Home Wydarzenia Teatr Współczesny
WydarzeniaMaj 2004

Teatr Współczesny

55

W ramach II rezydencji artystycznej Scena Nowe Sytuacje – premiera spektaklu „Giselle, tańcz!” w reżyserii Anny Obszańskiej (koprodukcja z Teatrem Łaźnia Nowa w ramach Kontrapunktu oraz Międzynarodowym Festiwalem Boska Komedia).

„Giselle” jako klasyczny balet romantyczny stanowi pretekst do opowiadania o sile eksploatacji ciała, o popychaniu go do granic niezgodnych z fizjonomią, anatomią i prawami fizyki, o wycieńczającym treningu, o zachowaniu wręcz anorektycznej sylwetki po to, by osiągnąć iluzję, by stać się nadczłowiekiem. Walka, którą stacza główna bohaterka baletu, balansując pomiędzy światami życia i śmierci to sytuacja, z której autorka czerpie, by opowiedzieć swoją własną historię walki z ciałem – zbuntowanym i obumierającym…

W ramach Kontrapunktu na scenie Współczesnego zostanie także zaprezentowany spektakl Munchner Kammerspiele i Vivarium Studio. „Farm Fatale” to baśń uderzająca pomysłowością i wizualnym pięknem, słodko-gorzka kronika ekologicznego zagrożenia, jakie ludzkość stwarza dla świata, w którego obliczu zdolność do podziwiania piękna natury staje się aktem oporu.

Na Scenę Nowe Sytuacje wraca „XD” – spektakl muzyczny w reżyserii Aleksandry Matlingiewicz i Jacka Sotomskiego, zrealizowany na podstawie tekstów najbardziej tajemniczego internetowego autora –  Malcolma XD. W zagrzybionej piwnicy w bloku spotyka się wspólnota mieszkaniowa. Zebranie dotyczące rewitalizacji windy niespodziewanie przeradza się w awanturę, której przebieg wygląda podejrzanie znajomo. Czy kiedyś uda się nam uwolnić z błędnego koła sporów i rozliczeń?

http://www.wspolczesny.szczecin.pl

Powiązane artykuły

WydarzeniaCzerwiec 2024

Filharmonia

Bogate zakończenie sezonu  Pełen rodzinnych wydarzeń festiwal Słyszę Dobre Dźwięki, wielka symfonika...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Polski

Wydarzeniem miesiąca będzie nowy spektakl pt. „Tragedia sztokholmska”. Premiera 1 czerwca na Scenie...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny w czerwcu zaprasza przede wszystkim na „Giselle, tańcz!” w reżyserii...

WydarzeniaCzerwiec 2024

Teatr Kana

Czerwcowy repertuar rozpoczyna się już 1.06 akcją performatywną „DEKARBONIZACJA” autorstwa Olesji Nezyhwej....