Home Z perspektywy Dewastacje na Alei Wojska Polskiego to na razie problem wykonawcy. Na razie
Z perspektywyBiznes i inwestycje

Dewastacje na Alei Wojska Polskiego to na razie problem wykonawcy. Na razie

146
Foto FB/Idee przez miasto

Każda zniszczona ławka, każdy pęknięty krawężnik, czy zdewastowane nasadzenia – to, co robią niepokorni mieszkańcy obciąża wykonawcę, bo Aleja Wojska Polskiego to plac budowy, a odbiorów jeszcze nie było. Koszty napraw tego, co nieodebrane, mogą sięgać setek tysięcy złotych.

 

Połamane ławki przez kierowców, którzy postanowili zaparkować na zakazie i szukali miejsca nie zważając na małą infrastrukturę. Połamane drzewka i uschnięte nasadzenia, bo właściciele psów zrobili sobie z kwietników wybiegi dla czworonogów, które tam załatwiają swoje potrzeby. Kilka pękniętych krawężników, bo akurat kierowcom nie chce się szukać wolnego miejsca do zaparkowania i parkują na zakazie, na chodnikach. Czy to, na co ostatnio zwraca uwagę organizacja Idee przez miasto – niszczenie ławko-donic przez deskorolkarzy.

 

 

 

Dopóki Aleja Wojska Polskiego jest placem budowy, za stan techniczny infrastruktury odpowiada wykonawca. Po zakończeniu robót, ewentualne uszkodzenia ławek czy zieleni będą powodem do niedokonania odbioru przez inwestora. Odbiór będzie możliwy dopiero po naprawie szkód. Patrząc na skalę problemów, wykonawca może ponieść bardzo wysokie koszty, sięgające setek tysięcy złotych. Bo to nie tylko materiały, ale również dodatkowa praca do wykonania.

 

Straż miejska kilka tygodni temu deklarowała zwiększenie patroli na Alei Wojska Polskiego pod kątek ścigania kierowców łamiących przepisu ruchu drogowego. Teraz dojdzie jeszcze pilnowanie infrastruktury. Ale nawet często interweniująca straż miejska nie zmieni mentalności tych, którzy miejskiej infrastruktury nie szanują. O takie zmiany musimy zadbać sami.

Powiązane artykuły

Biznes i inwestycjeEkologia i zdrowie

Szczecin może się stać liderem bezemisyjności na wodzie?

„W ostatnich latach świadomość ekologiczna i troska o środowisko naturalne stały się...

Biznes i inwestycje

Szkutniczki podbijają branżę jachtową

Nie ma już zawodów męskich, kobiety nie tylko zdobywają nowe obszary zawodowe,...

Biznes i inwestycje

Wojna o fotowoltaikę. Mieszkańcy Gminy Dobra nie chcą farm w pobliżu domów

Mieszkańcy Bezrzecza i innych miejscowości w gminie Dobra nie zgadzają się na...

Biznes i inwestycje

Kolejna kamienica odzyskała swój blask

Zakończył się drugi etap rewitalizacji budynku przy ul. 5 Lipca 17, 17a...