Home W regionie Samochód z Gryfina obecnie jest najsłynniejszym w Polsce?
W regionie

Samochód z Gryfina obecnie jest najsłynniejszym w Polsce?

304

„Hej, Łódź! Bierzemy przykład z najlepszych” – podsumował całą sprawę Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. Chodzi o niebieskiego Peugeota na gryfińskich tablicach, który nie został zabrany przez kierowcę z miejsca, gdzie trwa remont drogi i zdejmowana jest kostka brukowa. Efekt? Sytuacja podobna do tej sprzed paru tygodni, gdy doszło do zabetonowania auta w centrum Łodzi.  

 

Jak już nauczyła nas łódzka sytuacja z początku listopada, z pozostawionymi samochodami na terenie budowy może być spory problem. Straż miejska przyznała wówczas, że możliwości prawne do szybkiego egzekwowania usunięcia samochodu z placu budowy są ograniczone.

– Właścicielowi grozi tylko 100 złotych mandatu i jeden punkt karny za złamanie zakazu zatrzymywania się. Nie wiadomo, czy wykonawca będzie wobec kierowcy podejmował działania prawne w związku z utrudnieniami prac remontowych – przyznał na początku listopada w rozmowie z PAP Marek Marusik ze Straży Miejskiej w Łodzi.   

Koniec końców właściciel Toyoty Scion wyjechał pod osłoną nocy z remontowanej ul. Legionów w centrum Łodzi, a charakterystyczny samochód został znaleziony w innym miejscu. Dzisiaj podobny problem mają budowlańcy, zajmujący się remontem chodnika przy ul. Składowej w Gorzowie Wielkopolskim. Niebieski Peugeot również nie został stamtąd na czas zabrany, ale terminy gonią. Auto pozostawiono na „wyspie” otoczonej pustym miejscem po zdemontowanej kostce brukowej. 

Jak wskazują tablice rejestracyjne, pojazd pochodzi z naszego regionu. Być może mieszkaniec powiatu gryfińskiego wziął sobie do serca dawne hasło promocyjne – „Gorzów – Przystań” – i przystanął… ale chyba nie to mieli na myśli twórcy sloganu. 

Obecnie trwają intensywne poszukiwania właściciela samochodu przez Straż Miejską w Gorzowie Wlkp. Gdyby nie udało się go odnaleźć, prace mogą zostać wstrzymane.

– Nie może być mowy o odholowaniu na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym – tłumaczył Andrzej Jasiński, komendant Straży Miejskiej w Gorzowie Wlkp. – Trzeba dotrzeć do właściciela i poinformować go, że ten samochód powinien być usunięty w celu umożliwienia wykonywania prac budowlanych. 

Powiązane artykuły

Ekologia i zdrowieW regionie

Nielegalne składowisko palnych odpadów. Są zatrzymania i prokuratorskie zarzuty

Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie 2 Wydziału do Spraw Przestępczości Gospodarczej,...

AktualnościW regionie

Chcą zabrać Koszalin i Kołobrzeg z zachodniopomorskiego

Czy podział administracyjny i obecnych 16 województw jest zły? Już nie tylko...

AktualnościMotoryzacjaW regionie

„Nasze problemy dalej się pogłębiają” – rolnicy znów zablokują jedną z głównych dróg regionu

Kierowcy korzystający z trasy S3 będą ponownie musieli uzbroić się w cierpliwość....

AktualnościW regionie

Więcej połączeń ze Świnoujścia i Szczecina. Taki będzie wakacyjny rozkład jazdy PKP Intercity w Zachodniopomorskim

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego od niedzieli 9 czerwca PKP Intercity...