Home Biznes i inwestycje Utrudnienia przy ul. Bieszczadzkiej. Trwa przebudowa przepompowni ścieków
Biznes i inwestycje

Utrudnienia przy ul. Bieszczadzkiej. Trwa przebudowa przepompowni ścieków

127

W najbliższych dniach mieszkańcy ulicy Bieszczadzkiej muszą spodziewać się utrudnień. Rozpoczęły się prace związane z przebudową przepompowni ścieków na Gumieńcach. W ramach zadania wybudowany zostanie także nowy rurociąg, a to będzie się wiązało z czasowym zamknięciem ulicy.

 

Inwestycja obejmuje budowę nowej przepompowni ścieków i likwidację starej, której obecna wydajność jest zbyt mała. Przepompownia służy do transportu ścieków w sytuacji, gdy nie istnieje techniczna możliwość odprowadzenia ich z danego terenu w sposób grawitacyjny – czyli po prostu ich spłynięcia. Jak działa taka przepompownia?

 

– Ścieki wpływają do niej w sposób grawitacyjny i po osiągnięciu zadanego poziomy następuje uruchomienie pomp, które wtłaczają całość do rurociągu ciśnieniowego i przesyłają do najbliższego kolektora grawitacyjnego – mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. – W eksploatacji posiadamy 162 pompownie ścieków. 

 

Wraz z przepompownią zaprojektowany został nowy rurociąg tłoczny o długości ponad 70m. Ponieważ umieszczony on będzie w pasie ulicy Bieszczadzkiej w trakcie budowy potrzebne będzie jej zamknięcie. Utrudnienia rozpoczną się w najbliższą środę 27 września. Ulica Bieszczadzka będzie zamknięta na wysokości numeru 14 przez około 7 dni. W kolejnym etapie mieszkańcy mogą się spodziewać zawężenia pasa i ruchu wahadłowego.

 

Wartość umowy podpisanej przez Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI Adam Rusiecki Sp. z o.o.  to 722.060,77 zł.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Wojna o fotowoltaikę. Mieszkańcy Gminy Dobra nie chcą farm w pobliżu domów

Mieszkańcy Bezrzecza i innych miejscowości w gminie Dobra nie zgadzają się na...

Biznes i inwestycje

Kolejna kamienica odzyskała swój blask

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a...

Biznes i inwestycjeW regionie

Pracowników szukają także w naszym województwie

HiProMine rozpoczęła proces rekrutacji do nowego zakładu w Karkoszowie, w okolicy Gorzowa...

Biznes i inwestycje

Wkrótce pojedziecie nad morze nowym fragmentem S3

W ciągu kilku najbliższych tygodni planowana jest zmiana organizacji ruchu na połączeniu...