Home Biznes i inwestycje Przypominamy: od jutra będą utrudnienia drogowe na Pogodnie
Biznes i inwestycje

Przypominamy: od jutra będą utrudnienia drogowe na Pogodnie

118
remonty dróg

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie poinformował o trwających pracach nad renowacją kanalizacji na Pogodnie. Z tego względu pojawią się kilkudniowe utrudnienia drogowe na ul. Kozierowskiego, Unii Lubelskiej oraz Janickiego. Wszystkie prace powinny zakończyć się jednak dopiero przed świętami. 

 

Łącznie renowacji poddanych zostanie 1650 metrów kanalizacji i 35 studni. Prace wykonywane są przez firmę Blejkan S.A., a koszt inwestycji to ponad 1,15 mln złotych brutto. Z tego względu na jej realizację pojawią się następujące utrudnienia w ruchu.

Ul. Kozierowskiego – od 21 do 28 listopada ulica zostanie wyłączona z ruchu w ciągu dnia. Mieszkańcy zostali o pracach poinformowani. Wykonawca w miarę postępujących prac będzie starał się umożliwiać przejazd.

Ul. Unii Lubelskiej – utrudnienia i czasowe problemy z przejazdem, zajęcie części jezdni od 24 listopada w godzinach popołudniowych i nocnych.

Ul. Janickiego – trwają prace. Możliwe są chwilowe utrudnienia z przejazdem, zajęcie części jezdni.

W ramach zadania o nazwie „Renowacja kanalizacji sanitarnej i ogólnospławnej w ulicach Unii Lubelskiej, Kozierowskiego, Janickiego w Szczecinie” wykonywane będą prace z wykorzystywanie metody bezwykopowej.

– Metoda bezwykopowa, w dużym uproszczeniu, polega na włożeniu rur kanalizacyjnych rękawa nasączonego żywicą poliestrową. Po nadmuchaniu rękaw przyjmuje kształt rury i wypełnia kanalizację, przylegając do ścian. Dzięki temu powstaje rura w rurze, a kanalizacj otrzymuje nowe uszczelnienie – mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZWiK-u. – Dzięki tej metodzie utrudnienia dla mieszkańców są mniejsze – jesteśmy mniej uciążliwi, bo ograniczenia związane z zajęciem pasa drogowego są zminimalizowane, jest też zdecydowanie ciszej.

Do takich renowacji wybierane są miejsca, które podczas przeglądów technicznych wykazują na większy stopień zużycia. Jak podaje ZWiK wszelkie prace związane z tym zadaniem powinny skończyć się przed świętami.

 

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Szczecin może się stać liderem bezemisyjności na wodzie?

„W ostatnich latach świadomość ekologiczna i troska o środowisko naturalne stały się...

Biznes i inwestycje

Szkutniczki podbijają branżę jachtową

Nie ma już zawodów męskich, kobiety nie tylko zdobywają nowe obszary zawodowe,...

Biznes i inwestycje

Wojna o fotowoltaikę. Mieszkańcy Gminy Dobra nie chcą farm w pobliżu domów

Mieszkańcy Bezrzecza i innych miejscowości w gminie Dobra nie zgadzają się na...

Biznes i inwestycje

Kolejna kamienica odzyskała swój blask

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a...