Home W regionie Samochód z Gryfina obecnie jest najsłynniejszym w Polsce?
W regionie

Samochód z Gryfina obecnie jest najsłynniejszym w Polsce?

273

„Hej, Łódź! Bierzemy przykład z najlepszych” – podsumował całą sprawę Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. Chodzi o niebieskiego Peugeota na gryfińskich tablicach, który nie został zabrany przez kierowcę z miejsca, gdzie trwa remont drogi i zdejmowana jest kostka brukowa. Efekt? Sytuacja podobna do tej sprzed paru tygodni, gdy doszło do zabetonowania auta w centrum Łodzi.  

 

Jak już nauczyła nas łódzka sytuacja z początku listopada, z pozostawionymi samochodami na terenie budowy może być spory problem. Straż miejska przyznała wówczas, że możliwości prawne do szybkiego egzekwowania usunięcia samochodu z placu budowy są ograniczone.

– Właścicielowi grozi tylko 100 złotych mandatu i jeden punkt karny za złamanie zakazu zatrzymywania się. Nie wiadomo, czy wykonawca będzie wobec kierowcy podejmował działania prawne w związku z utrudnieniami prac remontowych – przyznał na początku listopada w rozmowie z PAP Marek Marusik ze Straży Miejskiej w Łodzi.   

Koniec końców właściciel Toyoty Scion wyjechał pod osłoną nocy z remontowanej ul. Legionów w centrum Łodzi, a charakterystyczny samochód został znaleziony w innym miejscu. Dzisiaj podobny problem mają budowlańcy, zajmujący się remontem chodnika przy ul. Składowej w Gorzowie Wielkopolskim. Niebieski Peugeot również nie został stamtąd na czas zabrany, ale terminy gonią. Auto pozostawiono na „wyspie” otoczonej pustym miejscem po zdemontowanej kostce brukowej. 

Jak wskazują tablice rejestracyjne, pojazd pochodzi z naszego regionu. Być może mieszkaniec powiatu gryfińskiego wziął sobie do serca dawne hasło promocyjne – „Gorzów – Przystań” – i przystanął… ale chyba nie to mieli na myśli twórcy sloganu. 

Obecnie trwają intensywne poszukiwania właściciela samochodu przez Straż Miejską w Gorzowie Wlkp. Gdyby nie udało się go odnaleźć, prace mogą zostać wstrzymane.

– Nie może być mowy o odholowaniu na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym – tłumaczył Andrzej Jasiński, komendant Straży Miejskiej w Gorzowie Wlkp. – Trzeba dotrzeć do właściciela i poinformować go, że ten samochód powinien być usunięty w celu umożliwienia wykonywania prac budowlanych. 

Powiązane artykuły

W regionie

Nowy przystanek SKM w Goleniowie niedługo przyjmie pierwszych pasażerów. Ale coś tu nie zagrało

Wraz z pełnym uruchomieniem I etapu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli od 10...

Biznes i inwestycjeW regionie

Park rozrywki Hossoland ze sporym opóźnieniem

Inwestor, Grupa Hosso, obiecuje gościom parku m.in. niezwykłe kolejki górskie i karuzele....

wycinka drzew
Biznes i inwestycjeW regionie

Leszek Naziemiec: Przy poszerzeniu drogi ucierpieć może ponad 1200 drzew

Ogromny niepokój wielu miłośników przyrody budzi zamiar poszerzenia drogi wojewódzkiej 102. W...

AktualnościW regionie

Rolnicy protestowali, karetka z chorą musiała jechać objazdem

Aż 30 minut dłużej jechali ratownicy z pacjentką, która była transportowana do...