w tym pomóc mieszkańcy Szczecina i regionu. Jest jednak kilka zasad. Przede wszystkim, zgodnie z tradycją, imię musi zaczynać się na sylabę “Po” – od słowa Polska. 

 

– Wszystkie imiona żubrów urodzonych w zagrodach zamkniętych w Polsce, muszą zaczynać się na sylabę “Po”. Dotychczasowe imiona można sobie sprawdzić w księdze rodowodowej, która jest dostępna również w Internecie. Imię może być fikuśne, sympatyczne, ale nie może być wulgarne czy obraźliwe – mówi Wioletta Nawrocka, dyrektorka Wolińskiego Parku Narodowego. 

 

Rodzice małego żubra to Polanin II i Pozowa. Swoje propozycje mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogą przesyłać do 5 listopada. Władz WPN-u wybiorą 10 najciekawszych, a potem to mieszkańcy zadecydują, jakie imię zwycięży. W pierwszej kolejności brane będą pod uwagę imiona, które nie figurują w Księdze Rodowodowej Żubrów. Zwycięzca lub zwyciężczyni zyska miano ojca lub matki chrzestnej żubrzątka i otrzyma rodzinne zaproszenie na zwiedzanie żubrowiska. 

 

Link do formularza, za pomocą którego można zgłaszać swoje propozycje, znajdziecie na stronie Wolińskiego Parku Narodowego. 

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowie

Chityna – jej rola w przyrodzie jest niesamowita

Trudno sobie dziś wyobrazić przyrodę bez chityny, choć wiedzę o niej często...

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Szczecin może się stać liderem bezemisyjności na wodzie?

„W ostatnich latach świadomość ekologiczna i troska o środowisko naturalne stały się...

Ekologia i zdrowie

O zdrowiu z młodzieżą. To bardzo ważne spotkanie

Dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży jest jedną z najważniejszych społecznie kwestii. Miasto...

Ekologia i zdrowieW regionie

Młody żubr z Wolińskiego Parku Narodowego otrzymał imię

Rozstrzygnięto konkurs na imię dla młodego żubra, który przyszedł na świat w...