Home Rozmowy Samorząd ma w nas swoją reprezentację
RozmowyPolityka

Samorząd ma w nas swoją reprezentację

176

Rozmowa z Cezarym Urbanem, przewodniczącym Klubu Koalicji Samorządowej w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

Dotychczas działaliście jako niezależni radni, dlaczego teraz zakładacie klub?

– Ludzie z Koalicji Samorządowej Zachodniopomorskie wykonali w ostatnim czasie ogromną pracę w różnych częściach naszego regionu. Dzięki temu Koalicja jest dziś aktywna w wielu powiatach od Polic po Szczecinek, od Kołobrzegu, przez Koszalin, Szczecin, Stargard, Pyrzyce itd. W naszym ostatnim forum, w czerwcu tego roku uczestniczyło ponad 200 samorządowców z całego województwa. Uznaliśmy, że Ci samorządowcy powinni mieć swoją formalną reprezentację w Sejmiku, dlatego powstał klub.

 

Czego mogą spodziewać się po Was samorządowcy?

– Chcemy pokazać, że ludzie działający lokalnie potrafią zjednoczyć się pod jednym nie koniecznie partyjnym szyldem. Nasz klub reprezentuje więc tych, którzy dziś formalnie są już z nami związani, którzy uczestniczą w pracach Koalicji Samorządowej oraz tych, którzy działają w samorządzie ale szukają swojego przedstawicielstwa w Sejmiku. Powołując klub mówimy do tych samorządowców – Koalicja Samorządowa może być Waszym przedstawicielem. Z tego co wiem, wciąż jest sporo osób zainteresowanych współpracą z nami, myślę że klub radnych w Sejmiku może być dla nich dodatkowym argumentem.

 

Jaka będzie rola – pozycja Koalicji Samorządowej w Sejmiku?

– Jednym z członków naszego klubu jest Olgierd Kustosz, który jest wicemarszałkiem województwa, pracuje w zarządzie będziemy więc jako radni konstruktywnie współpracowali z Panem marszałkiem. Myślę, że najuważniejszym zadaniem, teraz przed nami jest skonstruowanie optymalnego budżetu województwa na 2024 rok.

 

Za nami wybory parlamentarne, jak Pan ocenia ich wynik – a także, jak idą przygotowania do przyszłorocznych wyborów samorządowych?

– Dołączam do grona tych osób, które pozytywnie oceniają ostatnie rozstrzygnięcia wyborcze w Polsce. Moi kandydaci weszli do parlamentu! Teraz przed nimi ciężka praca. Co do wyborów samorządowych, nie uczestniczę bezpośrednio w pracach sztabu, ale wiem, że jesteśmy mocno zaawansowani. Niewątpliwie budujące dla Koalicji Samorządowej jest bardzo duże zainteresowanie współpracą w regionie, a także ogólnopolski zasięg Koalicji. Wybory samorządowe za pół roku, będziemy do nich przygotowani.

Powiązane artykuły

Polityka

Do urn wyborczych pójdziemy 7 kwietnia 2024 roku?

W przyszłym roku czeka nas wyborczy maraton. Po tegorocznych wyborach parlamentarnych w...

LifestyleRozmowy

Restauracyjka na gastronomicznej pustyni. Dlaczego Tutaj jest właśnie tutaj?

Większość szczecinian jest na Krzekowie jedynie przejazdem. Szczególnie zimą niewielu się w...

KulturaPolityka

Political non-fiction. Piotr Krzystek, prezydent Szczecina wydał książkę

„Wszystko o czym nie powiedziałem” to zapis rozmów Dariusza Staniewskiego, szczecińskiego dziennikarza...

Rozmowy

Były policjant: Górę wzięła rutyna, zawiódł czynnik ludzki. Zwykła pomyłka

Przestępca strzela do policjantów, ci w stanie krytycznym trafiają do szpitala. Co...