Home Aktualności Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 
Aktualności

Rowerowy Jakub wraca. Tym razem z planem na Dzień Dziecka 

195

Za rogiem Dzień Dziecka, a rodzice dalej zastanawiają się jak najlepiej spędzić wolny czas dla pociech. W tym miejscu pojawia się Jakub, bohater naszego poprzedniego artykułu, który przygotuje sprzęt dzieci do aktywnego i bezpiecznego spędzenia czasu. Rowerowy Jakub opowie nie tylko jak przygotować rower, ale także jak o niego dbać i sprawić, aby służył jak najdłużej.

1 czerwca, czyli Dzień Dziecka to okazja, aby skorzystać z różnych atrakcji oferowanych przez włodarzy naszego miasta. Jednak mali przedsiębiorcy także dokładają cegiełkę do rozrywek w tym dniu. Tu wraca Jakub, lokalny specjalista do spraw rowerów, który przed Dniem Dziecka, 31 maja zaplanował coś wyjątkowego, nie tylko dla najmłodszych. Rowerowy Jakub zaprasza wszystkich, i małych i dużych, aby zapoznać ciekawskich ze światem kolarstwa. Dopompuje koła, naoliwi łańcuch, opowie jak dbać o swoją maszynę, aby ta służyła nam przez bardzo długo.

– Dzień dziecka to znakomita okazja, żeby zrobić coś dla najmłodszych. Właśnie dlatego w warsztacie organizuję dzień otwarty dla dzieci. Będzie można zobaczyć, jak wygląda warsztat rowerowy od kuchni. Jednak przede wszystkim, tego dnia każdy dziecięcy rower przyprowadzony do serwisu zostanie sprawdzony i przygotowany do dalszej zabawy. Idea jest taka, aby każde dziecko, które ma rowerek, mogło sprawnie i bezpiecznie jeździć w dniu swojego święta – mówi o swoim pomyśle Rowerowy Jakub, czyli Jakub Zieleskiewicz.

Oprócz serwisu rowerowego dzieci zobaczą, jak wygląda warsztat. Jakub opowie o każdym narzędziu, co do czego służy i jak, z czego korzystać. Ważną lekcją będzie przede wszystkim nauka dbania o swoją maszynę. Tego, że z dobrym i zadbanym rowerem można objechać całą Polskę. Jakub zaprasza wszystkie dzieci na darmowy przegląd tuż przed Dniem Dziecka, dokładnie 31 maja na alei Wojska Polskiego 192.

 

Jakub Zieleskiewicz: „Serwisy rowerowe przechodzą drugą młodość”

Powiązane artykuły

Aktualności

Dronem podczas The Tall Ship Races nie polatasz

Drony i inne jednostki latające nie będą mogły latać podczas The Tall...

Aktualności

Zatrzasnęła kluczyki i dziecko w aucie

O tym, jak niebezpieczne jest pozostawienie dziecka w samochodzie w upalny dzień,...

AktualnościEkologia i zdrowieLifestyle

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

W dobie humanizacji zwierząt istotnie zmienia się podejście człowieka do zwierząt domowych....

AktualnościSport

Młodzież wyrusza na regaty The Tall Ships’ Races. Początek żeglarskiej przygody już w sobotę

Już w sobotę, 20 lipca Młodzieżowa Reprezentacja Szczecina na Regaty The Tall...