Home Biznes i inwestycje TBS buduje sześć budynków w pobliżu jeziora Dąbie. W jednym z nich będzie żłobek
Biznes i inwestycjeNieruchomości 

TBS buduje sześć budynków w pobliżu jeziora Dąbie. W jednym z nich będzie żłobek

484

Szczecińskie TBS realizuje II etap Osiedla mieszkaniowego przy ul. Pokładowej, Oficerskiej i Masztowej w Dąbiu. Inwestycja obejmuje budowę sześciu budynków, w których oprócz mieszkań oferowanych w systemie partycypacji w kosztach budowy przyszłych najemców, znajdą się także żłobek, klub seniora oraz mieszkania dedykowane osobom starszym. W sąsiedztwie budynków, poza dojściami do budynków, miejscami parkingowymi będzie placyk do uprawiania sportu, część rekreacyjna i kolejny plac zabaw dla dzieci. 

 

Łącznie zbudowanych zostanie 178 mieszkań przeznaczonych na wynajem, w tym 165 mieszkań w systemie partycypacji, 12 mieszkań wspomaganych dla seniorów i jedno mieszkanie treningowe przeznaczone do osób wymagających wsparcia w ramach działań społecznych prowadzonych przez Miasto, które będzie do jego dyspozycji.  Poza tym przewidziano także lokale dostosowane dla osób niepełnosprawnych położone na kondygnacji parterowej.

Obecnie wykonywane są stany surowe budynków i obejmują one kondygnacje naziemne. Szacowany czas zakończenia tego etapu to przełom czerwca i lipca tego roku.

– Wszystkie mieszkania, jak zawsze w przypadku inwestycji mieszkaniowych Spółki, będą starannie wykończone “pod klucz” tzn. praktycznie od razu do zamieszkania. Po stronie mieszkańców będzie jedynie pomalowanie ścian na swój wymarzony kolor i wniesienie mebli. W pokojach znajdą się wykładziny, w łazienkach – terakota oraz płytki ceramiczne. W mieszkaniach zamontowane będą w kuchniach zlewozmywaki i wykonany pas roboczy z płytek ceramicznych, a w łazienkach wanny lub brodziki, umywalki oraz niezbędna armatura sanitarna – mówi Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS.

W parterze jednego z budynków będzie prowadzony żłobek dla 32. dzieci, a w kolejnym klub seniora. Wokół budynków powstanie placyk do gry w koszykówkę, miejsca do rekreacji i plac zabaw. Poza tym na Osiedlu będą m.in. wiaty rowerowe, ławeczki, stojaki na rowery, wiaty śmietnikowe, miejsca postojowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, drogi i chodniki.

Do mieszkań położonych w parterach budynków przynależne będą wydzielone przedogródki  do wyłącznego użytkowania przez najemców. Zagospodarowanie terenu oraz partery budynków będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Na przyległym terenie przewidziano też nasadzenia – 113 drzew liściastych oraz 419 krzewów liściastych.

Niewątpliwym atutem Osiedla jest bliskość jeziora Dąbie. Do zmodernizowanego niedawno kąpieliska będzie tylko 400 m.

Wykonawcą drugiego etapu budowy osiedla jest spółka Prime Construction. Koszt tej inwestycji wynosi blisko 61,9 mln zł brutto.Planowana data zakończenia robót i zgłoszenia ich do odbioru to koniec czerwca przyszłego roku. Zakłada się zasiedlenie budynków nastąpi  dwa miesiące później.

Pierwszy etap Osiedla zrealizowany został przez TBS Prawobrzeże (z początkiem 2021 roku Szczecińskie TBS i TBS Prawobrzeże się połączyły). Inwestycja  ruszyła w sierpniu 2018 roku. W ciągu niespełna dwóch lat zaniedbana dotąd przestrzeń przeszła radykalną metamorfozę. W miejscu, gdzie były stare zabudowania i chaszcze powstały nowoczesne budynki mieszkalne, w których powstało 184 mieszkań. Inwestycja obejmowała także przebudowę fragmentów ul. Masztowej oraz Oficerskiej. Powstała także ul. Fregaty, osiedlowa droga – przedłużenie ul. Masztowej.

W ostatnich pięciu latach w Szczecinie powstało kilka nowych osiedli mieszkaniowych, zrealizowanych zarówno przez Szczecińskie TBS jak i TBS Prawobrzeże. W sumie wybudowano 831 mieszkań czynszowych. Pod tym względem jesteśmy liderem w Polsce biorąc pod uwagę lata 2018 – 2023 (zgodnie z badaniem ekspertów portalu Gethome.pl)

Najwięcej lokali – blisko pół tysiąca – powstało w ramach budowy dwóch etapów osiedla Wrzosowe Wzgórze, położonego w sąsiedztwie Szosy Polskiej. Z kolei w 2019 roku zakończono II  etap osiedla w rejonie ulic Kusocińskiego, Sowińskiego i Głowackiego, gdzie powstało 95 mieszkań. Poza tym w Dąbiu przy ul. Koszarowej w 2020 roku zakończono  realizację ostatniego etapu budowy mieszkań dedykowanych rzetelnym najemcom komunalnym.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycje

Powstanie nowe miejsce dla miłośników rowerowych akrobacji. Jest przetarg na pumptrack

Zakład Usług Komunalnych poszukuje firmy, która wybuduje obiekt. Stanie on na osiedlu...

Biznes i inwestycjeAktualności

W Podjuchach stanęła wiata-kuriozum. „Lepszy rydz niż nic”

Fakt, że wiaty na przystankach są jak najbardziej przydatne, szczególnie w trakcie...

AktualnościBiznes i inwestycjeTurystyka

Działki ogrodowe do likwidacji? Aż się prosi o przestrzeń ogólnodostępną

Łasztownia ma ogromny potencjał w kontekście zagospodarowania. Mocno może się zmienić również...

Biznes i inwestycjeAktualnościEdukacjaRozmowy

Katarzyna Rogoźnicka wyciąga młodzież z długów i apeluje: „Uczmy młodych oszczędzać”

„Kiedy w rozmowie proponuję, by sobie odkładali po 200 złotych miesięcznie, są...