Home W regionie We troje pobili mężczyznę, przywiązali do metalowej rury i zamknęli w piwnicy
W regionie

We troje pobili mężczyznę, przywiązali do metalowej rury i zamknęli w piwnicy

154
przestępczość
Foto: AdobeStock

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali trzy osoby w wieku 21, 23 i 28 lat, które brutalnie pobiły mężczyznę, a następnie swoją ofiarę skrępowały i zamknęły w piwnicy. Do okrutnego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu sławieńskiego. Sprawcom grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. 

 

Do zdarzenia doszło w połowie października. Dyżurny sławieńskiej komendy odebrał wczesnym rankiem zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w jednej z pobliskich miejscowości. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali pokrzywdzonego z widocznymi obrażeniami ciała. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Podczas badań okazało się, że doznał m.in. licznych stłuczeń ciała i zwichnięcia barku.

 

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławinie przystąpili do ustalania przebiegu zdarzenia – informuje asp. szt. Kinga Warczak, oficer prasowy KPP w Sławnie. – Na podstawie zebranego materiału ustalili, że sprawcy odwiedzili pokrzywdzonego w miejscu jego przebywania. Działając wspólnie i w porozumieniu brutalnie pobili pokrzywdzonego, również przy użyciu niebezpiecznych narzędzi. Następnie przywiązali sznurem do metalowej rury, kontynuując ataki, po czym pozostawili mężczyznę w pomieszczeniu piwnicznym. Pobitemu udało się uwolnić i powiadomić policję.

 

Dwóch sprawców – w wieku 21 i 23 lat – zostało zatrzymanych jeszcze tego samego dnia. Dzień później została aresztowana kobieta – 28-letnia mieszkanka powiatu sławieńskiego. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Sławnie, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem.

 

Wobec sprawców Sąd Rejonowy w Sławnie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi im do 25 lat pozbawienia wolności. 

Powiązane artykuły

W regionie

Ale maszyna! „Nie będziemy w stanie go zniszczyć”

Do służb ratowniczych trafiło w Polsce 9 sztuk. Jeden z nowoczesnych pojazdów...

W regionie

Szok! Zamiast być w szkole, oszukiwali metodą „na wnuczka”

Grupa młodych przestępców próbowała wyłudzić 80 tys. zł. od seniorki z powiatu...

W regionie

Na komisariacie policji padł strzał

Nikomu nic się nie stało, a policja lakonicznie tłumaczy, że do zdarzenia...

Biznes i inwestycjeW regionie

Pracowników szukają także w naszym województwie

HiProMine rozpoczęła proces rekrutacji do nowego zakładu w Karkoszowie, w okolicy Gorzowa...