Home Aktualności Akademia Sztuki dostała od miasta atrakcyjną działkę w centrum miasta
Aktualności

Akademia Sztuki dostała od miasta atrakcyjną działkę w centrum miasta

210

Akademia Sztuki wzbogaciła się o atrakcyjny teren w samym centrum miasta, na którym powstanie „Centrum Sztuki Łaziebna”.

 

Miejska działka przy ulicy Łaziebnej o powierzchni 278 m2 została wczoraj oficjalnie przekazana, w formie darowizny na rzecz Akademii Sztuki.

– Jestem przekonany, że nie ma lepszego sposobu na wykorzystanie tego terenu jak właśnie działalność Akademii Sztuki – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Będę kibicował działaniom władz uczelni i mam nadzieję, że w przyszłości miejsce to stanie się prawdziwym centrum kulturalnym naszego miasta.

Zgodnie z projektem zagospodarowanie nieruchomości polegać ma na zabudowie pomiędzy budynkiem przy pl. Orła Białego 1, a budynkiem przy ul. Łaziebnej 1. Koncepcja zakłada powstanie w planowanym obiekcie między innymi: galerii o powierzchni 300 metrów kwadratowych oraz sali wielofunkcyjnej z widownią, dostosowanej do organizacji działalności kinowej, teatralnej, wykładowej i koncertowej.

– Centrum Sztuki Łaziebna będzie miejscem nie tylko dla naszych studentów do rozwijania swoich talentów i tworzenia, ale także otwartym dla wszystkich miłośników sztuki, mieszkańców Szczecina i okolic, którzy będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, wystawach, warsztatach i koncertach – mówi Mirosława Jarmołowicz, rektora Akademii Sztuki. –  Dziękuję Panu Prezydentowi Miasta, Piotrowi Krzystkowi oraz całej Radzie Miasta Szczecin za wsparcie i zaufanie, jakim nas obdarzyli. Razem tworzymy miejsce, które mam nadzieję, będzie stanowiło kulturalne serce Szczecina. Jednocześnie liczymy na wsparcie i zaangażowanie w rozwój uczelni Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomimo, że Akademia Sztuki jest najmłodszą uczelnią w Polsce, to należy do grona najlepszych trzech z kategorią A+. Wierzę, że nowe władze w pełni dostrzegą nasz potencjał, możliwości, a także potrzeby.

Powiązane artykuły

Aktualności

Targi Zwierząt Egzotycznych. Przyjechali hodowcy z całej Polski 

Dziś rano ruszyła kolejna edycja Targów Zwierząt Egzotycznych. Zwiedzający mogli zobaczyć małe...

Aktualności

Grzybobranie na majówkę? W Polsce już zbierają pierwsze „rurkowce”

Pierwsze borowiki, koźlarze i przede wszystkim maślaki – w centralnej oraz południowo-wschodniej...

Aktualności

Szukali bliźniaka dla Patrycji. Tłumy na stoisku podczas meczu Pogoni z Piastem Gliwice

Dziś podczas meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice fundacja DKMS zachęcała potencjalnych...

Aktualności

Zielona woda wróciła. Zamiast z kranu płynie ulicami

 Zabarwienie wody było częścią wykrywania nieprawidłowości w sieci ciepłowniczej. Szczecińska Energetyka Cieplna...