Home Biznes i inwestycje Uwaga kierowcy. Na tych ulicach zaczynają się roboty
Biznes i inwestycje

Uwaga kierowcy. Na tych ulicach zaczynają się roboty

143
remonty dróg

Najbliższe dni mogą być trudnym czasem dla przejeżdżających ulicami Unii Lubelskiej, Kozierowskiego i Janickiego. Będą tam prowadzone prace związane z renowacją kanalizacji. Technologia wybrana przez ZWiK jest najmniej uciążliwa z możliwych – zapewnia rzecznik prasowy spółki, Hanna Pieczyńska. Dodatkowo wykonawca dokłada wszelkich starań, aby całość prac przebiegła sprawnie. Kierowcy proszeni są o szczególną uwagę i cierpliwość.

 

Łącznie renowacji poddanych zostanie 1650 metrów kanalizacji i 35 studni. Wykonawca wymieni 34 włazy i uszczelni 140 włączeń. W ramach zadania  ,,Renowacja kanalizacji sanitarnej i ogólnospławnej w ulicach Unii Lubelskiej, Kozierowskiego, Janickiego w Szczecinie”, wykonywane będą prace z wykorzystywaniem metody bezwykopowej. Ta metoda ma powodować mniejsze utrudnienia dla mieszkańców, ponieważ ograniczenia związane z zajęciem pasa drogowego są zminimalizowane, jest też zdecydowanie ciszej.

 

– Dodatkowo prace można wykonywać niezależnie od planów innych jednostek. Renowacja kanałów zmniejsza koszty prac i pozwala na lepszą eksploatację przez służby ZWiK i eliminację ewentualnych awarii, które bywają uciążliwe dla mieszkańców – wyjaśnia Hanna Pieczyńska.

 

Metoda bezwykopowa, w dużym uproszczeniu, polega na włożeniu do rur kanalizacyjnych rękawa nasączonego żywicą poliuretanową. Po nadmuchaniu rękaw przyjmuje kształt rury, wypełnia kanalizację, przylegając do ścian. Dzięki temu powstaje rura w rurze, a kanalizacja otrzymuje nowe uszczelnienie. Do przeprowadzenia renowacji wybierane są miejsca, które podczas przeglądów technicznych sieci wykazują naj większy stopień zużycia. Dzięki takim działaniom zapobiega się problemom, które mogłyby się pojawić w pasie drogowym.

 

Utrudnienia w ruchu:

 

  • Ul. Kozierowskiego – od 21-28.11 ulica zostanie wyłączona z ruchu w ciągu dnia. Mieszkańcy zostali o pracach poinformowani. Wykonawca w miarę możliwości będzie starał się umożliwiać przejazd.
  • Ul. Unii Lubelskiej – utrudnienia i czasowe problemy z przejazdem, zajęcie części jezdni od 24.11 w godzinach popołudniowych i nocnych.
  • Ul. Janickiego – trwają prace. Możliwe są chwilowe utrudnienia z przejazdem, zajęcie części jezdni.

 

Prace wykonywane przez firmę Blejkan S.A. zostały wycenione na kwotę 1 151 291,07 zł brutto i powinny zakończyć się przed świętami.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Wkrótce pojedziecie nad morze nowym fragmentem S3

W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest zmiana organizacji ruchu na połączeniu...

Biznes i inwestycje

Koszt to blisko 8 milionów. Wiemy, kto to zbuduje

Najpierw projekt budowalny, a potem prace budowlane – w tej kolejności firma...

Biznes i inwestycje

Zwycięzca zostanie wyłoniony przez losowanie

Od szczęśliwego losu zależy, który projekt zostanie zrealizowany. W tegorocznym Szczecińskim Budżecie...

Biznes i inwestycje

Zielona energia z odpadów organicznych lub rolniczych. Zapraszają na konferencję

Czy biogaz może być alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii? Skąd możemy go...