Home Kultura Seanse filmowe w Hormonie wracają. Miejsce z wieloletnią tradycją
KulturaLifestyle

Seanse filmowe w Hormonie wracają. Miejsce z wieloletnią tradycją

241

W poprzedni wtorek 9 stycznia odbył się pierwszy w tym roku filmowy wtorek w Cafe Hormon. Co twórcy proponują na kolejny seans?

 

Hormon jak i Cafe Hormon znane są wszystkim mieszkańcom Szczecina. Miejsce „imprezowej” kultury wciąż przykuwa uwagę i zbiera rzesze miłośników. Nie dziwi więc, że twórcy organizują dla swojej klienteli nowe eventy i wydarzenia, które nie tylko służą promocji, ale i ciekawej formie spędzania czasu. Filmowe wtorki, które istnieją już ok. 10 lat, są właśnie takim eventem. Twórcy skupiają się na kinie niszowym, czyli  filmach, których próżno szukać przeklikując telewizyjne kanały.

Początki Hormona były skromne. Samo miejsce służyło kiedyś jako stajnia dla ciągnących tramwaje koni. Potem przemianowane zostało w np. hurtownie czy nawet lombard. Miejsce zostało odratowane dopiero w 1998, kiedy Jacek Szkudlarek i Sławomir Janczak, którzy wcześniej posiadali klub „Meduza”, otworzyli tam właśnie tytułowego „Hormona”. Było to miejsce spotkań bohemy i śmietanki towarzyskiej. Z czasem klub rozrósł się o nowe piętro oraz oczywiście Cafe Hormon. 

 

„Turkusowa suknia”

Jeżeli już mowa o filmach z wyższej półki, to „Turkusowa suknia” jest właśnie takim wyborem. Film Maryama Touzani opowiada historię małżeństwa Miny i Halima, którzy prowadzą swój mały zakład krawiecki w marokańskim mieście Sala. Mężczyzna, będąc wybitnym w swoim fachu, dostaje zlecenie na uszycie sukni ze złotych nici. Do pomocy zatrudnia młodego Youssefa, który uczy się od Halima nie tylko sztuki krawiectwa, ale i pokory. Mężczyzn zaczyna łączyć bliższa więź, która nie umyka żonie Halima, Minie. 

16.01 w Cafe Hormon o godzinie 19:00 będzie można obejrzeć „Turkusową suknie”. Koszt biletu to tzw. dasz ile możesz. Jeśli macie trochę wolnego czasu, warto zajrzeć do Hormona.

Powiązane artykuły

Kultura

Gitarzysta Kultu zatrzymany. Co z najbliższym koncertem zespołu w Szczecinie?

Gitarzysta Kultu Piotr Morawiec jest w poważnych tarapatach – został zatrzymany przez...

Lifestyle

Nowy lokal pojawi się na mapie Szczecina. Tak zielono w menu jeszcze nie było

Miłośnicy roślinnych dań będą mieli gdzie świętować. W Szczecinie już niedługo otworzy...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Psiolubni poszukiwani! Włodziu i inne czworonogi czekają na dobrą duszyczkę, która zabierze je na spacer

Mamy tu jakichś miłośników długich spacerów w towarzystwie najwspanialszych czworonogów? Jest szansa,...

AktualnościLifestyle

Wejściówek już nie ma. Ogromne zainteresowanie I Szczecińskim Forum Kobiet

Do rozpoczęcia I Szczecińskiego Forum Kobiet został już tylko tydzień! Samo wydarzenie...