Home Biznes i inwestycje Uwaga kierowcy. Na tych ulicach zaczynają się roboty
Biznes i inwestycje

Uwaga kierowcy. Na tych ulicach zaczynają się roboty

218
remonty dróg

Najbliższe dni mogą być trudnym czasem dla przejeżdżających ulicami Unii Lubelskiej, Kozierowskiego i Janickiego. Będą tam prowadzone prace związane z renowacją kanalizacji. Technologia wybrana przez ZWiK jest najmniej uciążliwa z możliwych – zapewnia rzecznik prasowy spółki, Hanna Pieczyńska. Dodatkowo wykonawca dokłada wszelkich starań, aby całość prac przebiegła sprawnie. Kierowcy proszeni są o szczególną uwagę i cierpliwość.

 

Łącznie renowacji poddanych zostanie 1650 metrów kanalizacji i 35 studni. Wykonawca wymieni 34 włazy i uszczelni 140 włączeń. W ramach zadania  ,,Renowacja kanalizacji sanitarnej i ogólnospławnej w ulicach Unii Lubelskiej, Kozierowskiego, Janickiego w Szczecinie”, wykonywane będą prace z wykorzystywaniem metody bezwykopowej. Ta metoda ma powodować mniejsze utrudnienia dla mieszkańców, ponieważ ograniczenia związane z zajęciem pasa drogowego są zminimalizowane, jest też zdecydowanie ciszej.

 

– Dodatkowo prace można wykonywać niezależnie od planów innych jednostek. Renowacja kanałów zmniejsza koszty prac i pozwala na lepszą eksploatację przez służby ZWiK i eliminację ewentualnych awarii, które bywają uciążliwe dla mieszkańców – wyjaśnia Hanna Pieczyńska.

 

Metoda bezwykopowa, w dużym uproszczeniu, polega na włożeniu do rur kanalizacyjnych rękawa nasączonego żywicą poliuretanową. Po nadmuchaniu rękaw przyjmuje kształt rury, wypełnia kanalizację, przylegając do ścian. Dzięki temu powstaje rura w rurze, a kanalizacja otrzymuje nowe uszczelnienie. Do przeprowadzenia renowacji wybierane są miejsca, które podczas przeglądów technicznych sieci wykazują naj większy stopień zużycia. Dzięki takim działaniom zapobiega się problemom, które mogłyby się pojawić w pasie drogowym.

 

Utrudnienia w ruchu:

 

  • Ul. Kozierowskiego – od 21-28.11 ulica zostanie wyłączona z ruchu w ciągu dnia. Mieszkańcy zostali o pracach poinformowani. Wykonawca w miarę możliwości będzie starał się umożliwiać przejazd.
  • Ul. Unii Lubelskiej – utrudnienia i czasowe problemy z przejazdem, zajęcie części jezdni od 24.11 w godzinach popołudniowych i nocnych.
  • Ul. Janickiego – trwają prace. Możliwe są chwilowe utrudnienia z przejazdem, zajęcie części jezdni.

 

Prace wykonywane przez firmę Blejkan S.A. zostały wycenione na kwotę 1 151 291,07 zł brutto i powinny zakończyć się przed świętami.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Coraz bliżej obwodnicy Mierzyna. Właśnie trwa odbiór projektu budowlanego

Obwodnica Mierzyna wkracza w kolejną fazę realizacji. Proces inwestycyjny trwa w najlepsze...

Biznes i inwestycje

Co z tymi tramwajami? Przepiera odpowiada Słowikowi

Nie milkną echa decyzji włodarzy miasta w sprawie wniosku o nowe tramwaje...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Pierwsze umowy na S10 podpisane! Droga ma być gotowa w 2028 roku

Odcinek drogi S10 Suchań – Recz o długości 19,6 km wybuduje konsorcjum...

Biznes i inwestycje

Wcześniej zaniedbany teren. Teraz świetne miejsce rekreacji

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i...