Home W regionie We troje pobili mężczyznę, przywiązali do metalowej rury i zamknęli w piwnicy
W regionie

We troje pobili mężczyznę, przywiązali do metalowej rury i zamknęli w piwnicy

192
przestępczość
Foto: AdobeStock

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali trzy osoby w wieku 21, 23 i 28 lat, które brutalnie pobiły mężczyznę, a następnie swoją ofiarę skrępowały i zamknęły w piwnicy. Do okrutnego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu sławieńskiego. Sprawcom grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. 

 

Do zdarzenia doszło w połowie października. Dyżurny sławieńskiej komendy odebrał wczesnym rankiem zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w jednej z pobliskich miejscowości. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali pokrzywdzonego z widocznymi obrażeniami ciała. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Podczas badań okazało się, że doznał m.in. licznych stłuczeń ciała i zwichnięcia barku.

 

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławinie przystąpili do ustalania przebiegu zdarzenia – informuje asp. szt. Kinga Warczak, oficer prasowy KPP w Sławnie. – Na podstawie zebranego materiału ustalili, że sprawcy odwiedzili pokrzywdzonego w miejscu jego przebywania. Działając wspólnie i w porozumieniu brutalnie pobili pokrzywdzonego, również przy użyciu niebezpiecznych narzędzi. Następnie przywiązali sznurem do metalowej rury, kontynuując ataki, po czym pozostawili mężczyznę w pomieszczeniu piwnicznym. Pobitemu udało się uwolnić i powiadomić policję.

 

Dwóch sprawców – w wieku 21 i 23 lat – zostało zatrzymanych jeszcze tego samego dnia. Dzień później została aresztowana kobieta – 28-letnia mieszkanka powiatu sławieńskiego. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sławnie, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem.

 

Wobec sprawców Sąd Rejonowy w Sławnie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi im do 25 lat pozbawienia wolności. 

Powiązane artykuły

AktualnościW regionie

Popularne kąpielisko zamknięte. Nie wiadomo na jak długo

Kąpielisko w położonej nad Jeziorem Dąbie Lubczynie nie zostanie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom,...

AktualnościW regionie

Samochód „doniósł” na swojego właściciela. Kierowca stanie przed sądem

Nowe technologie mają zapewniać bezpieczeństwo i być wsparciem dla kierowców. Czasami, jak...

AktualnościW regionie

Horror na szosie pod Gryficami. Chcieli wypędzić diabła z rocznej córeczki, dziecko trafiło do szpitala

Wczoraj w okolicach Mojszewa pod Gryficami doszło do wstrząsających i makabrycznych scen...

Ekologia i zdrowieW regionie

Setki śniętych ryb. Wojewoda uspokaja – to nie złote algi

Przyrodnicy martwią się, że problem skażenia Odry powraca, w Bielinku (powiat gryfiński)...