Home Biznes i inwestycje Przypominamy: od jutra będą utrudnienia drogowe na Pogodnie
Biznes i inwestycje

Przypominamy: od jutra będą utrudnienia drogowe na Pogodnie

159
remonty dróg

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie poinformował o trwających pracach nad renowacją kanalizacji na Pogodnie. Z tego względu pojawią się kilkudniowe utrudnienia drogowe na ul. Kozierowskiego, Unii Lubelskiej oraz Janickiego. Wszystkie prace powinny zakończyć się jednak dopiero przed świętami. 

 

Łącznie renowacji poddanych zostanie 1650 metrów kanalizacji i 35 studni. Prace wykonywane są przez firmę Blejkan S.A., a koszt inwestycji to ponad 1,15 mln złotych brutto. Z tego względu na jej realizację pojawią się następujące utrudnienia w ruchu.

Ul. Kozierowskiego – od 21 do 28 listopada ulica zostanie wyłączona z ruchu w ciągu dnia. Mieszkańcy zostali o pracach poinformowani. Wykonawca w miarę postępujących prac będzie starał się umożliwiać przejazd.

Ul. Unii Lubelskiej – utrudnienia i czasowe problemy z przejazdem, zajęcie części jezdni od 24 listopada w godzinach popołudniowych i nocnych.

Ul. Janickiego – trwają prace. Możliwe są chwilowe utrudnienia z przejazdem, zajęcie części jezdni.

W ramach zadania o nazwie „Renowacja kanalizacji sanitarnej i ogólnospławnej w ulicach Unii Lubelskiej, Kozierowskiego, Janickiego w Szczecinie” wykonywane będą prace z wykorzystywanie metody bezwykopowej.

– Metoda bezwykopowa, w dużym uproszczeniu, polega na włożeniu rur kanalizacyjnych rękawa nasączonego żywicą poliestrową. Po nadmuchaniu rękaw przyjmuje kształt rury i wypełnia kanalizację, przylegając do ścian. Dzięki temu powstaje rura w rurze, a kanalizacj otrzymuje nowe uszczelnienie – mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZWiK-u. – Dzięki tej metodzie utrudnienia dla mieszkańców są mniejsze – jesteśmy mniej uciążliwi, bo ograniczenia związane z zajęciem pasa drogowego są zminimalizowane, jest też zdecydowanie ciszej.

Do takich renowacji wybierane są miejsca, które podczas przeglądów technicznych wykazują na większy stopień zużycia. Jak podaje ZWiK wszelkie prace związane z tym zadaniem powinny skończyć się przed świętami.

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Coraz bliżej obwodnicy Mierzyna. Właśnie trwa odbiór projektu budowlanego

Obwodnica Mierzyna wkracza w kolejną fazę realizacji. Proces inwestycyjny trwa w najlepsze...

Biznes i inwestycje

Co z tymi tramwajami? Przepiera odpowiada Słowikowi

Nie milkną echa decyzji włodarzy miasta w sprawie wniosku o nowe tramwaje...

Biznes i inwestycjeMotoryzacja

Pierwsze umowy na S10 podpisane! Droga ma być gotowa w 2028 roku

Odcinek drogi S10 Suchań – Recz o długości 19,6 km wybuduje konsorcjum...

Biznes i inwestycje

Wcześniej zaniedbany teren. Teraz świetne miejsce rekreacji

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i...