Home Motoryzacja Trwa prezentacja EX90 – motoryzacyjne cudo od Volvo
Motoryzacja

Trwa prezentacja EX90 – motoryzacyjne cudo od Volvo

189

W salonie Volvo Auto Bruno od 9:00 trwa prezentacja modelu EX90 – to w pełni elektryczny, 7-osobowy SUV z zasięgiem do blisko 600 km na jednym ładowaniu. Pojawienie się na rynku tego modelu elektryzuje fanów marki oraz sympatyków bezemisyjnych pojazdów. Zainteresowanie jest ogromne, a pierwsi odwiedzający salon mówią z zachwytem o aucie.

 

Auto o 5 metrach występuje w trzech konfiguracjach – Core, oraz bogatsze i mocniejsze opcje – Plus i Ultra. W zależności od wariantu EX90 może być napędzane:

  • jednym silnikiem elektrycznym (Single Motor), moc: 279 KM (490 Nm maksymalnego momentu obrotowego), prędkość maksymalna: 160 km/h, napęd na tył, przyspieszenie 0-100 km/h: 8,4 s, zasięg: do 580 km,
  • dwoma silnikami (Twin Motor), moc: 408 KM (770 Nm), prędkość maksymalna: 180 km/h, napęd na wszystkie koła, 0-100 km/h: 5,9 s, zasięg: do 585 km,
  • dwoma silnikami z dodatkową mocą (Twin Motor Performance), moc: 517 KM (910 Nm), prędkość maksymalna: 180 km/h, napęd na wszystkie koła, 0-100 km/h: 4,9 s, zasięg: do 580 km.

Pierwsi klienci, którzy odwiedzili dziś salon Volvo Auto Bruno przy ulicy Pomorskiej, byli zachwyceni.

– Duże gabaryty i ogromna wygoda w środku – mówią zapytani i wrażenia. – Ogromny wyświetlacz, bogate wyposażenie i mnóstwo systemów bezpieczeństwa i monitorowania pojazdu podczas użytkowania. Podejrzewamy, że to będzie hit na rynku, bo póki co nie słyszałem o innych markach, które są w stanie dać tyle ciekawych opcji w aucie – mówiło małżeństwo, które do salonu przyjechało specjalnie po to, by obejrzeć nowego EX90.

EX90 wyposażony jest w niewidzialną tarczę bezpieczeństwa, na którą składają się liczne czujniki, zarówno wewnątrz pojazdu, jak i na zewnątrz. Kamery, radary i lidary zsieciowane są z bardzo wydajnymi komputerami. Auto, podczas użytkowania tworzy w czasie rzeczywistym 360-stopniowy obraz świata. Dzięki temu ryzyko kolizji i innych niepożądanych zdarzeń na drodze jest znikome.

Dyrektor salonu, Robert Smółko przyznaje, że już sama zapowiedź prezentacji tego modelu zelektryzowała fanów marki.

– Były telefony do salonu i wiele pytań o ten model, czy możliwość jazdy próbnej – wyjaśnia. – Dziś prezentujemy EX90 w salonie, można wsiąść do auta, wszystko dokładnie obejrzeć, dotknąć, porozmawiać o wyposażeniu, możliwościach technologicznych, jakie daje ten model. Jesteśmy również gotowi do udzielania informacji o opcjach finansowania zakupu samochodu w naszym salonie – dodaje.

Odwiedzający salon mogą dziś skosztować lodów rzemieślniczych z lodziarni Rodzinna oraz pysznej kawy z Bike Cafe.

Prezentacja EX90 potrwa dziś do godziny 18:00 w salonie Volvo Auto Bruno, przy ul. Pomorskiej 115 B. Informacje o wydarzeniu można uzyskać dzwoniąc pod numer 91 4 200 200, pisząc maila salon@autobruno.dealervolvo.pl lub odwiedzając stronę  internetową dealera www.autobruno.dealervolvo.pl.

Powiązane artykuły

AktualnościMotoryzacja

Sukces szczecińskich motocyklistów. Powstał kolejny buspas dla motorów

Motocykliści mają z czego się cieszyć – właśnie zyskali kolejny dedykowany im...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

II etap obwodnicy Warzymic i Przecławia. Kiedy się doczekamy?

Gdy kierowcy już mogą w pełni cieszyć się trasą I etapu obwodnicy...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Coraz bliżej obwodnicy Mierzyna. Właśnie trwa odbiór projektu budowlanego

Obwodnica Mierzyna wkracza w kolejną fazę realizacji. Proces inwestycyjny trwa w najlepsze...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Pierwsze umowy na S10 podpisane! Droga ma być gotowa w 2028 roku

Odcinek drogi S10 Suchań – Recz o długości 19,6 km wybuduje konsorcjum...