Home Biznes i inwestycje Testy w Fabryce Wody
Biznes i inwestycje

Testy w Fabryce Wody

104
Foto: materiały prasowe

Na tę inwestycję czekają chyba wszyscy mieszkańcy Szczecina. Budowa zakończona, pora na odbiory, testy, no i w końcu otwarcie. Sprawdziliśmy, co obecnie dzieje się w Fabryce Wody. 

Skomplikowane badania jakości wody, testy zjeżdżalni i szczelności niecek basenowych.  Zanim Fabryka Wody ruszy, wszystko musi zostać dokładnie sprawdzone. Obecnie trwa tak zwany rozruch technologiczny. Na czym polega, to wyjaśnia Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Fabryki Wody. 

– Każdy dzień związany jest z weryfikacją prac zrealizowanych przez wykonawcę. To oczywiście okres niezwykle intensywnej pracy osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie całego procesu, związanego z budową i odbiorem obiektu. Odbiory techniczne odbywają są codziennie i przeprowadzane są właściwie w każdej części Fabryki Wody. Mowa o saunarium, strefach biurowych, Edukatorium, strefach basenowych czy podbasenium – mówi Piotr Zieliński. 

W sumie w nowym szczecińskim aquaparku znajdziemy 7 niecek basenowych wewnętrznych, 2 jaskinie wodne, 2 wodne place zabaw oraz 4 wanny spa. Na zewnątrz obiektu dostępny będą również baseny wypływowy i rekreacyjny, brodzik dla dzieci i kolejny wodny plac zabaw. Zawiedzeni nie będa również miłośnicy saunowania, a także nauki, bo w obiekcie znalazło się miejsce na specjalne Edukatorium. 

Budowa obiektu zakończyła się wraz z końcem lipca, natomiast odbiory mogą potrwać do 6 miesięcy. Dlatego nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie pierwsi odwiedzający będą mogli skorzystać z wodnych atrakcji, ale prawdopodobnie będzie to początek przyszłego roku. 

Budowa aquaparku pochłonęła blisko 350 milionów złotych. Stworzenie Edukatorium to dodatkowo koszt prawie 26 milionów. Szacowane są także koszty użytkowania aquaparku. Mieszkańcy Szczecina mają wątpliwości, czy Fabryka będzie w stanie na siebie zarobić. Prowadzenie takiej działalność będzie kosztować około 62 milionów złotych rocznie. 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Odnowią elewację na Alei. Za miesiąc ma być inaczej

To jedno z miejsce, które najbardziej zwraca na siebie uwagę na Alei...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Uwaga, kierowcy! Korki na Trasie Zamkowej

Ogromne korki zaskoczyły dziś mieszkańców Szczecina, którzy kierują się do centrum miasta...

W regionieBiznes i inwestycje

W sąsiednim województwie trwa budowa niezwykłego zakładu. Pracowników szukają także w Szczecinie

Według danych opublikowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa...

Biznes i inwestycje

HanseYachts w Polsce obchodzi pierwsze urodziny

Minął rok, odkąd Technologie Tworzyw Sztucznych stały się HanseHachts. Ta symboliczna zmiana...