Home Wydarzenia Teatr Polski
WydarzeniaMaj 2004

Teatr Polski

68

Ponad czterdzieści wydarzeń, w tym przedpremierowy pokaz nowego spektaklu, warsztaty dla dzieci, koncert „Purpurowe Skrzypce w Szczecinie” czy przedstawienia opowiadające o ikonach muzyki: Edith Piaf i Korze – oto tylko część planów majowych Teatru Polskiego.

Po dobrze przyjętych przez widzów premierach: „Kora – dziecko słońca” w reżyserii Adama Opatowicza, „Gość – INNOŚĆ” w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego, „Hrabiny przodem” w reżyserii Arkadiusza Buszki, „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Jana Szurmieja, również w maju zostaną zaprezentowane te spektakle.

Na drugą połowę maja zaplanowane jest wydarzenie: „Rodzice na widowni, dzieci na warsztatach”. Zatem kiedy rodzice będą oglądali spektakl pt. „Chwila nieuwagi” w reżyserii Tomasza Obary, ich pociechy spędzą fantastycznie czas – na warsztatach kreatywnych – pod opieką studentek/studentów pedagogiki Collegium Balticum – Akademii Nauk Stosowanych. Bohaterem wspomnianego spektaklu jest neurotyczny księgowy, uporządkowany i bez życia towarzyskiego. Wystarczy jednak – tytułowa – chwila nieuwagi, aby to poukładane życie wywróciło się do góry nogami.

W ostatnim dniu maja widzowie zobaczą przedpremierowy pokaz (PREMIERA odbędzie się 1 czerwca br.) spektaklu pt. „Tragedia sztokholmska” w reżyserii Krzysztofa Popiołka. To opowieść o życiu Wisławy Szymborskiej, która 10 grudnia 1996 roku odebrała Nagrodę Nobla w Sztokholmie. Tytułowa„tragedia sztokholmska” to określenie, którego przyjaciele poetki używali, dzieląc jej życie na dwa etapy: przed i po „tragedii sztokholmskiej”.

Poza spektaklami, w maju zaplanowany jest koncert: „Purpurowe Skrzypce w Szczecinie”. Wystąpią: Acadiana Chamber Orchestra, jeden z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych na świecie – Krzysztof Meisinger, znakomity dyrygent – Mariusz Smolij oraz solistka Elizabeth Pitcairn, która oprócz tego, że jest światowej sławy wirtuozem skrzypiec, jest powszechnie znana z gry na legendarnym Purpurowych Skrzypcach Stradivariusa z 1720 roku. Stały się one inspiracją dla twórców oscarowego filmu: „Purpurowe Skrzypce”.

Więcej : www.teatrpolski.eu

Powiązane artykuły

WydarzeniaCzerwiec 2024

Filharmonia

Bogate zakończenie sezonu  Pełen rodzinnych wydarzeń festiwal Słyszę Dobre Dźwięki, wielka symfonika...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Polski

Wydarzeniem miesiąca będzie nowy spektakl pt. „Tragedia sztokholmska”. Premiera 1 czerwca na Scenie...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny w czerwcu zaprasza przede wszystkim na „Giselle, tańcz!” w reżyserii...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Kana

Czerwcowy repertuar rozpoczyna się już 1.06 akcją performatywną „DEKARBONIZACJA” autorstwa Olesji Nezyhwej....